BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije tako, kolega Bisakov.
Treba znati iščitati Zakon.

Dakle, pri dokapitalizaciji se udio Agrokora znatno povečao u Belju te je Agrokor iskoristio zakonsku mogućnost (prema čl. 14, stavak 3 ZPDD-a) da prijeđe prag bez da ima zakonsku obavezu davanja javne ponude.
U slučaju da želi raditi istiskivanje dioničara (SQUEEZE OUT) svima bi morao ponuditi istu cijenu do koje se dođe kao prosjek trgovanja u zadnja tri mjeseca, ali s iznimkom da ta cijena ne smije biti manja od cijene po kojoj je on stekao dionice unatrag godinu dana. Kako je cijena u dokapu bila 40 kuna, ispod te cijene (ali samo godinu dana!) on po zakonu ne smije ponuditi ostalim dioničarima.

Ali sve je to bezpredmetno jer čika Todo nema novaca za istiskivanje malih dioničara.
Očajno mu trebaju nofci, a za to vam evo i dokaz u nastavku!

Vaš link …

La vita e bella!

@posejdon
Upravo ste potvrdili ono sto sam napisao.
Nema obavezu dati javnu ponudu.I to je to!!!!!
Istiskivanje moze mirno obaviti nakon godinu dana bez problema po tromjesecnom prosjeku.

Ako se odluči na istiskivanje malih dioničara onda će morati dati ponudu na gore propisani način!

No, sada kada smo utvrdili kako stvari stoje možemo razmišljati o tome kolika je vjerojatnost da će se scenarij istiskivanja malih dioničara uistinu dogoditi.

Ja smatran da je ta vjerojatnost gotovo pa zanemariva.

Ali i o tome smo ovdje već dosta govorili.

La vita e bella!

@posejdon
Kada mu cijena bude dovoljno nisko i kada mu to bude odgovaralo,uopce ne sumnjam da to nece iskoristiti.

S obzirom na gornju raspravu, mislim da možemo zaključiti da istiskivanja ispod 40 kn ne može biti još nekih 9 mjeseci, a do onda ćemo se vjerojatno već riješiti CERP-a. Iako i mene čudi da nema fondova, na ovim razinama sam ih već očekivao.

budimo realni, zašto bi netko istiskivao nekoga po 40, kada će za 9 mjeseci moći po 15-20, nikada Ivica nije bio dobrostvor

Ovdje se piše neutemeljeno da je gazda htio istiskivanje mogao je napravati dokap da ima preko 95 posto i onda bi moglo biti istiskivanje.

Ovako s obzirom da ima manje od 95 posto može dati ponudu po zakonu za preuzimanje ali nikako ne može obaviti istiskivanje.

Napominjem da je htio istiskivanje mogao je i imao je mogućnost prilikom dokapa po 40 a nije to učinio ali po činjenicama koje su poznate to ga i ne zanima jer ima manje od 95 posto.

Pozdrav

13.07.2015. CERP 172 444 -2485

@jbilokapic
Naravno da nije htio istiskivanje po 40?
I zasto bi kada ce to moci daleko jeftinije kada i ako odluci u buducnosti!
Pozzzz

bisakovi

Ako odluči u budućnosti da nema istiskivanja kao što je odlučio i sada, što onda propade ti neutemeljena teorija.

P.S.

Probaj malo razmišljati što ako nakon sređivanja firme pusti MF-ove u vlasničku strukturu kao kod leda.

Meni osobno ne smeta pisanje g. Bisakova, dapače, mislim da je korisno jer je važno pravilno ocijeniti da li će Agrokor pokušati provesti istiskivanje malih dioničara Belja po nekakvim niskim cijenama ili neće.
Mislim da ima vrlo malo argumenata koji ukazuju da su im namjere takve, ali nije loše da se o tome piše.
Imam za g. Bisakovog pitanje, a to je sljedeće:
Ako su mu namjere istiskivanje malih dioničara, zašto je Agrokor prije par mjeseci sa 1,5 milijardi kuna dokapitalizirao Belje po 40 kn, i zar nije mogao ostvariti nižu cijenu?

Ima tu dosta logike što pise topalov i teško je dokučiti zašto nije tako nešto napravio. Možda mu stvarno nije namjera istisnuti male dioničare, ali isto je i moguće da nije htio to napraviti jer bi to bilo nešto neviđeno na tržištu. Već je i ovo što je napravio dovoljno strašno, a kamo li da je još išao s nižom cijenom nakon koje istiskuje male dioničare. Zamjerio bi se svima, od banaka, mirovinaca, dionicara… Tko će ga znati.

New Report

Close