BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


krenulo napokon. još ako izvješće bude dobro….

mene najviše zanimaju prihodi, tj. da li rastu ili padaju!

Ignore: KressoM, delux

Za prihode nema problema. Ne vidim razloga za pad, samo za rast. Ipak je Belje tamo gdje lani nije bilo, mislim na kompletan Merkator, i prodaje proizvode koje lani nije. A trenutna kupnja na gledalici veća od prodaje…ne sjećam se kad je to zadnji put bilo.

🙂

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp


Mislim da se nekom žuri ukrcati prije izvješća. A ovu prodaju po 27 nakon sto je skinuto 5000 kom po 28, zaista ne razumijem

štopaju cijenu ne bi li navukli još ponekoga da proda po 28-29 kn prije nego preskoči 30 [emo_namigusa]

Ignore: KressoM, delux

@Avax 10
To su radili i na 260 pa 200 pa 100 pa 80 pa sve do 25 he he.
Ma neka raste.sada Vam je I 30 dobro.a prije godinu – dvije je 300 bilo malo!


@Avax 10
To su radili i na 260 pa 200 pa 100 pa 80 pa sve do 25 he he.
Ma neka raste.sada Vam je I 30 dobro.a prije godinu – dvije je 300 bilo malo!

probijeno 30 kn! znam, nije ti to lako gledati [emo_smijeh]

Ignore: KressoM, delux

A gdje nam je CERP danas?

Ali to je stara priča, on će nastaviti prodavati ispod 25 kn, kao i obično!

nije mi jasno zašto raste? kužim sve, imam dionice, i meni paše, ali.. jednostavno ne očekujem promjenu trenda, još..

pišem samo na dionicama koje držim..


A gdje nam je CERP danas? Ali to je stara priča, on će nastaviti prodavati ispod 25 kn, kao i obično!

25 kn možeš zaboraviti, bilo jednom i nikad više…a uskoro će biti isto i za 30 kn. no ti slobodno čekaj i dalje na 25 kn [emo_smijeh]

Ignore: KressoM, delux

25 kn možeš zaboraviti, bilo jednom i nikad više…a uskoro će biti isto i za 30 kn. no ti slobodno čekaj i dalje na 25 kn [emo_smijeh]

Kako ono kaže hrvatska narodna poslovica: “Tko je jamio, jamio je!” [emo_smijesak]

La vita e bella!

avax 10 …. ak se malo zdrma sto ili kakva nervoza u EU u kombinaciji s cerpom eto nas 20-22 …. ee sad ocu li docekat moj problem…. cekal sad nisam docekal i nikom nis sad mi ne pada na pamet ulazit….

pepe7


nije mi jasno zašto raste? kužim sve, imam dionice, i meni paše, ali.. jednostavno ne očekujem promjenu trenda, još..

Imam potrebu odgovoriti na ovaj unos.
Dakle, nije pitanje zašto sada raste, već je pitanje zašto je uopće ovako besmisleno palo.
Samo se vračamo tamo gdje bi morali biti – pri cijeni temeljenoj na stvarnoj vrijednosti firme.

Tržina kapitalizacija Belja pri ovoj tzv. “visokoj cijeni” od 30,9 kn je 1,4 M kuna.
To je totalni apsurd s obzirom na npr. ovo:
Vaš link …[/url]

Pogledajte ulog, a pogledajte koliko Belje vrednuju naši financijski nepismeni “investitori”.
Zar je Belje bacilo u vjetar 50% Agrokorove investicije u njega?
Ha-ha. Koja budalaština.

Zašto sada raste?
Možda djelom i zbog ovog:
Vaš link …

Prihod Belja bi u novom FI morao rasti.
A hoćemo li svjedočiti i ostvarenoj dobiti ne znam. U tome bi nas moglo spriječiti samo ponovljena računovodstvena igra sa neimenovanim “ostalim rashodima”.

La vita e bella!

Cijena mora gore. Prejeftino je sad u odnosu na to koliko je do sada u firmu uloženo. I to su neki skužili pa čiste prije nego se drugi uključe. Iako nije tajna da institucijalnih investitora trenutno nema u Belju. Ako se oni uključe, a izvještaj bude dobar, evo nas na 40. Meni je prosjek oko 80 i čekam do daljenjega. Možda dokupim ak izvještaj bude odličan.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close