BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bisakovi

Ode dug od 1,5 milijarde, i sada još nedostaje probijanje prihoda od 2 milijarde i onda poćinje ljepa priča + ako bude strana burza.

*ebate led, ponašate se kao da je otpis (tj. pretvaranje dept to equity) od 1,5 milijardi duga u današnje vrijeme mala stvar.
Pogledajte koliko napora i truda se ulaže da se otpiše 10.000 kuna duga po glavi stanovnika za nenaplačene režijske troškove.

Ovo je potencijal za firmu samo takav!

Hoće li se on iskoristiti na pravi način, vidjet ćemo.

La vita e bella!

Zar vi ne vidite da ode sve u mp3. Toda ce vas istisnuti po ovoj cijeni, nema vise sna o 300kn, 100kn,50kn.

Napokon dobre vijesti iz Belja , milijardu i pol kuna , svaka cast , ostale firme ne mogu skupit 100 milijuna kuna , dugovi ce biti izbrisani , imamo clean start

ww.tportal.hr/biznis/kompanije/362833/Agrokor-povecava-udjel-u-Belju-na-93-posto.html

Ovo samo znači da smo mi mali nhebali ko žuti, to ukratko znači squezze out za siću.
Piši kući propalo

ttp://www.youtube.com/watch?v=XTzjTaGxews

a sto reci tko se boji Tode neka se I dalje boji, ja osobno mislim da do delistiranja nece doci I da je ovo trenutak gdje ulagaci imaju zicer jer ako I bude delistiranja nece skoro, niti ispod 40.Osobno nemam likvidnih sredstava inace bih sve spuco u ovo, 10-15% zarade brzo, lako I jednostavno.Cini mi se da je prilika prepoznata ali ulagaci (racunajuci da imaju jos mjesec dana)veoma disciplinirano kupuju(da bi mogli kupiti sto vise po ovoj cijeni).Potencijal ove dionice nakon dokapa je blago receno fantastican kakav I treba biti jedne vazne sastavnice Agrokora ciji poslovni rezultati ce doci pod lupu raznih financijasa kod IPO-a.Kao slag na tortu ce nakon dokapa doci I kvartalni izvjestaj(I godisnji)koji ce dokazati da je Belje I u prosloj godini dakle bez dokapa poslovalo vise nego uspjesno.LP[emo_smijesak][emo_smijesak][emo_smijesak]

Pomalo kolege!

Još je duuuug put do toga. Još će to i gore i dole ali s trendom rasta. Daleko od toga da je nemoguć brzi squeeze out, međutim mislim da je gazda svjestan dvostrukog mača u slučaju primjene takovog scenarija…Više će mu se isplatiti tzv. uvažavanje interesa ulagača zbog izlaska Agrokora na LSE i dobrog unovčavanja istog. Ukoliko odmah zezne ulagače koje je namamio da ulože 40 Kn po dionici a nakon toga ih vrlo brzo sredi po primjerice 35 Kn mislim da je svjestan negativnog utjecaja na takvu odluku, mislim globalno. Puno je veća vrijednost Agrokora i mogućeg umanjenja vrijednosti na stranoj burzi nego Belja kod nas. Po mojem skromnom mišljenju do squeezouta će neminovno doći, mada ne ispod 1 booka i ne tako skoro. A mislim i da je odzvonilo kreativnom knjigovodstvu i prikazivanju nerealnih gubitaka pod stavkom ostali troškovi iz istih razloga. Mislim da će ovaj puta gazda dobro odvagnuti da mu se u ovom slučaju to ne isplati, dovoljno je dobio i izvukao vrijednosti van, a nije i zanemarivo ogromno ulaganje u Belje koje će se na papiru morati početi vraćati. Mislim da je to vrijeme došlo, a mi sitni koji smo unutra možemo samo trljati ruke i još malo dokupiti dok je još jeftino…

Imam BLJE-R-A i ne nagovaram nikoga na ništa…

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp


Bisakovi

Ode dug od 1,5 milijarde, i sada još nedostaje probijanje prihoda od 2 milijarde i onda poćinje ljepa priča + ako bude strana burza.


počnite shvačati razliku o prihodima te neto dobiti…? znate li vi, uz svo dužno poštovanje, razliku tih osnovnih pojmova…?


a sto reci tko se boji Tode neka se I dalje boji, ja osobno mislim da do delistiranja nece doci I da je ovo trenutak gdje ulagaci imaju zicer jer ako I bude delistiranja nece skoro, niti ispod 40.Osobno nemam likvidnih sredstava inace bih sve spuco u ovo, 10-15% zarade brzo, lako I jednostavno.Cini mi se da je prilika prepoznata ali ulagaci (racunajuci da imaju jos mjesec dana)veoma disciplinirano kupuju(da bi mogli kupiti sto vise po ovoj cijeni).Potencijal ove dionice nakon dokapa je blago receno fantastican kakav I treba biti jedne vazne sastavnice Agrokora ciji poslovni rezultati ce doci pod lupu raznih financijasa kod IPO-a.Kao slag na tortu ce nakon dokapa doci I kvartalni izvjestaj(I godisnji)koji ce dokazati da je Belje I u prosloj godini dakle bez dokapa poslovalo vise nego uspjesno.LP[emo_smijesak][emo_smijesak][emo_smijesak]

mislim da ti je velik ulaz ili griješim … ?… ajd, izračunaj si tromjesečni prosjek cijene na ZSE, (baza za pravićnu naknadu) … nije teško, 2,3,4 … kratka klika i “excel” sve odradi samo “za tebe” …

P.S. samo trebaš klik na: http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=BLJE-R-A
pa na datum od – do pa na osvježi, pa na klik snimi kao Excel, i potom računat: +/-/: valjda znaš i sam …
Lp

Postoji interes za dokapitalizaciju Belja veću od pola milijarde kuna

Veci interes nego u Vupiku ………………napokon dobre vijesti

@ZZtop
Nigdje u dokumentima objavljenim u bliskoj proslosti nisam naisao niti na jedan gdje bi Agrokor spominjao delisting ili squezzout dapace u pozivu za glavnu skupstinu izrijekom je receno da ce dokap biti odradjen bez obveze za preuzimanje ako bi do takve obveze doslo po zakonu.Tesko da bi kod eventualnog istiskivanja prosla pravicna naknada manja od 40 jer je po toj cijeni izdano novih dionica gotovo 40 mil. pa bi u slucaju utuzivanja netko imao problem objasniti takovu pravicnost. Ali da ne duljim previse kad covjek malo bolje razmisli dokap je ustvari zavrsio danas I nitko osim nekolicine navedenih u pozivu za dokap ustvari ne moze kupiti vecu kolicinu po toj zaista frapantno niskoj cijeni.Iskljuceni su svi od cijene 40 HRK(koja sada postaje povlastena za odabrane)pa je vjerojatan scenario da ce neki od dokapitalizanata htjeti ustedjeti koju kunu I poceti kupovati ispod 40 sto ce brzo rezultirati dizanjem do 40 nakon cega dio koji nije uspio kupiti do 40 moze uzeti kroz dokap a ostali mogu samo gledati.LP[emo_smijesak][emo_smijesak][emo_smijesak]

mnogo će još voda poteći prije nego ćr belje godišnje pozitivno poslovati.
inače sam vid takove dokapitalizacije, pretvaranje duga u dionice trebalo bi
hitno zabraniti zakonom .
zar ne osječate da tu nešto smrdi, i to jako smrdi.

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

New Report

Close