BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Situacija sa gazdom je nezgodna. No za ostatak duga može također provesti dokapitalizaciju, ali za veću cijenu i tako podići cijenu dionice. Naravno sebi, ne nama. Također srednjoročno i dugoročno poljoprivreda ide sigurno naprijed i po kvaliteti i kvantiteti. Znate li da Baranja ima sunčanih dana kao i Hvar i zašto ne bi bilo 100 ili 1000 hektara pod plastenikom, pa prodavali rajčice u Skandinaviju ili Rusiju. A zašto se ne bi i prodala firma nekom naftašu kao u Srbiji. Zanima me je li izvjesno spajanje s Vupikom i PIK Vinkovci?
Molim komentar.
P.S. Kratkoročno tko preživi pričati će….


Situacija sa gazdom je nezgodna. No za ostatak duga može također provesti dokapitalizaciju, ali za veću cijenu i tako podići cijenu dionice. Naravno sebi, ne nama. Također srednjoročno i dugoročno poljoprivreda ide sigurno naprijed i po kvaliteti i kvantiteti. Znate li da Baranja ima sunčanih dana kao i Hvar i zašto ne bi bilo 100 ili 1000 hektara pod plastenikom, pa prodavali rajčice u Skandinaviju ili Rusiju. A zašto se ne bi i prodala firma nekom naftašu kao u Srbiji. Zanima me je li izvjesno spajanje s Vupikom i PIK Vinkovci?
Molim komentar.
P.S. Kratkoročno tko preživi pričati će….

Nakon dokapitalizacija Agrokor će imati cca 93% BELJE i 84%VUPIk.
BV BELje cca 50 kn … BV VPIK cca 161 kn po dinoci..omjer 161:50=3,22
Nominala je i kod VUPIKA i BELJA 40 kn.
Dokapitalizacija VUPIKA je bila 90 kn. Za uloženih 90 kn BV Vupika je pao sa
315 na na 161 što znači da je na 3.333 333 dionica kupljenih po 90 Agrokor
“zaradio” 71 kn po dionici.To i nije loše jer to je ipak cca 237 mil kn na ulog
od 300 mil kn.
A kod BELJA dobit po dionici iznosi jadnih 10 kn jer za uplaćenih 40 ima 50.
Na unos od 1.5 mlrd tj 37,5 mil kn “dobit” je jadnih 375.mil kn tj 25%.
U Vupiku su dioničari žešće ošišani,jer će nakon eventualnog spajanja Vupika i BELJE i po omjer BV za 1 dionicu Vupika dionice BELJA Agrokor izuzetno dobro profitirati.Ali kako je Vupik dokapitalkiziran po 90 a BELJE po 40 omjer je 2,25. Realno je za očekivati da će se za jednu dionicu Vupika dobiti
od 2,25 do 3,22 BELJA ,dakle uz sadašnju cijenu BELJA od 35 VUPIK vrijedi
od minimalno 78,75 do potencijalno 112,70.
Da li će Agrokor i dalje dioničare više šišati nego dioničare BELJA ,a to će se dogodoti sa omjerom 2,25 tj 90:40.
Naravno,sve ovo za slučaj spajanja Vupika i BELJA.

MED i mlijeko u Vupiku u čašama,u Belju na kapi!!!!!

Cim se toliko crnila pise znaci da ce dionica gore , kome ne valja nek ne kupuje , ali neka nama ne soli pamet kako ne valja

