BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S ovom promjenom bi nakon dokapa agrokor imao 91.6% dionica.

Mozda jos i proda da bude kao u Vupiku na 86 % i onda ih spoji u jednu tvrtku da bi postigo ustede i da konacno dobit bude pozitiva

Vidim, Podravska banka je jedan od većih dioničara Belja. Znači, Podravska banka je na izvoru informacija, pa ako je Podravska onda su i svi direktori Podravske na izvoru informacija. Jedan od direktora u Podravskoj – Sanda F.Š. ne kupuje dionice Belja ali zato kupuje dionice PIK Vinkovaca i evo je od nedavno među prvih 10 dioničara PIK Vinkovaca. Rekao bi, da će u predstojećim preslagivanjima Belj, VUPIKA i PIK Vinkovaca najbolje proći dioničari PIK Vinkovaca, a to je i razumljivo. Vidi: nominale, knjigovodstvene vrijednosti, zaduženost, prihode i dobit. Usporedi i sve će ti biti jasno.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

1. AGROKOR D.D. 4.364.039 53,12% – 675.000
2. AGRAM INVEST D.D. 410.443 5,00%
3. PODRAVSKA BANKA D.D. 409.950 4,99%
4. KBZ D.D. 285.714 3,48%
5. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 203.920 2,48%
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 121.583 1,48%
7. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 80.291 0,98% + 11.620
8. PBZ D.D. 48.390 0,59%
9. PBZ D.D. 40.473 0,49%
10. PERERA TATJANA 23.973 0,29%
UKUPNO 5.988.776 72,90%

Da li to Agrokor preko burze prodaje? Smije li?

ma ne prodaje Agrokor dionice Belja, pogledajte ranije situacije kad je Agrokor također na papiru smanjivao pozicije u Belju da bi se nakon 15-ak dana sve vratilo na staro, tj. opet su dionice bile upisane na Agrokor. Uvijek se radilo o nekim deal-ovima s bankama ili fondovima, vjerojatno su dionice založene kao jamstvo za kratkoročni kredit/pozajmicu, a čim bi to bilo vraćeno dionice su uvijek vraćane nazad na Agrokor.
uostalom, da su dionice doista prodane o tome bi bezuvjetno došla obavijest na ZSE, tako da je ovo još jedna potvrda da nema nikakve prodaje dionica belja od strane Agrokora.

još nešto, tolika količina da ju je netko kupio bila bi vidljiva u top 10…

Ignore: KressoM, delux

Zasto Agrokor ne bi mogao prodavati dionice?Ili oni kojima su prodane ili zalozene(pod ugovorenim uvjetima)?
I ja smatram da bi trebalo malo kupiti Belja na 20-25 kuna.Nismo daleko od te razine,zar ne?

Nemojte zaboraviti da je u četvrtak napravljena blok transakcija od 10.000 komada. Mislim da se ta transakcija još ne vidi u ovim izmjenama u top 10.

La vita e bella!

Ako ih je Agrokor otpustio po toj cijeni oko 30 kn, postoji mogućnost da ih i vrati po nižoj cijeni, a tu čekaju mali poput mene, koliko je to niža cijena ne znam, to cemo tek vidjeti, već viđeno prije godinu dana.

titi
ok,to su vase zelje gdje vi vidite sebe,ali moze li neko ovdje iznjeti jedan realan stav tj svoje misljenje sto se tice ove firme i trenutnih desavanja


Ako ih je Agrokor otpustio po toj cijeni oko 30 kn, postoji mogućnost da ih i vrati po nižoj cijeni, a tu čekaju mali poput mene, koliko je to niža cijena ne znam, to cemo tek vidjeti, već viđeno prije godinu dana.

Ma tko kaze da cijena na burzi igra ikakvu ulogu kod ovih prebacivanja?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

ma nije to prodaja. na svim todinim dionicama se nešto dešava.

who dares, wins

New Report

Close