BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

K.B.Z d.d. kupio


K.B.Z d.d. kupio

A tko je prodao?!?!?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nisam baš neki stručnjak pa nek me ispravi ako neko zna bolje, al transakcija koja je jučer obavljena (OTC) nije već sinoć mogla biti vidljiva u TOP10. Također ako piše cijena, znači da je bila prodaja, mijenjanje vlasnika, a ne kako je znalo biti “prebacivanje”. Ono što ja mislim da je bilo je slijedeće: Pred dva dana prebačeno je sa Agrokora na KBZ (Zašto? Vjerojatno kao na Tisku, pred neko vrijeme…), a onda je to s KBZ-a jučer prodano (jer odgovaraju količine)….

Vidit ćemo za dva dana, možda se neće niti ništa promjeniti u TOP10, ako neki skrbnički KBZ kupi te količine sa KBZ-a….

Neka me neko ispravi ako zna bolje.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Promjena u top 10 je vec vidljiva na skkd portalu

1.

AGROKOR D.D. (05937759187)

5.324.753

64,81

Osnovni račun

2.

KBZ D.D. (70663193635)

224.910

2,74

Skrb. račun

3.

CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)

206.095

2,51

Zast. račun

4.

ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320)

115.484

1,41

Osnovni račun

5.

PBZ D.D. (02535697732)

42.150

0,51

Skrb. račun

6.

PBZ D.D. (02535697732)

40.473

0,49

Skrb. račun

7.

OTP BANKA D.D. (52508873833)

30.398

0,37

Skrb. račun

8.

PERERA TATJANA (68855302236)

23.973

0,29

Osnovni račun

9.

ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)

19.990

0,24

Skrb. račun

10.

ŠKOJO FRANJO (89058885583)

19.080

0,23

Osnovni račun

Ukupno:

6.047.306

73,61

Pretpostavljam da bi to mogao biti polog za neki novi kredit…. samo moja pretpostavka…

Ne vidim neki drugi smisao, zasto bi Toda prodavao po ovoj cijeni, cjelokupna cifra je nesto vise od milje eura, sto i nije neka cifra u Agrokorovim okvirima.Tako da prica o ulasku nekog jaceg igraca (koliko god bi ja to volio) bojim se da ne drzi vodu.

@Ban
mozda igrac I nije posebno jak ali eto dovoljno da se postavi na drugo mjesto, preksutra fi pa cemo biti pametniji. Interesantna stvar je da se u literaturi smatra predznakom kada CEO npr. uzme ili proda veoma mali iznos dionica a ovdje se radi o nekome tko ima info iz prve ruke I zasjeo je na drugo mjesto na listi dionicara. Meni dovoljno.

Sacekajmo Q3, stvari ce biti jasnije, na kraju i danasnje trgovanje bi mozda moglo nagovjestiti nesto..

@Ban
slazem se kolega, trgovanje je gotovo zamrlo a bez volumena nema ni cijene (porasta)LP


Promjena u top 10 je vec vidljiva na skkd portalu

Koja promjena? Ako mislite na onu od jučer, ona ne bi trebala biti vidljiva, jer se treba poštivati T+2! Ne može nešto biti vidljivo prije vrimena. Ne posstoji T+3 odnosno T+2 bezveze.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ispostavilo se da je ipak čiča Todo prodavao, kako sam i očekivao. Mislim da ovo nema nekog većeg značenja za samu dionicu. Todi je trebao keš, a ima li 67 ili 63 % vlasništva je uistinu sve isto. Ne utječe ninašta. S obzirom da je prodaju napravio neposredno prije objave FI-a, pretpostavljam da ono neće biti spktakularno niti u kojem smjeru. Jer ako bude loše (u što sumnjam) za*ebo je svog kupca, drugog najvećeg dioničara što mi nije mudra politika prema investitorima. Sumnjamu to da će biti i ogromnog rasta jer bi u tom slučaju stvarno mogao i pričekati par dana pa dobiti bolju cijenu. (Uvijek postoji i mogućnost da je svom kupcu namjenio i koji miljunček zarade na porastu cijene nakon dobrog FI-ja, čisto radi dobrih odnosa među investitorima). U svakom slučaju taborenje na ovim cjenovnim razinama će i dalje potrajati. A oni koji imaju keš i strpljenje čekati bolja vremena će okrenuti lijepu lovu na ovoj dionici. Politika skupljanja mi se čini razborita. 🙂

La vita e bella!

Posejdon

to the dot! Potpisujem. LP!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close