ma naravno da ce dobit explodirati, pa firma ostaje prakticki bez kratkorocnog duga I to koje velicine, ovo sto se sada radi vrlo je jednostavna stvar(zadnje otresanje) naime racuna se na neukost, naivnost I zbunjenost kod malih dionicara(kojih u blje ima dosta)te im se plasiraju zastrasujuce price nebili se utjecalo na njihovu psihu(strah je najveci motivator)da prodaju dionice ispod cijene. Tu svesrdno pomaze opca klima nelikvidnosti na zse kao I recesijsko okruzenje u RH.Ipak, ako mogu primjetiti prometi su veoma niski I “politika” ne daje ocekivane rezultate.Ovo “cijedjenje kamena” moglo bi I potrajati jer sto duze traje dobija veci kredibilitet, ono sto se kaze bic na kraju puca.Znam da su na ovoj dionici mnogi ukljucujuci I moju malenkost izgubili dosta perja, a upravo na pucanje takvih se I racuna,i nije lako gledati sto se dogadja iz dana u dan I jednostavno ne prodati. Ono sto mene drzi u ovoj dionici jeste snaga uvjerenja sa kojom sam I usao unutra tj. kad sam ulazio mislio sam da je blje dobra dionica iza koje stoje dobri fundamenti u realnosti, samo da nabrojim neke;kvalitetna paleta proizvoda,big brother(agrokor),znatna ulaganja u proizvodnju I modernizaciju, konstantan porast prihoda, neupitan plasman kroz Konzum I Merkator itd…Sto se promijenilo od kad sam usao pa do danas a da bi cijena dionice pala? Nista od gore navedenog cak su se neke stvari I poboljsale.Postoji li onda razlog (u realnosti a ne u psihi) za prodaju ove dionice? Odgovor je jednostavan. Apsolutno NE.Naravno gore spomenuto vrijedi za mene I predstavlja moj odnos naspram ulaganja u ovu dionicu I nije nagovor ni na kupnju, ni na prodaju.LP

dada11

Zaboravio si navesti cinjenicu da je AUDIO u suradnji sa braniteljima zatukao cijenu za vise od pola njene vrijednosti. Zbog toga smo tu gdje jesmo, a ne zbog poslovanja ovog giganta.
Zivjeli!

evo jaca kupnja, broj kupnji lagano raste sad je k/p 8700 /30000 …ali nema neke trgovine


ma naravno da ce dobit explodirati, pa firma ostaje prakticki bez kratkorocnog duga I to koje velicine, ovo sto se sada radi vrlo je jednostavna stvar(zadnje otresanje) naime racuna se na neukost, naivnost I zbunjenost kod malih dionicara(kojih u blje ima dosta)te im se plasiraju zastrasujuce price nebili se utjecalo na njihovu psihu(strah je najveci motivator)da prodaju dionice ispod cijene. Tu svesrdno pomaze opca klima nelikvidnosti na zse kao I recesijsko okruzenje u RH.Ipak, ako mogu primjetiti prometi su veoma niski I "politika" ne daje ocekivane rezultate.Ovo "cijedjenje kamena" moglo bi I potrajati jer sto duze traje dobija veci kredibilitet, ono sto se kaze bic na kraju puca.Znam da su na ovoj dionici mnogi ukljucujuci I moju malenkost izgubili dosta perja, a upravo na pucanje takvih se I racuna,i nije lako gledati sto se dogadja iz dana u dan I jednostavno ne prodati. Ono sto mene drzi u ovoj dionici jeste snaga uvjerenja sa kojom sam I usao unutra tj. kad sam ulazio mislio sam da je blje dobra dionica iza koje stoje dobri fundamenti u realnosti, samo da nabrojim neke;kvalitetna paleta proizvoda,big brother(agrokor),znatna ulaganja u proizvodnju I modernizaciju, konstantan porast prihoda, neupitan plasman kroz Konzum I Merkator itd…Sto se promijenilo od kad sam usao pa do danas a da bi cijena dionice pala? Nista od gore navedenog cak su se neke stvari I poboljsale.Postoji li onda razlog (u realnosti a ne u psihi) za prodaju ove dionice? Odgovor je jednostavan. Apsolutno NE.Naravno gore spomenuto vrijedi za mene I predstavlja moj odnos naspram ulaganja u ovu dionicu I nije nagovor ni na kupnju, ni na prodaju.LP

