BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ali dolaze milioni novih dionica koje se neće prodavat ispod 40kn

To se govorilo i pisalo i za Ingru kada su prebijali dug na 20 kuna pa je dionica oko 2 kune!!!
Naravno da se može prodavati i niže,daleko niže!!!
Na koncu i sada je cijena na burzi znatno niža,zar ne???
Pozdrav
[/quote]

Usporedujes Belje i Ingru? Svasta.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Zasto ne bi utjecalo na cijenu kad je palo ispod 20 na osnovu spekulacija da nece biti dokapitalizacija i nekih crnih scenarija






Pomalo kolege!

Još je duuuug put do toga. Još će to i gore i dole ali s trendom rasta. Daleko od toga da je nemoguć brzi squeeze out, međutim mislim da je gazda svjestan dvostrukog mača u slučaju primjene takovog scenarija…Više će mu se isplatiti tzv. uvažavanje interesa ulagača zbog izlaska Agrokora na LSE i dobrog unovčavanja istog. Ukoliko odmah zezne ulagače koje je namamio da ulože 40 Kn po dionici a nakon toga ih vrlo brzo sredi po primjerice 35 Kn mislim da je svjestan negativnog utjecaja na takvu odluku, mislim globalno. Puno je veća vrijednost Agrokora i mogućeg umanjenja vrijednosti na stranoj burzi nego Belja kod nas. Po mojem skromnom mišljenju do squeezouta će neminovno doći, mada ne ispod 1 booka i ne tako skoro. A mislim i da je odzvonilo kreativnom knjigovodstvu i prikazivanju nerealnih gubitaka pod stavkom ostali troškovi iz istih razloga. Mislim da će ovaj puta gazda dobro odvagnuti da mu se u ovom slučaju to ne isplati, dovoljno je dobio i izvukao vrijednosti van, a nije i zanemarivo ogromno ulaganje u Belje koje će se na papiru morati početi vraćati. Mislim da je to vrijeme došlo, a mi sitni koji smo unutra možemo samo trljati ruke i još malo dokupiti dok je još jeftino…

Imam BLJE-R-A i ne nagovaram nikoga na ništa…

lp,

O bože, pa zar stvarno niste do sada ništa naučili o belju i odnosu prema malim dioničarima?

Nemam dionice Belja i ne mislim ih ikad imati.

Lp
[/quote]

Naravno da je jedino sigurno da će ovdje biti squeez out! Samo se ne zna da li za godinu dana ili više. A tu su i branitelji…Pišem samo o tome da je gazda uvijek napravio najbolje za sebe, pa će tako i ovaj puta. Čitajte pažljivije…

lp,
[/quote]

Baš se i ne bi složio da će biti squeez outa.
Da je Agrokor htio mogao je sada napraviti ponudu za preuzimanje, ali nije.
Nakon što su očiščeni gubici iz ranijih godina, smanjenjem temeljnog kapitala, sada je očiščen dobar dio utega dugovanja koji je iz godine u godinu Belju donosio gubitke, pa je sada bilo vrijeme da se preuzmu sve dionice da je postojao interes.

Treba reći da je Belje do sada godišnje plačalo nešto malo ispod 200 milijuna HRK na kamate za kredite, pa će nestankom ovog kredita poslovanje morati ići na bolje.

lp
[/quote]

kome i koliko je Belje plaćalo kamate za kredite? Pitam ,jer zar nije Agrokor povezani poduzetnik/poduzeće Belja? Ako, je onda je mislim zanimljiv ovaj podatak iz zadnjeg FI-a za 3q 2014 a u svezi plaćenih kamata:

IV. FINANCIJSKI RASHODI (138 do 141)
1. Kamate, tečajne razlike i drugi rashodi s povezanim poduzetnicima: 0,00 KN
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=BLJE-R-A
[/quote]

Plačalo je Agrokoru, samo ne pod tom stavkom, tako je jer se sječam još od davnih dana kada sam upravo to pitanje postavio samo na pravom mjestu.

Ne mislim više raspravljati na ovoj temi i o toj temi ..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Pardon 40

Trenutno
Kapital 771.307.000 kn
BV 93,88 kn
Zaduženost 0,81
Ponderirani prosjek zadnja 3 mjeseca: 38,73 kn

Dokap postojeći + agrokor
novi broj dionica 45.906.937
agrokor 42.539.039
udio 92,66%
95% 43.611.590
Nedostaje 1.072.551 – 42.902.046,00 kn
potrebno za squeeze 91.813.874,00 kn

kapital 2.278.965.000 kn
BV 49,64 kn
Zaduženost 0,45

Dokap samo agrokor
novi broj dionica 45.715.487
agrokor 42.539.039
udio 93,05%
95% 43.429.713
Nedostaje 890.674 – 35.626.946,00 kn
potrebno za squeeze 91.430.974,00 kn

kapital 2.271.307.000 kn
BV 49,68 kn
Zaduženost 0,45

Iako je ovo sve skupa totalna pljačka, mogla bi na kraju biti i dobra prilika jer od 35 koliko je trenutno do 40 ima 14%.

