BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovdje svi govore o crnim scenarijima,a ima li koji bolji scenarij u situaciji kad on ima ovaj postotak tj broj dionica?

he, he, samo crnjacite, uostalom tko izgubi ima pravo da se ljuti. Nakon ovog dokapa transformacija iz ruznog paceta u labuda je zavrsena.Preostali dug nece biti nikakav teret za belje osobito uzmemo li u obzir QE u Evropi I mogucnost zaduzivanja korporacija kao sto je Agrokor uz minimalnu kamatu, iako mislim da ce se sve rijesiti kroz IPO(0% kamata).Za Belje koje ce imati prihode od 300 mil.eura kamate od 5 ili 6 mil.eura sigurno nece imati znacajniji utjecaj na dobit. Govoriti da je zaduzenost I dalje problem je neutemeljeno. Pretpostavljati dokap poslije dokapa u situaciji kad zaduzenost nije problem je apsurdno. Veca vjerojatnost po meni bi bila prodaja djela firme mirovincima kao u slucaju Leda iako ce I to ovisiti o tome kako ce proci IPO (slucaj zabrane prodaje preostalog udjela u Ledu itd…). U svakom slucaju za tjedan dana cemo svi biti puno pametniji. U prvih 10 nema rasprodaje sto je indikativno I znaci da najveci dionicari ne prodaju svoje udjele za sicu I vjeruju u dobro fi I buduce poslovanje. Mizerni prometi znace da samo oni koji moraju prodaju sicu. [emo_novac][emo_palacg]

mene to istiskivanje isto stalno kopka. nemam ni jednu dionicu iz todexa bez obzira što mi sve izgledaju jako perspektivne baš iz tog razloga. ne znam kakav mu je plan. da li sve istisnuti pa objediniti pod kapom agrokora i onda izaći na londonsku burzu? ili nešto drugo. ipak do sad još nitko nije izvodio takve operacije na zse pa će nam to biti prvo iskustvo. zadnja stvar koja mi sad treba je još i neko istiskivanje…

who dares, wins

da veliki problem bi bilo istiskivanje koje se moze odigrati po 40 a trenutna cijena na 33-4, 20% zarade na najgoroj opciji(stvarno je ovo dionica za baciti)

to je mali % ulagača koji bi u tom slučaju profitirali. a šta je sa onima koji su ušli na većim razinama? i dok se to odvije pa iplati lova, ovo ono i te stvari da ne duljim dalje samo sam to napomenuo kao eventualnu mogućnost ili nepoznanicu. meni i ktjv izgleda jako dobro ali mi je i moralić sumnjiv po tom pitanju.

who dares, wins

verdi,
dobro ratmišljaš i dobro si to istakao za moguće istikivanje malih iz Belja. Ja sam pregrizao gubitak i izašao iz Belja minus namirio u Đuri i sad me kopka povratak na mjesto zlo.ina. Kutjevo je jako privlaćno i mislim da se ne treba bojat istiskivanja jer je u top 10 čovjek čije se ne smije spomonjat kodnog imena XY. A on ipak zna zaštit svoje ulaganje a cijena po mom sudu jako povoljna. Mana je jedino što je Kutjevo u ligi za bedaka tj. najbrži prst u 13 sati.

pusti ti to što se on da zaštiti. on je ulagač isto kao i mi svi. red pobjeda, red gubitaka. bitno je samo da su zarade veće od gubitaka. ništa to ne treba glorificirati. uzdaj se u se i u svoje kljuse.

who dares, wins

Evo već su počeli špekulanti pisati po forumu ne mogu vjerovati, zbog čega bi istisnuo male kad i ovako može što želi i poželi, očito su mali špekulanti gori od samog gazde i najveći krivci za ono što se događa sa ovom dionicom koji su razljutili velikog gazdu sa svojim prohtjevima i sad je dionica tamo gdje je, i ne žele dokapitalizirati njegovo carstvo nego žele samo zaradu, e ne može to samo tako. Kad promislim i sam bi to isto napravio da mi mali pokušaju na takav način uzeti kolač. Ja sam na ovoj dionici popušio ne zbog gazde nego zbog Vas na forumu što sam bio lakovjeran e nećete više pišite što želite Ja ću po svojoj intuiciji.

čuj popušio radi foruma???? kolega ulazite u užu konkurenciju za investitora godine. za sad kolega @lopina ubijedljivo vodi ali nije kasno da ga nadmašite [emo_smijeh]

who dares, wins


mene to istiskivanje isto stalno kopka. nemam ni jednu dionicu iz todexa bez obzira što mi sve izgledaju jako perspektivne baš iz tog razloga. ne znam kakav mu je plan. da li sve istisnuti pa objediniti pod kapom agrokora i onda izaći na londonsku burzu? ili nešto drugo. ipak do sad još nitko nije izvodio takve operacije na zse pa će nam to biti prvo iskustvo. zadnja stvar koja mi sad treba je još i neko istiskivanje…

i ove je, Todorićeva tzv. “ponuđena fer cijena” dobrano kopkala :
http://ipress.hr/hrvatska/todoric-malim-dionicarima-pik-a-vrbovec-nudi-14-lipa-po-dionici–20125.html?device=desktop

Uf, kapitalizam u svom najokorijelijem obliku.
Zato sam i rekao da je Todo najrizičniji dio u cijeloj priči oko ove dionice koja je po svemu ostalome, pravi dragulj.

La vita e bella!

zadnji dokap na blje 40HRK=4000lipa[emo_palacg]

New Report

Close