Ovo je samo spisak vaših želja koji ne odgovara stvarnosti!!!
I ako bude dokapitalizacije,dug će biti vrlo velik,a potpore za poljoprivredu će se smanjivati!!!
Nakon ove,vjerovatno će slijediti i slijedeća dokapitalizacija ,a BV će se smanjivati!
Priče o uvrštenju Belja na LSE nemaju nikakvog realnog uporišta,a i kada bi se uvrstile,sa ovakvom bilancom,bilo bi to vrlo loše za dioničare,po meni!!!
Ovo definitivno nije dionica za “male”!!!
Na kraju i sam “gazda” je otvoreno izjavio što misli o “špekulantima na dionici Belja” i obznanio koliko dionica vrijedi,zar ne?
Možda će ovdje i biti interesantno za 10-20 godina,ali do tada će se ,po meni,”gazda” vjerovatno “rješiti malih dioničara” istiskivanjem po “sići” koja njemu odgovara.
Pozdrav

Bisakovi nije istina da ce blje biti prezaduzena firma kad ce omjer duga i kapitala biti 80% i to uglavnom kratkorocne obveze. Kao drugo za ocekivati je dobit cisto iz razloga sto se dug od 1.5 mlrd kuna nece morati vise otplacivati a samo na to je islo 100-njak mil kuna. To sto su neki izgubili strpljenje na ovoj dionici je njihov problem kao recimo delboy i slicni pa sad drukaju protiv. Svako ima svoje razloge. Vidjet cemo kroz koju godinu kakva ce biti situacija a po meni samo moze biti bolja.

Ako se Belje dokapitalizira i drasticno smanji dugove to ce biti dobro za firmu .Prihodi stalno rastu a nakon IPO a ce udio Agrokora pasti sto ce biti jos bolje za nas i firmu ako uđe svježi kapital .Prihod ce rasti uz ovakva ulaganja i sirenje u to ne sumnjam


Ako se Belje dokapitalizira i drasticno smanji dugove to ce biti dobro za firmu .Prihodi stalno rastu a nakon IPO a ce udio Agrokora pasti sto ce biti jos bolje za nas i firmu ako uđe svježi kapital .Prihod ce rasti uz ovakva ulaganja i sirenje u to ne sumnjam

Kakav IPO !!!!
Koje nevjerovatne teorije ovdje dobijaju “maha” u želji “preokreta trenda”!!!


a nakon IPO a ce udio Agrokora pasti sto ce biti jos bolje za nas i firmu ako uđe svježi kapital

Nigdje se nije spominjalo da će doći do IPOa Belja, samo znamo za dosad spomenute dvije opcije, IPO Agrokor d.d. holdinga ili IPO Adria Retaila i niti jedna ne uključuje promjenu vlasničke strukture Belja.


za ocekivati je dobit cisto iz razloga sto se dug od 1.5 mlrd kuna nece morati vise otplacivati a samo na to je islo 100-njak mil kuna.

Financijski rashodi su im oko 190mil kn na godišnjoj razini(većina vjerojatno ide Agrokoru) ali to ne znači da će oni nestati u ovoj ili idućoj godini s obzirom na to da dug Belja prema Agrokoru ne iznosi samo onih 1,5 mlrd kn već i 1,37mlrd kn knjiženih kao kratkoročne obveze.

Ako mi je sve jasno, odnosi u Grupi su takvi da Agrokor izdaje obveznice (po još uvijek visokim kamatama) te plasira taj novac u Belje, Vupik, PIVK i ostale kompanije.
Jedan dio te love je naplatio ovim pretvaranjem duga u kapital, no ostatak casha ostaje ‘zaključan’ – kad bi Belje ostvarivalo 200mil kn EBITDA te ju u cijelom iznosu opteretilo, svejedno bi im trebalo bar 5g za povrat ostatka duga.
Stoga se ne bih čudio da se Belje zaduži kod banaka čime bi Agrokor došao do svog potraživanja odmah.
Naravno, tek treba vidjeti koji su planovi Agrokora…hoće li konsolidirati svoj poljoprivredni biznis ili neće i kakav će biti utjecaj tih procesa…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

@Clicker
Puno rupa ima Vase obrazlaganje ali nisam shvatio bit Vaseg posta, dali je ovo razduzivanje dobro za blje ili nije.Pa ako biste mogli samo ukratko sa “da” dobro je ili “ne” nije dobro. Puno hvala. LP

New Report

Close