BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani kolega bisakovi,
glede dividende imam drugačije mišljenje. Mislim da je upravo sad kad je toliki postotak u vlasništvu Agrokora moguća u dogledno vrijeme. Upravo sada bi moglo doći do drastičnog “zaokreta u poslovanju” i, da, čak i do isplate dividende što je do sada bila čista znanstvena fantastika…
Btw, 9. dioničar iz TOP 10 već treći tjedan zaredom dokupljuje…
Srdačan pozdrav !

Ja moram priznati da bi stao na stranu bisakovog. Nakon ovoliko dugog izrabljivanja dioničara od strane vlasnika ne vidim razlog zašto bi on odjednom mjenjao takvu politiku. Firma sama po sebi vijedi mnogo više nego što joj je cijena na burzi, i to je valjda svima jasno. Ali postoji i nešto što se zove korporativno upravljanje i način na koji se tvrtka vodi, a koji dodaje ili smanjuje tu ukupnu vrijednost kompaniji. Negativan učinak ovakvog upravljanja mogao bi se nazvati asinkrona informacija (ne znam tocno naziv na hr) i ona i kod banaka i kod dionicara znatno povecava troškove zaduživanja tj. željenog povrata što posljedično spušta vrijednost samoj kompaniji. Jedina ideja zbog koje vlasnik to dopušta, a koja meni pada na pamet jer dokapitalizacija uz isključenje dionicara i prelazak praga ok 95%. Ja jednostavno drugo logično rješenje ne vidim. Nadam se da se varam zbog sadašnjih dionicara. Treba pričekati 2 i 3Q i onda bi već trebalo biti kristalno jasno šta se ovdje, ovakvim načinom upraljvanja, želi postići

A što će mu ovih 5 %? A i napisao sam već da nas je već previše puta oštetio, da bi još jedanput bilo previše.

Poštovani kolega alias,
i ja mislim da se predviđanja kolege bisakovi mogu ostvariti. Napokon, situacija se i kreće u tom smjeru… Ipak, zaista više vjerujem u onu drugu opciju. I da, siguran sam da će slijedećih dva,tri kvartalna izvješća odrediti možda i konačnu sudbinu malih dioničara. Prvi kvartalni je bio dobar. Bude li i drugi, pa treći – to bi moglo u potpunosti promjeniti sliku Belja kod potencijalnih ulagaća.
Vidjet ćemo !

@vdt

To se u potpunosti slažem. Zato treba još malo pricekati pa ćemo svi biti pametniji

@vdt
Treba pricekati godisnje izvjesce jer je ono ipak mjerodavnije.
Ne tvrdim da u buducnosti ova firma nece naci “dobrog kupca”,ali sam uvjeren da ce “Gazda” prije toga okrupniti vlasnistvo i vjerovatno istisnuti “male”!
Njegove izjave i odnos prema malim dionicarima ukazuju na takav moguci ishod!!!!

Hoće li gazda ovdje pustiti MF-ove kao kod Leda?

Pozdrav

Slazem se sa kolegom lopinom da je istiskivanje malih dionicara malo vjerojatno. Ne znam zasto bi upce isli u jos jednu dokapitalizaciju sa iskljucenjem ostalih dionicara. Njima treba lova, mnogo logicnije je da podignu vrijednost i odluce se za prodaju odredjenog dijela dionica

@Topalov5
Za dokap. im ne “treba dodatna lova”!!!
Samo pretvore dug u dionice i imaju lako 95% i vise!!!
I mislim da niste shvatili sto je Lopina napisao.
Pozzz

Dionica ima preko oko 90 posto nakon dokapa po 40 kuna, da je htio imao je mogućnost prijeći 95 posto prilikom dokapa, očito mu to nije bio cilj.

Belje nakon rješavanja duga i iskazane dobiti od 15 milijuna ja očekivam uskoro ulazak MF-ova.

Pozdrav

Bravo jbilokapic!
Da je htio, već bi to napravio

Bisakovi
Opcenito mislim da im nije u interesu prelaziti 95%, vec upravo suprotno, smanjenje udjela u vlasnistvu. Oni bi mogli najprije istisnuti male dionicare pa onda skuplje prodati dio udjela, ali ne bi rekao da se sa takvim stvarima misle baviti.

New Report

Close