BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

navodi se da ide cjeli agrokor

Naravno da ide to ce biti najuspjesniji IPO u povijesti burze .
Rjesit ce se dugova i kredita i krenuti naprijed mozda i u nove akvizicije.


sumnjam da ide cijeli agrokor na ipo,vjerojatnije konzumator,i mislim da su pretjerali u brojkama,navodno 4 milijarde eura. pa cijeli sales mu je 7 miljardi eura sa merkatorom.

Agrokor declined to comment. Rothschild were not immediately available to comment.
http://www.reuters.com/article/2014/11/26/agrokor-ipo-idUSL6N0TG41720141126


http://www.index.hr/vijesti/clanak/todoricev-agrokor-izlazi-na-burzu-u-londonu-savjetuje-ga-rothschild-grupa/786601.aspx

O tome pišu već najmanje 15 godina,pa ništa!!!
Pozivati se na internet portal Index???
Naivno!!!
Pozdrav

u vecernjim vijestima nove tv takodjer je javljeno a jutarnji to naziva poslom stoljeca(ako laze krava ne laze rog)[emo_zacudjen][emo_smijesak][emo_smijesak]


sumnjam da ide cijeli agrokor na ipo,vjerojatnije konzumator,i mislim da su pretjerali u brojkama,navodno 4 milijarde eura. pa cijeli sales mu je 7 miljardi eura sa merkatorom.

moguće da u IPO ide Agrokor kao koncern ili Konzum/mercator, ali ne idu zasebne dionice belja, vupika i sl. tako da će indirektno i ostale firme unutar koncerna imati od toga koristi, ali daleko je to od situacije da recimo belje izlistaju na londonskoj burzi tako da ne vidim mjesta euforiji iako su ove cijene po meni OK za ulaz

Ignore: KressoM, delux

Naravno da Belje i ostale pojedine tvrtke Agrokora ovime neće biti izlistae na londonskoj burzi, ali kako ćemo po prvi puta imati tržišnu cijenu Agrokora kao cjeline, moći ćemo odrediti koliko investitori cijene njegove djelove s obzirom na udjel u cjelini.
Ovo je odlična stvar za Agrokor, ali i za našu ekonomiju.

Iako imam svoje mišljenje o Todoriću, bilo bi super da Hrvatska ima više ovakvih poduzetnika.

La vita e bella!


Naravno da Belje i ostale pojedine tvrtke Agrokora ovime neće biti izlistae na londonskoj burzi, ali kako ćemo po prvi puta imati tržišnu cijenu Agrokora kao cjeline, moći ćemo odrediti koliko investitori cijene njegove djelove s obzirom na udjel u cjelini.
Ovo je odlična stvar za Agrokor, ali i za našu ekonomiju.

Iako imam svoje mišljenje o Todoriću, bilo bi super da Hrvatska ima više ovakvih poduzetnika.

puno je tu “ako”….zato mislim da ova špekulacija o IPO-u agrokora danas neće imati bitniji utjecaj na belje

Ignore: KressoM, delux

Ako dodoed do IPO-a, to je definitivno super stvar za Agrokor, a i sasmim time za Belje, ali je veliko pitanje koliko od toga cemo imati mi mali dionicari…

@dada11
pa imam dionice belja, u čemu je problem? ako misliš da griješim i da će belje danas ludo rasti, poskidaj prvi sve bar do 40 kn i svi sretni [emo_smijesak]

Ignore: KressoM, delux

mislim da todorić nema razloga listati agrokor,već samo konzumator.mislim da su novinari krivo shvatili,jer kroz ipo konzumatora ionako keš dobiva agrokor .

plus ja bi na njegovom mjestu ledo.zvijezdu,jamnicu,pik i belje listao na beču ili varšavi.

puno veći efekt bi dobio,nego da cijeli koncern direktno lista.

konzum+merkator= konzumator

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Reakcije na burzi nema …. e sada sada su neka druga vremena, nema vise jurisanja…

New Report

Close