BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



CIni se da smo na minimumu , (34-35 je i povijesni minimum za ovu dionicu, sto je ovako dosta zanimljivo- kao da je recimo firma u stecaju). Zadnjih mjesec dana se vrti oko 35 kuna sto znaci da se cijena stabilizorala na toj razini i vjerojatno sa vijestima o dokapu kroz neko vrijeme krece obrat trenda, nakon 3 gdoine kontinuiranog pada. Jano sve ovisi i o globalnoj slici crobexa opcenito…

Koja se cijena stabilizirala????
Danas je pala više od 3% do sada!!!
Vi koji "već vidite" IPO i LSE(čista utopija za sada)pogledajte malo gledalicu i stanje na burzi!!!
Pogledajte novi BV (ako bude dokapitalizacije) i usporedite sa drugim društvima koja ostvaruju dobit pa će te vidjeti da ova dionica po ovoj cijeni i nije tako dobra akvizicija.
Pozdrav
[/quote]gos bisakovi,nemojte ovo smatrati provokacijom,ali obzirom da imate jasan stav da ova firma ne stoji dobro,sto papiri i pokazuju,a po vama dokap nije dobro rijesenje,sto je onda po vama spas za firmu,koji koraci su to i kako to uciniti?


tko od nas može reći koje su sve tvrtke u sastavu agrokora i u kojem omjeru? da li to itko zna?

Svi se podaci mogu naći na stranicama Agrokora i u njihovom izvještaju(7.str. njihovog izvještaja).


Prva rupa je u ideji da bi Belje islo u banku po lovu(nije nikad pa ni nece, jer ima jeftinijih opcija)druga rupa je u ideji da bi blje opteretilo cjelokupni EBITDA I islo na otplatu preostalog duga, treca rupa je u tome sto pokusavate proturiti ideju da je firma prezaduzena

1. ima jeftinijih opcija ako jeftinim smatrate 7% kod Agrokora
2. a na koji način će onda Belje otplatiti svoj dug, tj na koji način će Agrokor vratiti uloženo? Ne može vječno dokapitalizirati Belje, uostalom šta će mu još kapitala kad već ima 93% kompanije (nakon nove dokapitalizacije)


(34-35 je i povijesni minimum za ovu dionicu, sto je ovako dosta zanimljivo- kao da je recimo firma u stecaju)

…kao u stečaju, a zapravo je Belju snažno porasla tržišna vrijednost ‘preko noći’, sa 280 mil kn na 1,6 mlrd kn nakon dokapitalizacije, bez da se cijena promijenila…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

1. AGROKOR D.D. 5.039.039 61,34%
2. KBZ D.D. 285.714 3,48%
3. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 205.485 2,50% -40
4. KBZ D.D. 156.239 1,90%
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 121.584 1,48%
6. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 68.671 0,84%
7. PBZ D.D. 45.656 0,56% +2419
8. PBZ D.D. 40.473 0,49%
9. OTP BANKA D.D. 28.298 0,34% -2100
10. PERERA TATJANA 23.973 0,29%
UKUPNO 6.015.132 73,22%




CIni se da smo na minimumu , (34-35 je i povijesni minimum za ovu dionicu, sto je ovako dosta zanimljivo- kao da je recimo firma u stecaju). Zadnjih mjesec dana se vrti oko 35 kuna sto znaci da se cijena stabilizorala na toj razini i vjerojatno sa vijestima o dokapu kroz neko vrijeme krece obrat trenda, nakon 3 gdoine kontinuiranog pada. Jano sve ovisi i o globalnoj slici crobexa opcenito…

Koja se cijena stabilizirala????
Danas je pala više od 3% do sada!!!
Vi koji "već vidite" IPO i LSE(čista utopija za sada)pogledajte malo gledalicu i stanje na burzi!!!
Pogledajte novi BV (ako bude dokapitalizacije) i usporedite sa drugim društvima koja ostvaruju dobit pa će te vidjeti da ova dionica po ovoj cijeni i nije tako dobra akvizicija.
Pozdrav
[/quote]gos bisakovi,nemojte ovo smatrati provokacijom,ali obzirom da imate jasan stav da ova firma ne stoji dobro,sto papiri i pokazuju,a po vama dokap nije dobro rijesenje,sto je onda po vama spas za firmu,koji koraci su to i kako to uciniti?
[/quote]
Nikada nisam napisao da dokapitalizacija nije rješenje!!!Dapače,ona je JEDINO pravo rješenje,ali dug je u ovom slučaju daleko veći od planirane dokapitalizacije(ako do nje uopće i dođe po 40 kuna)!!!
Dakle,društvo kontinuirano bilježi velike gubitke zadnjih godina!!!
Mislim da i ova neće biti iznimka(mislim na godišnje izvješće)!!!
Jedan vlasnik ima potpunu kontrolu nad poslovanjem i to nije dobro,jer on ima težnju okrupniti dokapitalizacijama svoj udio i “rješiti se malih po sići”!!!
To je prirodno i shvatljivo jer on smatra da “mali nisu ništa uložili” i da predstavljaju samo potencijalne probleme(špekulanti)što je otvoreno i izjavio vezano za “potencijalnu javnu ponudu prije”!!!
Poticaji će se vrlo vjerovatno također smanjivati u budućnosti!!!
Dakle,mislim da ovo društvo ima budućnost,ali ne kratkoročno.Možda za 5 ili 10 godina bude većih pomaka,ali do tada će “gazda” već naći načina da istisne male !!!
Pozdrav

