BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@dada11
ajd, pročitaj ne moje postove, već zakone i sl. te uživaj…:
http://www.zakon.hr/z/171/Zakon-o-tr%C5%BEi%C5%A1tu-kapitala

ZZtop
procitao sam ja to odavno ali nekad je vaznije citati izmedju redaka[emo_smijeh]ulaz mi je relativno visok(tako kazem jer ne volim gubiti) ali opet dovoljno nizak da bi mogao danas izaci a gubitak otpisati kao nuznu skolarinu u ovom biznisu[emo_namigusa]

@dada11
uz dužno poštovanje … mislim da ćeš tvoju gore navedenu i tzv. nužnu školarinu u ovom tzv. Business-u … možda tek među budućim redcima shvatiti… ajd, postao si mi simpa… nek ti je iskreno, posebice za ove nadalazeće Blagdane i u novoj 2015, izazovnoj … sretno!

Hvala ZZtop na lijepim zeljama, malo srece nikome ne moze naskoditi stoga tebi I tvojima sretnu I nadasve uspjesnu 2015 zelim mada jos nije gotovo sto se tice 2014-te(nekada u zadnjim minutama stigne odlucujuci gol)[emo_dolar][emo_smijeh][emo_palacg]

@dada11
Hvala i tebi… da ne bi bilo nesporazuma, ja nikad nisam rekao da Belje ne vrijedi puno više nego se sada isti trži, ali sam samo (barem mislim) svjestan zankonskih mogućnosti, a da isti zbog xy razloga možda manje prikazno vrijedi… ne, zbog mene i tebe … shodno tome, moji novci “u mojo xy jaja košari” su mi ipak dražiji…

Istina Zizi da su novci doma najsigurniji ali tko ne riskira ne profitira a sto se tice zakonskih mogucnosti ja bih ipak posao od poziva na glavnu skupstinu u kome covjek izricito kaze da ne ide sa preuzimanjem cak I ako bi po zakonu bio obvezan.Mislim da te rijeci imaju svoju tezinu(I pravno I formalno).Ne pokusavam te nagovoriti na ulaz ili bilo sto, dapace u kakvom nam je burza stanju pametnije je stajati sa strane.LP

Nemojmo zaboraviti da će biti 45.7 milijuna dionica x 35 kuna što daje trenutnu tržišnu vrijednost od 1,6 milijardi.
Kada to Agrokor prezentira na londonskoj burzi onda će stvari sjesti na svoje.
RIVP ima tržišnu vrijednost od 2,5 milijardi i bloger tvrdi da je to tek početak.
Možda i mi možemo ovdje početi računati zemljište, strojeve, objekte i ostalo po većim knjigovodstvenim cjenama.


Pomalo kolege!

Još je duuuug put do toga. Još će to i gore i dole ali s trendom rasta. Daleko od toga da je nemoguć brzi squeeze out, međutim mislim da je gazda svjestan dvostrukog mača u slučaju primjene takovog scenarija…Više će mu se isplatiti tzv. uvažavanje interesa ulagača zbog izlaska Agrokora na LSE i dobrog unovčavanja istog. Ukoliko odmah zezne ulagače koje je namamio da ulože 40 Kn po dionici a nakon toga ih vrlo brzo sredi po primjerice 35 Kn mislim da je svjestan negativnog utjecaja na takvu odluku, mislim globalno. Puno je veća vrijednost Agrokora i mogućeg umanjenja vrijednosti na stranoj burzi nego Belja kod nas. Po mojem skromnom mišljenju do squeezouta će neminovno doći, mada ne ispod 1 booka i ne tako skoro. A mislim i da je odzvonilo kreativnom knjigovodstvu i prikazivanju nerealnih gubitaka pod stavkom ostali troškovi iz istih razloga. Mislim da će ovaj puta gazda dobro odvagnuti da mu se u ovom slučaju to ne isplati, dovoljno je dobio i izvukao vrijednosti van, a nije i zanemarivo ogromno ulaganje u Belje koje će se na papiru morati početi vraćati. Mislim da je to vrijeme došlo, a mi sitni koji smo unutra možemo samo trljati ruke i još malo dokupiti dok je još jeftino…

Imam BLJE-R-A i ne nagovaram nikoga na ništa…

lp,

O bože, pa zar stvarno niste do sada ništa naučili o belju i odnosu prema malim dioničarima?

Nemam dionice Belja i ne mislim ih ikad imati.

Lp


Zašto bi netko dao veću cijenu kad zna da će mu ovi prodati još jeftinije

Teško da će jeftinije dobiti od ovoga sada, pa ovo je već debelo podcijenjeno.

Hasenfefer

Je naučili smo da je padanje završilo i da sada dolaze dobre stvari ovdje.

-Prihodi?
-Dobit?
-Strana burza?

PS

A zbog čega je ovo preslagivanje, neka svatko zsključi za sebe.

Ocekivani rasplet price, prvo smanji cijenu dionice, a onda dokapitalizacija na preko 90%, pun sam Belja no ovo mi iskreno ne mirise na dobro, istiskivanje malih gotovo sigurno, samo je pitanje vremena.
Sto se tice poslovanja, tih 1.5 milijardi glavnice se ni do sada nije otplacivalo, tako da nevidim kakve bi pozitivne pomake to trebalo donijeti u bilanci (osim ako su dosada otplacivali kamate).
LP

@hasenfefer

Da nemate dionice Belja i da ih ne mislite nikad imati ne bi sigurno gubili svoje dragocjeno vrijeme ostavljajuci svoj komentar ovdje.
Zivjeli!

New Report

Close