BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Onaj sa 1.890 komada na 38,90 kn je sve usisao k sebi, njemu izvješće očito nije loše, a i cijena.


Onaj sa 1.890 komada na 38,90 kn je sve usisao k sebi, njemu izvješće očito nije loše, a i cijena.
[/quote
A da stavi jos jednom na npr.38,10 bilo bi ocke!

Izvjesce je jako dobro; prihodi rastu dvoznamankoasto , dug se smanjuje.
Sve u svemu treba biti zadovoljan!

Kao što sam prije dosta dugo vremena ovdje napisao kod Belja se ostvaruje ono što za što je bilo pripremano u zadnjih par godina.
Malo su me ismijavali kad sam na temelju podataka vidljivih u bilanci projecirao prihod od preko 2 milijarde kuna u ovoj godini.
Na godišnjoj razini očekujem rast prihoda od blizu 20%
No meni izgleda da polako raste i marža što je rezultat da su prodani poslovi koji su donosili minuse.
Evo nekih zanimljivih brojki:
Tvornica mliječnih proizvoda je po 3Q 2014 ostvarila prihod koliki je bio u cijeloj 2013 !! Dakle do kraja godine najmanje +35%
PC Baranjka je na 3/4 prošlogodišnje prodaje ali znamo da je zadnji kvartal tu najjači.
Mlinarska proizvodnja je prodana u svibnju no realizacija je oko 60% 2013.
Ja samračunao da će prihod tu biti manji za svih 80 mil kuna ali nije baš tako.
I svinjogojstvo i tovna junad su već sada za 20% premašili realizaciju cijele prošle godine.
Muzni prosjek je opet rastao i u odnosu na 2013 nje +3% i to je stvarno na svjetskim razinama. Mlijeka su u prvih 9 mjeseci proizveli za 13% više nego u cijeloj 2013. Do kraja godine bi trebali biti na +50%
Vina su na 3/4 prošlogodišnje realizacije, zadnji kvartal bi ih trebao prebaciti u plus najmanje 10%
Voćarstvo je u 3Q već na duplo nego cijela 2013.

Gledano po fizičkom obujmu rezultati su također impresivni!

Nemoj misliti na m2!

Sad sam malo bolje pogledao izvješće te zaključujem kako slijedi.

1. Prihodi dramatično povećani, očekivano.
2. Kratkoročne obveze značajno smanjene.
3. Kapital povećan za 1%.
4. Stavka Ostali troškovi je odgovorna za de facto cijeli gubitak.

Iz 2, 3 i 4 zaključujem da se ovdje radi o po svoj prilici zakonitom manevru za neplaćanje poreza na dobit te možda i još ponečem, ali kako nemam čvrstim indicija neću o tome.

U svakom slučaju, neloše.

Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Daliborop
a gdje je dobit?Otisla u rubric ostali troskovi?

Kratki kometar i s moje strane:

Ono što me izrazito veseli je prihod od prodaje koje je narastao za nekih 10-tak posto. To je ono što hrani cijelu firmu. PRODAJA! Naravno da napadamo 2 milijarde kuna prihoda, a tu nećemo stati!
To je razlog zašto vjerujem u budućnost ove tvrtkre.

Ono što mi izrazito ide na neku stvar je da se (po mom sudu) večinski vlasnik silno trudi napraviti sve kako ne bi prikazao dobit. Ako ne želi platiti porez onda neka otvori d. o. o. pa nek se tamo igra s državom. Kako ima d.d. onda je odgovoran i drugim dioničarima i ovo je krajnje neodgovorno ponašanje. Ali se tako ponaša jer mu može biti.

Doći će trenutak kada će i njemu trebati prikazati čistu bilancu (koj uključuje i iskazanu dobit), a to je ono što čekamo. Možda takav trenutak bude najavljeni IPO Agrokora na nekoj stranoj burzi u 2016. Tada će Belje kao njegova važna sastavnica imati svoju ulogu. A do onda neka “bilda” biznis.

La vita e bella!

Analiza Belja na tehničkoj analizi.

Nazalost lose izvjesce, meni osobno totalno razocaranje, ocekivao sam prihod debelo preko 500 miliona u 3Q, a kratkokorocne obveze su u biti porasle(s obzirom na izvjesce 1H ove godine, koje bi u biti trebalo biti mjerodavno za usporedbu kratkorocne obveze), jedino su dugorocne nesto sitno smanjene.
Koji su to ostali troskovi od 59 mil.??? a u 1H su bili 17 mil.
Ma sve zajedno lose, vec vidim godisnje izvjesce, prihod blizu 2 milijarde, a dobit 0.

Ostali troškovi 7,20 Kn/dionici. Petlja gazda ali neće vječno moć tako prikazivati gubitak. Loš mu je tajming da ovo preleti 100 Kn/dionici…

ps. imam neku siću cca 500 komada blje-r-a i strašno sam frustriran svojom nemoći. Ne nagovaram nikoga na ništa.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

ostali troskovi?! [emo_smijeh]

mozemo vidjeti da vecini u prehrambenom sektoru padaju prihodi a posljedicno I dobit samo na ovoj dionici prihodi rastu znacajno ali dobit nekako iscezne u ostalim troskovima. Ipak znakovit je taj rast prodaje koji ce biti I veci kroz kupljeni Mercator tako da se ovakvi lapsusi nebi trebali ponavljati u sljedecim kvartalima.

New Report

Close