CERP jos cca 1000 manje, i OTP jos 1500 manje, ovaj OTP ima jos 26500 komada,
ako izlazi do kraja potrajat ce…





CIni se da smo na minimumu , (34-35 je i povijesni minimum za ovu dionicu, sto je ovako dosta zanimljivo- kao da je recimo firma u stecaju). Zadnjih mjesec dana se vrti oko 35 kuna sto znaci da se cijena stabilizorala na toj razini i vjerojatno sa vijestima o dokapu kroz neko vrijeme krece obrat trenda, nakon 3 gdoine kontinuiranog pada. Jano sve ovisi i o globalnoj slici crobexa opcenito…

Koja se cijena stabilizirala????
Danas je pala više od 3% do sada!!!
Vi koji "već vidite" IPO i LSE(čista utopija za sada)pogledajte malo gledalicu i stanje na burzi!!!
Pogledajte novi BV (ako bude dokapitalizacije) i usporedite sa drugim društvima koja ostvaruju dobit pa će te vidjeti da ova dionica po ovoj cijeni i nije tako dobra akvizicija.
Pozdrav
[/quote]gos bisakovi,nemojte ovo smatrati provokacijom,ali obzirom da imate jasan stav da ova firma ne stoji dobro,sto papiri i pokazuju,a po vama dokap nije dobro rijesenje,sto je onda po vama spas za firmu,koji koraci su to i kako to uciniti?
[/quote]
Nikada nisam napisao da dokapitalizacija nije rješenje!!!Dapače,ona je JEDINO pravo rješenje,ali dug je u ovom slučaju daleko veći od planirane dokapitalizacije(ako do nje uopće i dođe po 40 kuna)!!!
Dakle,društvo kontinuirano bilježi velike gubitke zadnjih godina!!!
Mislim da i ova neće biti iznimka(mislim na godišnje izvješće)!!!
Jedan vlasnik ima potpunu kontrolu nad poslovanjem i to nije dobro,jer on ima težnju okrupniti dokapitalizacijama svoj udio i "rješiti se malih po sići"!!!
To je prirodno i shvatljivo jer on smatra da "mali nisu ništa uložili" i da predstavljaju samo potencijalne probleme(špekulanti)što je otvoreno i izjavio vezano za "potencijalnu javnu ponudu prije"!!!
Poticaji će se vrlo vjerovatno također smanjivati u budućnosti!!!
Dakle,mislim da ovo društvo ima budućnost,ali ne kratkoročno.Možda za 5 ili 10 godina bude većih pomaka,ali do tada će "gazda" već naći načina da istisne male !!!
Pozdrav
[/quote]
Kolega Bisakovi, dobro ste uvidjeli stranu većinskog vlasnika i njegovo manipuliranje sa Beljem od prodaje stoke setrinskoj firmi po njemu prihvatljivoj cijeni. Ali isto tako se ne slažem sa Vašom konstatacijom da će padati subvencije tj. poticaji. Od 2015 poticaji če se dodjeljivat ne samo iz proračuna RH nego i iz EU. Doduše trebat če malo više papirologije ali to nije velika prepreka jer se Todorić dokazao kao sposoban organizator. Tako da če za mehanizaciju biti subvencije i do 70% cijene.Bar mi tako moji Paori govore.






CIni se da smo na minimumu , (34-35 je i povijesni minimum za ovu dionicu, sto je ovako dosta zanimljivo- kao da je recimo firma u stecaju). Zadnjih mjesec dana se vrti oko 35 kuna sto znaci da se cijena stabilizorala na toj razini i vjerojatno sa vijestima o dokapu kroz neko vrijeme krece obrat trenda, nakon 3 gdoine kontinuiranog pada. Jano sve ovisi i o globalnoj slici crobexa opcenito…

