BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ide Agrokor a cijenu njega odredjuju njegove sastavnice I njihovo poslovanje pa mozemo ocekivati da ce pod lupu stranih investitora doci sve do jedne kompanijice u sastavu koncerna. Pa zasto mislite da je doslo bas sada do dokapa na blje I vpik? par mjeseci prije ipo-a, slucajno?

bitno je da bude pomaka u izvjescu za razliku od do sada,a vjerujem da ce belje u buducnosti puno bolje poslovati

belje vec sada posluje vie nego dobro, pa pogledajte porast prihoda u prosloj godini. Niti jedna druga prehrambena tvrtka nema ni priblizan porast

Kakve veze ima poslovanje sa cijenom dionice i špekulantima, živio potop.

Baš gledam, netko stalno dolazi sa nalozima od po 500 i 600 komada na prodaju.
Da mi je samo znati tko je to…?

Tko se tako silno želi rješiti BLJE?

La vita e bella!

bas nesto gledam prihode od prodaje ove firmice u pet zadnjih godina I gle cuda sa milijardu kuna na dvije milijarde iliti porast od 100% sto daje prosjek rasta od 20% na godinu. Uistinu svjetski rezultati.[emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]

Pozdrav, mene živo zanima razlog da VPIK odradi cca do 15% rasta 76 – > 87, a više nego srodno BLJE ni makac, dapače pad od 1-3%.
Može komentar? hvala

Posejdon, pa znaš tko prodaje Belje..? Bankari , koji imaju dionice i u rukama
FINANCIJSKA IZVJEŠĆA za 2014. za Belje…
Znaš, da ako imaš kredite…moraš sve dostaviti poslije Novew godine,..
ako bilo koji kredit produljuješ ili slično…
Nije teško zbrojiti dva i dva..

p.s.imam nešto sitno ovih dionica

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Malo sam stavio brojke na papir.

Kao što znate, smatram da dioničari Belja više poteškoća imaju sa većinskim vlasnikom nego sa rizikom poslovanja ili iracionalnosti na ZSE koja je enormna.

Za koji dan (ili tjedan) će na SKDD-u biti vidljivi podaci koje vam sada iznosim.

Radi se o potencijalnom riziku istiskivanja malih dioničara (tzv. sqeeze out).
Kada pogledate novo vlasničko stanje uvidjeti ćete da istiskivanje i nije baš tako vjerojatna opcija.
Odnosno, da bi za to bilo neophodno ili podizanje cijene na burzi ili davanje ponude za preuzimanje (ili čak oboje).
Evo novog stanja koje će tek biti vidljivo:

1 AGROKOR D.D. 42.539.039 (93,05%)
2 KBZ D.D. 285,714 (0,62%)
3 CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 204,13 (0,45%)
4 KBZ D.D. 156,239 (0,34%)
5 ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 121,583 (0,27%)
6 VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 68,671 (0,15%)
7 PBZ D.D. 48,390 (0,11%)
8 PBZ D.D. 40,473 (0,09%)
9 OTP BANKA D.D. 26,192 (0,06%)
10 PERERA TATJANA 23,973 (0,05%)

UKUPNO: 95,19%

Dakle, ćika Todo bi morao dobiti sve dionice do 7 pozicije kako bi imao tih 95% dionica.
To mi se ne čini realno. Drugim riječima, zbog malog free floata vjerujem da bi za ovom dionicom mogla postati jagma.

Kada će to biti, ne znam, ali s obzirom na potencijal, sektor, najave iz Agrokora o budućem razvoju i povećanje prihoda od prodaje, vjerujem da to nije upitno.

La vita e bella!

koliki vremenski prosjek se gleda cijena za squeez? ocito se ide ka tome..ne dobro [emo_zacudjen]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Dakle, ćika Todo bi morao dobiti sve dionice do 7 pozicije kako bi imao tih 95% dionica.

baš si naivan i zaboravan…a kako je gazda toda došao do ovih 93%, kupujući dionice na burzi? kako da ne… pretvorio je dio dugova u nove dionice! isto to će napraviti još jednom kad mu se prohtije i onda je priča gotova, squeeze out i the end!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Posjedon,

A sto ako Toda za godinu/dvije ponovno napravi istu stvar koju je napravop sada i tako si poveca udio na prkeo 95%? On ovdje moze raditi sto ga god volja, sumnjam da ce uskoro biti ikakve vise potraznje za ovom dionicom

Inace imao sam BLJE davno, to mi je bio jedan od najgorih poteza na burzi, kupio sam na oko 95, prodao na 65 kad je postlao jasno sto ce se sa dionicom desiti.

...

New Report

Close