BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

cerp plus gazda plus izvjesca..nema tu srece,bar za sada.ja sam izasao odavno ali ne znaci da necu ponovo unutra..jednog dana…

@Topalov5
Dokapitalizacijom je pretvarao dio duga u vlasnicki udio.
Zasto ste optereceni istiskivanjem.Ono je sada manje bitno.
Bitnije je da drustvo lose posluje vec godinama,da nece biti dividendi i da vlasnik ima ogromnu vecinu dionica.
Tocno sam predvidio kretanje cijene dionice daleko prije do 25 kuna,a ako “probije” 25 I mozda do 20.
Dionica konstantno pada godinama,a “veliki” je zaobilaze!!!!
Zar mislite da “mali forumasi” mogu podici i odrzavati cijenu?

Evo nam ponovno bida nazad… Dokaz da ne treba paničariti.

Belje na koljenima! [emo_smijesak]

Vaš link …

La vita e bella!


Belje na koljenima! [emo_smijesak]

Vaš link …

Gazda Agrokora koji je vlasnik Belja solarnom energijom radi eksprementalni projekt koji ako bude uncikovit posluzit ce za isplatu malih dionicara tako da ce ih isplatit solarnim nacinom (lova na sunce) ali po cijeni koju je on platio a po njegovoj procjeni od 1 kn koliko on vjeruje da Belje vrijedi

oni to prikazuju kao sve super i sve za 5, ali briga njih za male dioničare. Cijena će se srušiti još više, i to je činjenica, jer jednostavno Belje ne može otplaćivati svoj dug. Nažalost, uvjeren sam u odličnu perspektivu Belja, ali to će se početi realizirati tek kad dionica bude na minimumu, i kada gazda napravi istiskivanje..Tek onda ćemo vidjeti procvat, a do tada smo u minusu!

Cijena ce ici dolje sve dok Cerp ne podijeli zadnju dionicu iz svog portfelja! Nadam se dobrom FI koji bi donekle mogao usporiti taj pad. U protivnom cijena ce jos vise pasti.
Zelim ovim putem uputiti pozdrav kolegama koji su u debelom minusu izasli iz Belja ali svejedno su ustrajni u djeljenju savjeta svakodnevno na forumu ne bi li nama koji smo jos uvijek u Belju dali prave smjernice! Svaka cast! To se zove volja! Zivjeli!

Mislim da ima dosta razloga za optimizam
1. http://zse.hr/userdocsimages/novosti/tv6UVwF8Vaiy7C5JD09wVA==.pdf

U najavljenim izmjenama statuta kaže “da se dividenda isplaćuje sukladno pravilima Zagrebačke burze”. To znači da planira budućnost na Zagrebačkoj burzi, a možda se pripremam i za dividendu
2. Dobit u prvom tromjesječju 15 milijuna kuna
3. Dugoročni dug od 1.5 milijardi “izbrisan” iz bilance što znači i uštedu 150 milijuna troška kamata
4. Porezni štit zbog prenesenih gubitaka
5. Prodano Moslavina voće
http://www.glas-slavonije.hr/254602/7/Belje-prodalo-Moslavina-voce-Skegrinoj-Fragariji

Dionice imam i ništa ne savjetujem

Kolega Inspektore, ako na mene mislite da sam izasao i da sam dusebeiznik za male dionicare Belja, moram Vas razocarat da sam jos duboko u blatu Baranjske ravni. Jedino sto sam shvatio da postoji druga strana i da na ovoj dionici ne mogu me izvaditi ni Jonhn Dear a niti Fend traktori Belja u koliki sam glib upao. Moja je zelja da je samo sto manje malih kao sto sam ja ne zbraja minuse i da im se posreci zarada koliki je moj minius. Ja ne izlazim pa makar me isplatili po Kunu! A jos nisam izgubio totalnu vjeru da cu se docepat barem pristojnog minusa! A nadam se da bi to moglo bit 2017 na destu godisnjicu moga dionicarstva u Belju!

sama cinjenica da ovdje niko veci ne kupuje govori sve..ne znam sta reci,volio bih da ovo ide gore radi svih dionicara,ali…


oni to prikazuju kao sve super i sve za 5, ali briga njih za male dioničare. Cijena će se srušiti još više, i to je činjenica, jer jednostavno Belje ne može otplaćivati svoj dug. Nažalost, uvjeren sam u odličnu perspektivu Belja, ali to će se početi realizirati tek kad dionica bude na minimumu, i kada gazda napravi istiskivanje..Tek onda ćemo vidjeti procvat, a do tada smo u minusu!
da bi gazda ostvario plus, netko će morati biti u minusu, zar to već od početka nije jasno, kada je “kupovao” od države

Kao što već rekoh prije: kako su prošli dioničari na npr.KNZM, ili TISK?

Mislim da nisu baš preloše, a nije bilo razloga da ni tada ne bude onako kako se govori tu na Belju (da spusti prosjek na 1 kunu i onda pokupi od dioničara).

Sve su išle iznad booka, a book Belja je oko 46 kn (“samo” 70% iznad trenutne cijene).

Tko želi prodati po 2x neka prodaje, oni koji ne žele, neka sačekaju da se situacija oko ove dionice moguće (značajnije) popravi.

New Report

Close