BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sve se sustavno prikazuje i radi da bi se cijena rusila.unistila se dionica do te mjere da povratka vise nema bojim se.

gonzo imas pravo povratka vise nema nego samo NAPRIJED[emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]


Uf, kapitalizam u svom najokorijelijem obliku.
Zato sam i rekao da je Todo najrizičniji dio u cijeloj priči oko ove dionice koja je po svemu ostalome, pravi dragulj.
apsolutno si u pravu ova je dionica pravi dragulj[emo_palacg]

Mislim da izvješće neće biti dobro, pa imate još uvijek utjecaj financijskih rashoda, ovisno kako obračunavaju, do sada je obično zadnji kvartal donosio veliki dio kamata na kredit što je rezultiralo većim gubitkom na kraju godine.

TEk u 2015. neće biti vidljiv taj negativan utjecaj.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

plavi jesi zaboravio prodaju jabucnog biznisa? To ce vise nego anulirati kamate


Mislim da izvješće neće biti dobro, pa imate još uvijek utjecaj financijskih rashoda, ovisno kako obračunavaju, do sada je obično zadnji kvartal donosio veliki dio kamata na kredit što je rezultiralo većim gubitkom na kraju godine.

TEk u 2015. neće biti vidljiv taj negativan utjecaj.

lp

Bitno da su se riješili negativnoga utjecaja, a to kad će se vidjeti odmah ili 2015, to je sporedno.

Ovdje bi moga biti dobar niz dobrih godina.

LP

@dada11

Nisam to zaboravio, ali pitanje je koliko će to umanjiti gubitak.
Vidjet ćemo, sve je moguće, u pravu ste, taj dio ne znamo i vidjet ćemo kako je to djelovalo na izvješće.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ja mislim da se svi slažemo da se na burzi kupuje budućnost, a ovdje se napokon smješi.

LP

zna li tko datum fi?



@dada11

Nisam to zaboravio, ali pitanje je koliko će to umanjiti gubitak.
Vidjet ćemo, sve je moguće, u pravu ste, taj dio ne znamo i vidjet ćemo kako je to djelovalo na izvješće.

lp


ako mislite na ovo: http://www.zse.hr/default.aspx?id=54469
možda ovako:
novodno je Škregro bio voljan platiti 116.000.000 Kn za udio od 155.517.600,0 kn u Moslavina voće… tj. ako je tome tako Belje je izugubilo preko 39.500.000 KN

Borislav Škegro – novi hrvatski ‘kralj jabuka’
http://www.poslovni.hr/hrvatska/borislav-skegro-novi-hrvatski-kralj-jabuka-279709 [poslovni.hr]
Za razliku od ožujka 2012. kada je tvrtka koju vodi njezin osnivač Tihomir Peraić od Škegre za razvoj dobila financijsku injekciju sa 25 milijuna kuna, što je temeljni kapital podiglo sa 2,9 na 27,9 milijuna kuna, sada će u Fragariu biti ubačeno čak 145 milijuna kuna. Međutim, glavnina tog iznosa, odnosno gotovo 80 posto poslužit će za preuzimanje Moslavina voća, poduzeća u vlasništvu Belja, jedne od kompanija iz koncerna Agrokor Ivice Todorića, doznaje Poslovni dnevnik.

Prodao neke gradevinare i sad imam kesa i rado bi ga potrosio na Belje da si smanjim ulaz ali tako me strah , jer se nisam ni na jednoj dionici zeznuo kao na ovoj , em mi je zarobljena lova em sam u debelom minusu !

svjetske cijene mlijeka u oštrom padu, svinjetina isto tako, junad se još dobro drži, ali morate znati da Belje uzgaja B klasu (holstein), tržište žitarica u blagom padu (dobre svj. zalihe) itd.

Kroz majčinsku maloprodaju Belje to zasad izdržava….dalje po nahođenju…

New Report

Close