Koja se cijena stabilizirala????
Danas je pala više od 3% do sada!!!
Vi koji "već vidite" IPO i LSE(čista utopija za sada)pogledajte malo gledalicu i stanje na burzi!!!
Pogledajte novi BV (ako bude dokapitalizacije) i usporedite sa drugim društvima koja ostvaruju dobit pa će te vidjeti da ova dionica po ovoj cijeni i nije tako dobra akvizicija.
Pozdrav
[/quote]gos bisakovi,nemojte ovo smatrati provokacijom,ali obzirom da imate jasan stav da ova firma ne stoji dobro,sto papiri i pokazuju,a po vama dokap nije dobro rijesenje,sto je onda po vama spas za firmu,koji koraci su to i kako to uciniti?
[/quote]
Nikada nisam napisao da dokapitalizacija nije rješenje!!!Dapače,ona je JEDINO pravo rješenje,ali dug je u ovom slučaju daleko veći od planirane dokapitalizacije(ako do nje uopće i dođe po 40 kuna)!!!
Dakle,društvo kontinuirano bilježi velike gubitke zadnjih godina!!!
Mislim da i ova neće biti iznimka(mislim na godišnje izvješće)!!!
Jedan vlasnik ima potpunu kontrolu nad poslovanjem i to nije dobro,jer on ima težnju okrupniti dokapitalizacijama svoj udio i "rješiti se malih po sići"!!!
To je prirodno i shvatljivo jer on smatra da "mali nisu ništa uložili" i da predstavljaju samo potencijalne probleme(špekulanti)što je otvoreno i izjavio vezano za "potencijalnu javnu ponudu prije"!!!
Poticaji će se vrlo vjerovatno također smanjivati u budućnosti!!!
Dakle,mislim da ovo društvo ima budućnost,ali ne kratkoročno.Možda za 5 ili 10 godina bude većih pomaka,ali do tada će "gazda" već naći načina da istisne male !!!
Pozdrav
[/quote]
Kolega Bisakovi, dobro ste uvidjeli stranu većinskog vlasnika i njegovo manipuliranje sa Beljem od prodaje stoke setrinskoj firmi po njemu prihvatljivoj cijeni. Ali isto tako se ne slažem sa Vašom konstatacijom da će padati subvencije tj. poticaji. Od 2015 poticaji če se dodjeljivat ne samo iz proračuna RH nego i iz EU. Doduše trebat če malo više papirologije ali to nije velika prepreka jer se Todorić dokazao kao sposoban organizator. Tako da če za mehanizaciju biti subvencije i do 70% cijene.Bar mi tako moji Paori govore.
[/quote]
Za subvencije u 2015 ćemo vidjeti.Uvažavam da je moguće nešto dobiti i od EU za poljoprivredu,ali slaba korist za male dioničare od toga ako “gazda” ne promijeni bitno odnos prema njima!!!
Jedino snažan ulazak nekog zvučnog strateškog partnera i izlazak na neku veliku burzu u Europi, može promijeniti odnos većinskog vlasnika prema malim dioničarima i kratkoročno “uzdići” ovu dionicu!!!
Pozdrav

Ja iz Konzuma nisam izašao 🙂
I ja sam zadnjim dokupom dosta smanjio prosjek. Sad je 41. I tu ću definitivno morat izać, pa i s gubitkom ako treba. Svi vidimo kako se ON ponaša.

Sta ste se uspanicsrili, jel jasno receno da ponude za preuzimanje nece biti. Drugo nakon svega ulozenog kad bi konacno trebali stizati plodovi toga vi bi van. Ali dobro tako je to s burzama i kladionicama- vecina gubi manjina zaradjuje.
Pa ako je todoricu dobro po 40 ne mogu vjerovat da vama nije po 35.
Ocito elementarno neznaje o ulaganjima. Dobro sve ovisi jeli neko trader i gleda samo cijenu dionice ili je ulagac koji gleda firmu kao firmu a ne samo kroz cijenu na burzi.

za one koji misle da Belje ne vrijedi ni 35HRK evo jedne male evaluacije. Gazda je za 30% kompanije (povecanje vlasnickog udjela sa 60 na 90%) spreman platiti 1,5 mlrd. HRK. To bi onda posljedicno trebalo znaciti da gazda procjenjuje cijelo Belje (100%) na negdje oko 5 mlrd. HRK.Podijelimo to sa brojem dionica ukljucivsi one iz dokapa I to dodje negdje na oko 105 HRK po dionici. U odnosu na sadasnju cijenu dionice to je potencijal od oko 200%. Naravno ako bi prodavao nekome drugome a ne samome sebi trebali bismo uracunati I neku premiju iznad te cijene (jer nema djabe ni u stare babe).LP[emo_smijesak][emo_smijesak][emo_smijesak]

sve bi to stimalo kad bi on te dionice transparentno platio kesom a ne prebijao u mutnim poslom sa dugom koje je naime Belje posudilo od njega samog,tu nema svjezeg kesa

pa de su ovi ljudi ??????
je su još na skijanju ili se pripremaju za skijanje ???

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

New Report

Close