Konačna verzija će biti negdje između jer neće svi upisati koji su iskazali interes nakon ovakve Agrokorove odluke ali s obzirom na maksimalani udio postojećih skroz nebitno. Vidimo da u niti jednom slučaju dionice koje Agrokor vjerojatno nije prodao (cca 6% trenutnog broja dionica koje su u tom slučaju na nekom zalogu bilo za kredit ili repo) ne pomažu prelazak 95%. Ako će uopće ići na istiskivanje i eventualno delistiranje teško da će ići ispod 40 kuna iz dokapa i sumnjam da bi sud nižu cijenu prihvatio kao cijenu sa pravičnom naknadom. Iako, da li je to u ovom trenutku Agrokoru uopće potrebno i prihvatljivo s obzirom na potrebni financijski angažman. Prebijati dugove kroz računovodstvene trikove i isplaćivati cash nije baš isto.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Odlična analiza WalueWalk!

I ja sam sličnog razmišljanja.
Čak i prema Zakonu, eventualna objava preuzimanja preostalih dionica od dioničara ne bi smjela biti po nižoj cijeni od ovih 40 kn (to se odnosi na vrijeme od godinu dana od odluke Skuštine o dokapitalizaciji koja je najavljena za 30. 1. 2015.)

Čini mi se da je trenutna razina cijena dionice rezultat neefikasnosti našeg tržišta kapitala.
Ali bože moj, svatko sa svojim novcem radi što ga je volja.

La vita e bella!

možda nakon dokapitalizacije napokon krenu izbacivat realna izvješća.
Kako će Agrokor imati 92-93%, možda počnu isplaćivati i dividendu.
Treba biti strpljiv. Doći će to na svoje


možda nakon dokapitalizacije napokon krenu izbacivat realna izvješća.
Kako će Agrokor imati 92-93%, možda počnu isplaćivati i dividendu.
Treba biti strpljiv. Doći će to na svoje

možda, ali to je agrokor – firma poznata po odličnom odnosu sa svojim malim dioničarima… sumnjam da će se ovdje mali okoristiti. prije da će iznijeti gaće na štapu odavde.

...povijest se ponavlja...

kada gledam bid ne mogu se oteti dojmu kao da ga je jedna osoba sastavila tj. kao da je jedan vlasnik svih dionica na bidu na gledalici u prvih 10? Mozda haluciniram jer cijeli dan blenem u monitor[emo_palacd][emo_ooooo]


Baš se i ne bi složio da će biti squeez outa.
Da je Agrokor htio mogao je sada napraviti ponudu za preuzimanje, ali nije.
Nakon što su očiščeni gubici iz ranijih godina, smanjenjem temeljnog kapitala, sada je očiščen dobar dio utega dugovanja koji je iz godine u godinu Belju donosio gubitke, pa je sada bilo vrijeme da se preuzmu sve dionice da je postojao interes.

Treba reći da je Belje do sada godišnje plačalo nešto malo ispod 200 milijuna HRK na kamate za kredite, pa će nestankom ovog kredita poslovanje morati ići na bolje.

lp

Slazem se s napisanim kolega , zbog toga sam i unutra , s nestrpljenjem ocekujem razvoj situacije u pozitivnom smjeru



možda nakon dokapitalizacije napokon krenu izbacivat realna izvješća.
Kako će Agrokor imati 92-93%, možda počnu isplaćivati i dividendu.
Treba biti strpljiv. Doći će to na svoje

možda, ali to je agrokor – firma poznata po odličnom odnosu sa svojim malim dioničarima… sumnjam da će se ovdje mali okoristiti. prije da će iznijeti gaće na štapu odavde.
[/quote]
Slažem se
Vaš link …

dobro fedore, nebitno je što je čije nego je bitan odnos prema dioničarima koji je od strane agrokora gori od maćehinskoga. zato sam ja napustio sve njihove dionice. takvo primitivno i zaostalo ponašanje prema dioničarima jednostavno nije u svijetu zabilježeno, a posebice kod koncerna ovakve veličine. zato vi samo čekajte pozitivne vijesti kao da ćete imati koristi od toga.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close