BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Bisakovi

Upravo obrnuto.
Tržište “nikada nije u pravu” jer uvijek ili preuveličava ili umanjuje stvarnu vrijednost kompanije.
Kada bi slučajno tržište dobro procijenilo vrijednost, tržište bi u tom trenutku prestalo postaojati jer bi svi znali točno koliko nešto vrijedi i nitko ne bi dao niti lipu više niti lipu manje.

Ljepota tržišta je upravo u tome što, u ovom slučaju, ja mislim da Belje vrijedi više, a netko drugi misli da vrijedi manje.

La vita e bella!

Mozda je dobro da nisu uplatili, sad ce dizat prosjek ako krenu u kupnju. Ovdje je jedina sansa visok prosjek.

škicnuo sam malo Belje. Prije se prodavalo na oko pola booka i 0.15 prodaje. sada po novoj matematici ova cijena je 0,66 booka i 0,7 prodaje. Realno je se cijena približi 20kn.

Meni se čini da jučer nisu mali previše kupili, budući da bi oni odmah stavljali na prodaju po nekoliko postotaka odmah iznad 30, a prodaje do 34-35 gotovo da ni nema.

To mora da je netko veći rušio i kupovao!

Ljepota tržišta je upravo u tome što, u ovom slučaju, ja mislim da Belje vrijedi više, a netko drugi misli da vrijedi manje.

tako je a mr.MARKET je tu da pokaze pravu vrijednost

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


škicnuo sam malo Belje. Prije se prodavalo na oko pola booka i 0.15 prodaje. sada po novoj matematici ova cijena je 0,66 booka i 0,7 prodaje. Realno je se cijena približi 20kn.

A zašto se pak sada ne bi prodavalo po 1,00 booka i 1,00 prodaje?
Nema ni jednog razloga da se ni to ne radi!

@Posejdon
Samo vi I dalje “igrajte protiv trzista”!
Barem dok ne “sprzite sve pare”!
Skupa neka skola,a skolarac tvrdoglav,hehe


Upravo obrnuto.
Tržište "nikada nije u pravu" jer uvijek ili preuveličava ili umanjuje stvarnu vrijednost kompanije.
Kada bi slučajno tržište dobro procijenilo vrijednost, tržište bi u tom trenutku prestalo postaojati jer bi svi znali točno koliko nešto vrijedi i nitko ne bi dao niti lipu više niti lipu manje.

Ljepota tržišta je upravo u tome što, u ovom slučaju, ja mislim da Belje vrijedi više, a netko drugi misli da vrijedi manje.

Skidam kapu!

Vaši komentari, svaka čast, bez previše emocija, taman kako treba!

Iako ne volim komentirati nijčije pisanje, moram reći, pravo osvježenje od spamerskog pisanja na kakvo smo navikli na ovom forumu svih zadnjih 6-7 godina!

@ Pozitiva2

Hvala! [emo_smijesak]

Dajem “sve od sebe” (All of Me) da protresemo ovo mračnjaštvo koje vlada oko nas. Aplauz će doći tek kada cijena počen rasti, a do onda mi valja slušati da “nemam pojma”. Moja božanska pleća mogu to pretrpjeti.
Klatno se nastavlja valjati… [emo_palacg]

“All of Me”
Vaš link …

La vita e bella!

@ Stopwin

Ne, sigurno si ti u pravu koji tvrdi da kompanija poput Belja vrijedi 20 kuna po dionici.

Vidim da ovdje malo tko razlikuje pojmove cijena i vrijednost.

S takvim investitorima stvarno valja reći:

Bože pomozi…

La vita e bella!

@Posejdon
u cijenu Belja na trzistu utjece niz faktora,poput vlasnicke strukture,odnosa prema dionicarima,perspective u narednim godinama ,rezultata poslovanja,itd .
Trziste ocito(s pravom)percipira da CE se negativno poslovanje nastaviti,a vlasnistvo okrupnjivati novim desecima miliona dionica

Dakle, zadnji moj post danas jer moram ići raditi.

Tvrditi da je “fer vrijednost” Belja bliže 20 kuna dok je Todorić dug pretvarao u kapital po 40 (dakle po 100% većoj cijeni) je besmislica za naivne.

Tvrtka koja već godinama povećava prihod od prodaje i koja zatvara investicijski krug te koja će kroz IPO matice morati poćeti realno prikazivati svoj FI (što danas nije slučaj) se trenutno trži uz znatan diskont!

Cijena na tržištu nema veze za vrijednošću kompanije i tko to ne razlikuje, bolje da ne investira. Naročito ne u Hrvatskoj.

Prije nekoliko mjeseci je PTKM na burzi koštala 350 kn. Danas je na 18 kn. A ista firma i onda i sada.
Vrijednost firme NIJE izražena u njezinoj cijeni.
Cijena samo govori o trenutnom sentimentu.
Kakav je sentiment na Belju se već vidi i po ovoj našoj raspravi.

Pazite na sebe i čuvajte svoj novac!

La vita e bella!

New Report

Close