BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I kako bi delistirao ove koji će sada dokapitalizirati? Alo???

svasta se pise ovdje,ali napokon zrela situacija za veci rast ove dionice i bolju buducnost firme

Belje je na ovaj kredit trosilo oko 100 miliona kuna godisnje. (kamata je bila 7-8% ako se dobro sjecam).

Ovime ce BLje stvoriti uvjete za poslovanje s nulom ili blagim plusom (u najboljem slucaju). isto tako, stvoriti ce uvjete za daljnje moguce zaduzivanje.


I kako bi delistirao ove koji će sada dokapitalizirati? Alo???

pa ako bude imao ca 90% vlasništvom nad Beljem, Agrokor valjda “sam” odlučuje dali će delistirati dionicu ili ne, no ako se odluči na delistiranje … ide naravna ona obveza da ponudi onu tzv. “zakonsku pravičnu naknadu” manjinskim dioničarima… tko ne proda može onda npr. putem Oglasnika ili sl. … P.S. No, kad se odlučio na delistiranje dionice Konzuma,ipak je bio širokogrudan te kao “pravičnu naknadu” ponudio cini mi se cca 0,3 % veću cijenu nego je to bio tromjesečni prosjeka cijene na ZSE…

potez delistiranja je mogao ici sad odmah a cinjenica da ne ide je u stvari dokaz da bi time poslao pogresnu poruku investitorima na stranim burzama kod IPO-a Agrokora. Ovime se salje poruka “Kod nas je sve transparentno I cini se sve u korist kompanije I njenih dionicara” u suprotnom bi poruka glasila “Ovdje ide ko koga za.ebe”LP[emo_smijesak][emo_smijesak][emo_smijesak]

Ha-ha. Malo me lovi paranoja.
A možda je sam Todorić (i njegovi puleni) rušio cijenu Belja proteklih skoro godinu dana da demotivira dokapitalizaciju po 40 kn od drugih kako bi ih sam kupio te potom ponudio 40,01 kn za otkup pri delistanju.
Uf, crnjaka…. [emo_vrtimise]

La vita e bella!

Još jedna činjenica koju valja uzesti u obzir.
Samo ovom dokapitalizacijom Todorć će u Belje uložiti 1,5 milijardi kuna, a trenutna tržišna kapitalizacija dokapitaliziranog Belja ( dakle i starih i novih dionica – njih cca 46M) je 1,6 milijardi kuna.

Ovo je trenutno daleko najpodcjenjenija dionica na ZSE.

Pritom je rizik squeeze outa očit.

La vita e bella!

Meni je samo zao onog/ onih koji su se danas istresli po 34, a mogli su komotno po 35 i kusur. Valjda je trebala hitno pinka za skijanje pa je bilo daj sta das.

Ovakva pljačka je moguća samo u lijepoj našoj. Čitam, smijem se i ne vjerujem na koji se način muzu novci iz vlastitih kompanija. I sve to “legalno”. Svaka čast. Eto šta je kreativno računovodstvo. Zamisli ideje. “Posudiš” vlastitoj kompaniji novce koje si trebao uložiti u nju da ona sama uloži u sebe. Nabiješ im kamatu na to 10%. Iz firme koju si platio sitne novce zbog obecanja o velikim ulaganjima muzeš kamatu dok cijena dionice na padne kao luda i onda taj dug (kad je cijena dionice dovoljno nisko) pretvoriš u kapital kao što je to u početku trebalo i bit. Ahahahaha. Legendarno

Gledajte, nece Agrokor nista tu uloziti…pogotovo ne milijardu i pol kuna. Prebija se dug koji Belje ima prema Agrokoru. Nema tu svjezeg novca.

Jedino pozitivno je sto ce se smanjiti dug. (koji ce, vjerojatno, brzo ponovo poceti rasti.)

+ lova umjesto na placanje kamate ostaje u Belju i dug se znacjano smanjuje
– Agrokor na nekih 93%, moguce delistiranje, manje moguce i istiskivanje ako nekom kombinacijom dode do 95% (nedostaje mu oko 450 000-550 000 dionica, ako sam dobro izracunao)

Pa sad odvagni.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Još jedna činjenica koju valja uzesti u obzir.
Samo ovom dokapitalizacijom Todorć će u Belje uložiti 1,5 milijardi kuna, a trenutna tržišna kapitalizacija dokapitaliziranog Belja ( dakle i starih i novih dionica – njih cca 46M) je 1,6 milijardi kuna.

Ovo je trenutno daleko najpodcjenjenija dionica na ZSE.

Pritom je rizik squeeze outa očit.

Ništa Todorić neće uložiti u Belje,već samo “prebiti” dio duga.
Belje će i dalje biti jako zaduženo !!!
Pozdrav

New Report

Close