BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim porasla je potražnja, ozbiljan kupac se pojavio na bidu na 20 kuna.
Sigurno nešto zna

1000H nalog na kupnji na 34,34 kn. netko bi očito veću količinu, ali tko je lud dati mu tako jeftino. morat će taj počistiti sve do 40 kn, ali opet neće skupiti 10.000 komada jer do 40 kn nema niti 6000 dionica,hehe

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Mercator prevzema nadzor nad mesnicami
Trgovec prekinja pogodbe z zunanjimi najemniki mesnic. Slovenska podjetja se bojijo, da jih bo s polic izrinil Pik Vrbovec.

http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetja/mercator-prevzema-nadzor-nad-mesnicami.html

klapa je spustila cijenu na 35 I sad hoce da uberu kajmak pet do dvanaest(ocito po velikim H nalozima). Stvar je prozirna ko flis papir a koga nasamare I zasluzio je.[emo_namigusa]

jutros je netko (vjerojatno ovaj što čeka s većim nalogom malo niže) pokušao raditi pritisak na prodaji na 35 kn, ali čim bi nešto stavio na prodaju, ekipa bi mu to uredno pokupila pa izgleda da je za sada odustao i vjerojatno smišlja kako da barem vrati količine koje su mu pobrali na 35 kn [emo_zloban]

Ignore: KressoM, delux

opet pokušaj rušenja na 35 kn i opet je ostao bez dionica, lik je stvarno uporan [emo_smijeh][emo_palacg]

Ignore: KressoM, delux

ekipa Cerp djeli kako koji registriran branitelj dojde tako kipa

Pa nek kipa kad nije zaradio.Sve što ne stekneš radom ne cijeniš.


Pa nek kipa kad nije zaradio.Sve što ne stekneš radom ne cijeniš.

mogući problem je što ovo donje ide sada po kalkulaciji od nominale od 40 KN, a ne više po 100 KN… dakle navedeni branitelji (sa novim odobrenim zahtjevima) sada za npr 20.000 Kn odobrenog zahtjeva, dobivaju 500 dionica, a donedavno tj. ako se ne varam, do 14.10.2014. su dobivali samo 200 dionica za isti odobreni odštetni zahtjev… te se od 14.10. puno lakše odlučuju za prodaju zbog trenutno cijene, a za koju svojih 40 kn nominale po dionici mogu unovčiti…
http://www.branitelji.hr/pregled/odluka-o-ustupanju-dionica-bez-naplate-hrvi-iz-domovinskog-rata-i-clanovima-obitelji-smrtno-stradaloga-zatocenoga-i-nestaloga-hrvatskog-branitelja-iz-domovinskog-rata

Neka i .anske dvore podijele u dionice i nek daju na prodaju i tako nikakve koristi od njih.riješili bi se .ni i tih dionica brzo.


Todorić se nakon skoro dvije godine 27. 11. 2014. osobno pojavio pred novinarima (na potpisivanju ugovora o preuzimanju brige oko Agrokorovog voznog parka sa tvrtkom Emil Frey). Novinari su ga tada zaskočili i on se standarno loše verbalno izražavao, ali je upravo zahvaljujuči tom novinarskom "prepadu" izrekao misao koja samo potvrđuje moje prvotne ideje.
Tada je Todorić na pitanje o izlasku Agrokora na burzu novinarki odgovorio protupitanjem: "Što bi vi radije, bili vlasnik 90 % tvrtke koja vrijedi milijardu neke novčane jedinice ili imali 10 % vlasništva u tvrtki koja vrijedi 2 ili 3 milijarde?"

Ne znam je li on sasvim svjestan da je tim pitanjem iskazao dva ključna elementa:
1. Izrazio je žal za time da zapravo gubi vlasništvo nad Agrokorom !!!
2. Potvrdio je da Agrokor (čitaj tvrtke kćeri jer su upravo one kreatori njegovog biznisa) vrijedi višestruko nego što sada prikazuje !!!

Kreativno knjigovodstvo može raditi u Hrvatskoj, ali nešto teže to može izvoditi na LSE.

To mi uljeva povjerenje da su i moje trenutne kupnje dobra investicijska odluka.

vrlo dobar osvrt. imam par pitanja pa ako imate vremena:
bi li izlazak agrokora na strane burze mogao donijeti osjetniji rast cijena dionica njegovih članica?
kako procjenjujete efekte kupnje mercatora na poslovanje belja?
što mislite o novom dokapu po 40 kn i utjecaju na financijsku sliku belja?

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

1)Po meni ,je moguće izlistavanje novog maloprodajnog lanca Konzum-Mercator na neku od stranih burzi ,a ne koncerna u cijelosti!!!No mislim da je sada zaduženost takva da bi to bilo vrlo loš poslovni potez!!
To,po meni ne bi imalo posebnog utjecaja na cijenu Belja na burzi.

2)Kupnja Mercatora(kao što se vidi) nema nikakvog pozitivnog utjecaja na cijenu Belja
3)Dokapitalizacija po 40 kuna znači “razvodnjavanje” kapitala i neće bitno umanjiti dugoročno ogromnu zaduženost Belja!
Pozdrav

New Report

Close