BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivanmalt
kolega zaboravili ste lipe[emo_namigusa]

@ dada11

I bez lipa to loše izgleda. Neznam kako vama ?

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

Gle, ljudi, firma uopće nije u gubitku, onom stvarnom gubitku, to su samo računovodstvene tehnike za izbjegavanje plaćanja poreza na dobit. I s pravom, zašto platiti porez ako postoji način da ne moraš? I to sve legalno.
Jer u ovoj situaciji iskazivati dobit i plaćati porez na dobit, a sutra možeš biti u banani je krajnje neracionalno.
Zašto tvrdim da je tako? Pa zato jer su smanjena potraživanja, a kapital ostao na istoj razini, čak neznatno porastao. A prihodi rastu brutalno. Treaba čitati sve što piše, a ne se fokusirati samo na jedan broj.
Firma će iskazivati dobit onda kad gazdi bude tako odgovaralo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ivanmalt
Kolega moram priznati da sam I ja pomalo razocaran. Izvjesce nije ono sto sam ocekivao a osobito me iznenadila rubrika ostali troskovi zbog koje I jeste nastao gubitak. Kreativno knjigovodstvo rekao bih. Istovremeno izvjesce je po svim drugim parametrima I iznimno obecavajuce. Na kraju sve se svodi na fundamente tj. na proizvodnju, prodaju I prihode. Belje ima dobar asortiman kvalitetnih proizvoda I ocigledno nema problema sa plasmanom, zbog toga I veliki rast poslovnih prihoda kao I prihoda od prodaje, sto je rijetkost za veliku vecinu kompanija u RH. Dodajmo k tomu I relativnu podcijenjenost zbog slabe likvidnosti I dugogodisnje krize I dobijamo potencijal kojega malo koja tvrtka izlistana na ZSE ima. Kad ce doci do otkljucavanja vrijednosti tesko je reci jer nitko nema kristalnu kuglu ali kad god bilo zelio bih ucestvovati a da bih to mogao moram biti unutra koliko god da me pojedina kvartalna izvjesca iznerviraju.[emo_novac]

@ivanmalt

Naravno da moze gore!
E sad hoce li pitanje je sad?
Prema kretanju cijene nakon objave FI nekako mi se cini da ovaj minus koji spominjete nije nesto pretjerano utjecao na cijenu dionice.
Da li vam to sto govori?



@ivanmalt

Naravno da moze gore!
E sad hoce li pitanje je sad?
Prema kretanju cijene nakon objave FI nekako mi se cini da ovaj minus koji spominjete nije nesto pretjerano utjecao na cijenu dionice.
Da li vam to sto govori?

Meni govori to da nitko ne vjeruje da se radi o stvarnom padu nego o računovodstvu, sve čisto.
Inače, znao sam se zabrinjavati da se ovdje radi o nekom foul play-u, ali sad kad razmislim, vjerovatno ovi veći igrači u Top 10 ne bi sjedili tu. Neki čak nedavno i povećavali udjele (Škojo, Perera).

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Todorićevi kombinati i dalje u gubitku, ali rastu investicije i prihodi od prodaje

ocigledan je pozitivan trend[emo_palacg]

Belje je odlična firma, a brojke pokazuju samo manipulaciju velikih igrača nad malim dioničarima.

ja se postavio na kupnji imali tko savjet(cekati jos?)ili……?

tko je do jučer blatio, danas hvali, tko se smijao tuđem gubitku, danas gubi,

sve na isti način kao i mnogi prije njega.

I tako u krug, krug, krug…

[emo_smijesak]

Ja se nadam da ova priča s dokapom neće proći preloše za male dioničare, pogotovo uzevši u obzir da nas gazda baš i ne voli previše, primarno zbog one tužbe u kojoj su neki sudjelovali. Kod njega su i škare i sukno i pitanje je što namjerava. Ovdje je također veliko pitanje koja je uloga onog KBZ skrbničkog, da li je on gazdin igrač i koji će biti potezi, masovna prodaja radi obaranja cijene (to bi pak bilo preočito) ili nešto drugo (ne znam što bi to bilo). Jer sumnjam da je gazdi baš taj milijun eura presudan u životu i radu.

Znači, gazda može ići na dokap preko onog duga od 1,500,000,000 kn, delist, squeeze out itd. Tu dvojbe nema. Ali…
S obzirom da Agrokor izlazi na londonsku burzu do 2016. može biti da mu je u interesu, nakon dokapa, napucati vrijednost svih perjanica firme radi postizanja što bolje cijene na IPO-u, te da mu zbog toga delist i squeeze out čak zasad i ne odgovaraju. Jednom delistirana firma se teže vrednuje nego da prijavom dobiti par kvartala zaredom nabiješ cijenu.

Eto, par smjerova razmišljanja mi se muva po glavi. Molim cijenjene doprinose ostalih komentatora.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close