BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


avax 10 …. ak se malo zdrma sto ili kakva nervoza u EU u kombinaciji s cerpom eto nas 20-22 …. ee sad ocu li docekat moj problem….

lijepo je maštati…i ja bih bio presretan da mogu kupiti belje po 20 kn, dapače uložio bih cijeli portfelj unutra na toj cijeni i zaboravio na neko vrijeme na burzu i mirne duše išao na kupanje i pecanje [emo_smijeh][emo_palacg]

Ignore: KressoM, delux

ma nije to nikakva masta…. osobno nisam nikad ni pomisljal da ce bit 50-60… e sad kad ga sile bumi vidli … i dok je cerpa jos toliko 50:50 da ce bit i po dvajst…

pepe7

10 kn na kupnji nalog od 15 000 komada, koji efekt se želi postici?


10 kn na kupnji nalog od 15 000 komada, koji efekt se želi postici?

a koji efekt ti želiš postići takvim komentarom???

Ignore: KressoM, delux

Mislim da trenutno nema puno naivaca na burzi. Privatnih investitora je malo, a još je manje naivnih medju njima. Moze se pogrijesiti, ali bas da danas nekog sa ozbiljnijim sredsvima moze navuci par naloga na kupnji, to ne bi rekao

Nestala kupnja, as I said.

Da, samo je pitanje tko tu koga navlaci?

http://www.glas-slavonije.hr/275866/7/Belje—najveci-hrvatski-proizvodjac-zitarica-a-trgovac-Agrokor-trgovina

Veliki pozdrav svima na temi BLJE.
Do sada sam vas pratio samo čitajući vaša razmišljanja, a sada se uključujem i u diskusiju…
Ono što me zanima je kvartalni izvještaj koji će izaći za koji dan.
Neki forumaši ovdje očekuju rast prihoda, no mislim da se to neće desiti.
Razlog za to je što su za razliku od prošle godine određeni segmenti poslovanja prodani, tako da trenutno uspoređujemo kruške i jabuke. To je pokazao i 1.kvartal kada je zabilježen bitan pad prihoda.
No pozitivno je to što se u poslovanju koje je ostalo u firmi bilježi dvoznamenkasti rast i to u svim segmentima osim u vinarstvu, što je odlična vijest za dioničare. S obzirom na taj trend, te posljednje vijesti o sve većoj prodaji putem Mercatora rast u budućnosti ne bi trebao biti u pitanju.
Uz to, proizvodi Belja osvajaju nagrade za vrhunsku kvalitetu širom svijeta, pa je i to dobar zalog za budućnost.
Ono što mene zanima je neto dobit i to je stavka koja bi trebala rasti. Prvi kvartal je pokazao naznake profitabilnijeg poslovanja nakon prošlogodišnjeg čiščenja firme. Također, u prvom se kvartalu nije još osjetio efekt dokapitalizacije jer je ista provedena na kraju 1.kvartala, pa je trošak kamata i dalje bio visok…
Stoga, moje očekivanje je rast dobit na razinu od najmanje 30-35 mio HRK za Q2, što je puno bolje od dosadašnje profitabilnosti.
Vaša očekivanja?

Jel Belje ikad poslovalo s dobiti?

po mojim dionicama, belje je zadnji puta pozitivno poslovalo 2009 godine , imali su dobit po dionici 1.40 kn ( jednu kunu i cetrdeset lipa )

Koliko je tada vrijedila jedna dionica?

New Report

Close