BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

P.S.
Štogod bilo posrijedi, s obzirom na zadnji FI te opći tajming, u skorom vremenu ne očekujem neke velike pomake niti na gore niti na dolje, eventualno bi neke vijesti oko dokapa mogle malo razmrdati situaciju, ali s obzirom da su ovdje mali dioničari sitting ducks iskreno ne znam u kojem smjeru bi to išlo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

U cijelom Agrokoru Belje ima najveći rast prihoda!

Mliječni rekord
Najveći financijski iskorak vezan je uz poslovanje Belja koje je između dva rujna svoj prihod uvećalo za 249 milijuna kuna. Međutim, premda se dogodio zapažen skok u prihodima beljski kombinat je i ovogodišnji rujan zaključio uz gubitak i to u visini od gotovo 42 milijuna kuna, što je značajno više nego lani kada je minus iznosio 23 milijuna kuna. Uprava koju vodi Dalibor Poznić ne iznosi što je konkretan razlog takvim trendovima u proteklom razdoblju, tek navodi kako je konačno završena izgradnja svih svinjogojskih farmi pa ih Belje sada ukupno ima deset, od kojih četiri služe za tov svinja, a ostale su reproduktivne kako za vlastiti uzgoj tako i za opskrbu kooperanata.

Tijekom prva tri kvartala u klaonice je s Belja isporučeno 181.760 svinja i 14.644 grla tovne junadi. Uprava Belja hvali se i podatkom o godišnjoj proizvodnji mlijeka po grlu od 9815 litara što je oko 50 posto bolje od ukupna hrvatskog prosjeka. Proizvedeno je ukupno 21,1 milijun litara mlijeka koje je uglavnom završilo u vlastitoj proizvodnji sira.Ledu je pak između dva rujna prihod pao za 80 milijuna kuna, na 1,69 milijardi kuna. Glavni uzroci, ocjenjuju u toj kompaniji, kišna su godina i recesija. Iako je grupa Sladoled zabilježila pad prihoda od osam posto i dalje u konsolidiranom prihodu drži udjel od 51 posto, iznose i ističu kako je grupa Smrznute hrane istodobno ostvarila rast prihoda. U proteklim mjesecima tvrtka je obogatila asortiman i na tržište plasirala više od 90 novih proizvoda. Ledo je unutar spomenute četiri kompanije jedini ostvario dobit, iznosila je 189 milijuna kuna što je za šest posto manje nego lani u istom razdoblju.

Nakon svega, opet minus, kako je to moguće?

Kolega ambijent, pravna drzava je preduvjet svega…

ja mislim da ce firma super poslovati od momenta dokapa(pretvaranja duga u capital) a jednom kada gazda bude imao cca.90% dionica pocet ce isplacivati I lijepu dividendu(sam sebi naravno)

ovo nema veze sa vezom,ova dionica se namjerno drzi ovako nisko,zasto?! vrijeme ce pokazati.

Agrokor prodao 224k dionica (2.7 %) nekome iza skrbničkog računa KBZ

vjerojatno garancija za kredit


vjerojatno garancija za kredit

Zašto bi onda prodao, a ne prebacio na neki skrbnički?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

CERP raspoloživo: 61.602 kom dionica Belja
http://www.cerp.hr/default.aspx?id=279

Na prodaji stoji 2.555 komada po cijeni od 1.000 kuna, ako ovo nije za hanfu, ne znam što je!


Na prodaji stoji 2.555 komada po cijeni od 1.000 kuna, ako ovo nije za hanfu, ne znam što je!

kakve to ima veze s bilo čime?!? pa tko uopće prati naloge na toj razini?!? svašta!

jedva te čekam sresti

Ma nemoj, zbog čega to radi ako ne zbog manipulacije da se stvori privid velike prodaje!

New Report

Close