BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uz najbolju volju ne vidim ali ama baš nikakvu poveznicu između pada Wall Street-a i ZSE. WS je postigao nove rekorde, a ZSE je više manje tamo gdje je i bio nakon krize.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Uz najbolju volju ne vidim ali ama baš nikakvu poveznicu između pada Wall Street-a i ZSE. WS je postigao nove rekorde, a ZSE je više manje tamo gdje je i bio nakon krize.

“nakon” Vam je za Hrvatsku suvišan

Pa jasno je da sam mislio na svjetsku financijsku krizu koja je probušila sve balone, pa i ovaj naš lokalni. Sad našeg balona više nema. Ipak, hvala na ispravku.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

dajte da se porusi jos pa da mozemo malo zajahati na valovima,jer kod ove dionice ionako nema nista veze sa vezom [emo_plazi]

Jel može netko objasniti zašto cijena dionice truli na malom prometu umjesto da na očekivanju dobrog FI raste na velikom prometu? Pa preuzeli su se Mercatorovi dućani u HR, BIH i još možda negdje!!! Nema više Mercatorovih namaza i sl. Samo Belje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

nema brige za belje.trenutno najbolji pick na zse.prihodi 2 milijarde,market cap 317 milijuna.P/S 0,18.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Belje je jedna vrlo zanimljiva dionica, kad crobex raste Belje pada, kad crobex pada Belje pada.

1. Kupljen Mercator,

2. Potvrđen kreditni rejting vlasnika,

3. 2Q super,

mi i dalje tonemo.

Pitanje: ako 3Q bude pozitivan gdje će dionica?

Pitanje 2: ako 3Q bude negativan gdje će dionica?

belje ce dole dok god CERP nerijesi sve svoje dionice,samo do 8mj im je stiglo zahtjev od 6971 branitelja za dodjelu dionica

eliki portfelj
CERP upravlja dionicama i poslovnim udjelima u 547 tvrtki u kojima država većinom ima manjinske pakete, te koje nisu stavljene na listu strateških ili poduzeća od posebnog državnog interesa. Još prije godinu dana plan je bio da se to sve privatizira, proda u narednih dvije do tri godine. No, realizacija je otežana, pojašnjavaju u CERP-u, “zbog recesije, smanjene potražnje i interesa potencijalnih investitora zbog krize, te ekonomsko-financijskog stanja u kojem se društva nalaze”. Ipak, to nije svelo u neke realne okvire planove državne birokracije. U novom planu upravljanja tvrdi se da će CERP u idućoj godini pokrenuti prodaju dionica 28 tvrtki na uređenom tržištu kapitala. Zatim, da će objaviti prodaju dionica ili poslovnih udjela u 50 tvrtki javnim nadmetanjem – za dionice kojima se ne trguje na Burzi odnosno udjele u društvima s ograničenom odgovornošću.

Za dodjelu dionica 6271 zahtjev
U kolovozu je u CERP-u bio evidentiran 6271 zahtjev za dodjelu dionica bez naplate hrvatskim ratnim vojnim invalidima. Plan za iduću godinu je izraditi najmanje tri tisuće rješenja, no problem je što CERP u portfelju, kako tvrdi, nema adekvatnih dionica, pa će u suradnji s Državnim uredom za upravljanje imovinom pokušati naći nove izvore da se podijele dionice braniteljima.Evo to je clanak izasao u jutarnjem prije 3 dana

I koji je prijevod tog teksta? Da cerp određuje gdje će cijena? Da će cijena značajno dole? Na koliko?

Cerp ne odredjuje gdje ce cijena on dionice misli utrzive poklanja a sa obzirom da ih je proslih godina dosta ispoklanjao i to kvalitetnih recimo moj je stari dobio 20kom KOEi i 109kom HTPK prije 3 godine ostalo mu je malo izbora od likvidnog portfelja samo upozoravam da kupnju to plas i razlog zasto ide dole.Mjesec dana kako je sari dobio dionce tako ih je i prodao misli po 492 kn Koei a Htpk po 106 nje pitao daj sto das

misli li netko kao ja, da bi blje do kraja godine moglo ostvariti dobit gotovo jednaku trzisnoj kapitalizaciji? Naravno tu ukljucujem dobitak od prodaje jabucnog biznisa ???????? Pitanje. Koliko ce tada biti vrednovana jedna dionica ove kompanijice? Samo ozbiljni odgovori bez drukova, molim!

New Report

Close