BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Q8secDcfuHyhYAbD2fOhMA==.pdf

Evo bilo je nekih koji su se pobunili na skupštini !

Pitanje je sada ko je danas kupovao.

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Q8secDcfuHyhYAbD2fOhMA==.pdf

Evo bilo je nekih koji su se pobunili na skupštini !

citajuci izvjestaj sa te skupstine koji ste stavili,kao sto pise,sam direktor belja naglasava da je ova dokapitalizacija bila nuzna i da ce sljedeci period biti znatno povoljniji po pitanju poslovanja belja.radi svih nas koji imamo dionice kupljenje po puno visim cijenama i koji smo vjerovali u ovu firmu,zivi bili pa vidjeli dali ce se njegove rijeci obistinit !

Ovo bih ja nazvao krajnje smiješnom situacijom.

Prije možemo reći “par dana” je bila bura oko toga kako je samo onih 18 dioničara imalo pravo upisa dionica po 40 kn.

A danas pak ispada da su svi oni bili ludi kad su to plaćali po 40, jer danas je cijena preko 30% niža u odnosu na 40 kn.

I onda njih 18 “veličanstvenih” uplati preko 190.000 dionica (iliti preko 7,5 milijuna kuna) i “baci” preko 2 milijuna kuna više nego danas po 30 kn.
I ne zaboravimo da su to sve privatne osobe s privatnim kapitalom kojeg sigurno nisu našli na cesti.

E sad vi meni svi pojasnite tko je tu lud?

Ako je njima bilo dobro po 40, a pretpostavljam da znaju više od svih nas kad su to htjeli upisati s pravom prvenstva, a danas svima nama “raji sitnog zuba” nije dobro niti po 30, e to je stvarno fenomen nad fenomenima.

I uz to da se ništa posebnog nije dogodilo prije ovog pada, osim iskazivanja gubitka u izvještaju (što nije nešto za što se treba previše hvatati jer se izvješćima da upravljati kako tko poželi), a za koji su oni čak vjerojatno i znali prije nego su se odlučili na upis, jer sigurno nisu išli na slijepo!

Ili pak da g.Todorić nije potražio način da dug zamjeni za kapital možda po 1 kunu – vjerojatno je za to nekako mogao pronaći način!?

Ili smo mi uistinu toliko bolji investitori od svih njih da znamo da Belje vrijedi samo 1 kunu i mi ne damo ni lipu više!

Pa stvarno kad se prijeđu neke granice onda se baš dobrano prijeđu!!!
Zato mislim da treba dobro analizirati sve što se događa oko neke dionice i sagledati punu sliku!

Jedino ako se desio problem sa margin kreditima ( a možda i namjerno), e onda smo svi dobili možda “priliku života” kupovati ovu dionicu po ovoj cijeni, najnižoj u 10-ak godina, a ulaganja u istim tim godinama nikad veća, i budućnost tvrtke nikad svjetlija!

Sretno svima, i kupcima i prodavačima!

Do koliko je namjeravaju spustiti , po svemu sudeci ovo je IZREZIRANO , svakodnevni pad cijene , konstanatan porast prihoda i onda uvijek godinu zavrsimo s minusom , cerp ima hrpu dionica , do ljeta smo na 20 kn , zao mi je ovih sta su dokapitalizirali po 40 prije par mjeseci , fino ih je todoric nategnuo

DDJ je dokapitaliziran po 20 kn i ima gubitak 90 mil pa nije toliko pao

da li ste vi čitali zadnji todin intervju? čovjek je rekao da mu apsolutno nije važno koliko % će držati u agrokoru. onda moš misliti koliko mu je tek stalo do trenutne cijene dionice. bitan mu je samo razvoj firme. to je jedna velika razlika između njega koji je ovo stvorio i malih ulagača koji su htjeli brzo zaraditi na burzovnoj špekulaciji. šta to znači? da ste prepušteni većim špekulantima na milost i nemilost. a na zse to znači samo jedno. balkanski šort koji je lako izvodiv pri niskoj likvidnosti.

who dares, wins

Nakon neosnovanog ushicenja prije nekoliko mjeseci,sada je primjetna panika kod kod vecine “forumasa”,koji postaju svjesni realnosti!
Ako margini “popucaju”,biti ce “gadno”.

Jao meni.
Koliko nerazumijevanja na jednoj stranici upisa na ovoj temi.

Dakle:

@sportri

Tko je kupovao?
Među ostalima i ja. [emo_smijesak]

@pozitiva2
Nitko od 18 dioničara osim Agrokora (koji isto nije dao lovu nego zamijenio potraživanje za temeljni kapital) nije uplatio niti jedne kune u dokapitalizaciji. Oni su samo iskazali neobvezujući interes! To je bitna razlika. BTW, svi postojeći dioničari su mogli iskazati taj interes i našli bi se na ovom popisu.

@cky2012
Ti bi kupovao po 1X.XX
I tata bi, sine! [emo_smijesak]


@verdi

To da Todu ne zanima cijena dionice nego razvoj kompanije je sasvim logično i razborito razmišljanje. Nažalost, to nije cijela istina jer on itekako utječe na cijenu dionice, pa je njegova misao tek poza, a ne stvarni stav.
A kada kompanija raste i dioničari dobro prolaze.

La vita e bella!

@Posejdon
Sve vase procijene I predvidanja na ovoj dionici ,do sada,Su bile pogresne.
I dalje potpuno iracionalno I jednostrano sagledavate realno stanje

Nisam dao niti jedno predviđanje jer nemam čarobnu kuglu niti sam vidoviti Milan.
Istina, dao sam procijenu da tvrtka puno više vrijedi nego što je njezina cijena na burzi. Iza toga stojim i dalje.

A kuda će cijena dionice, nemam pojma.
Možda se obistini ono “predviđanje” da ćemo kupovati i po 1X.XX kn.

Tko je iracionalan, ja ili tržište – bumo videli. [emo_palacg]

La vita e bella!

@Posejdon
Trziste je “uvijek u pravu”!!
Ponuda i potraznja Su jedini pravi znak vrijednosti drustva!!!?

New Report

Close