BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako je belje vrijedilo 33 kn dok je nominalna bila 100 kn, koliko je sad vrijednost tržišna kad je nominalna vrijednost 40 kn, pljačka uzmi koliko mi treba i po kome opet po malim dioničarima, belje može imati i 5 milijardi prihoda kad će na kraju prikazati gubitak 100 milijuna koliko gazdi paše pa ćemo smanjivati nominalnu vrijednost sve do 1 kn i na kraju dogodi se proročanstvo gazda pogodio u lipu.



Vaš link …

Jel' to predstavnici CERP-a nisu dosli na skupstinu?

Nisu, no to je manje bitno.
Zanimljivo je da su sve odluke donesene jednoglasno, pa čak i ona o smanjenju nominale a po broju glasova se vidi da je bilo prisutno i nekoliko drugih " većih dioničara ".

Možda je bilo neko pitanje na skupštini povodom tog smanjenja nominale, a odgovor je sve zadovoljio pa su svi glasali za-mala pretpostavka.
Inaće veći prometi i rast cijene su počeli poslije 11:00 kada je skupština vjerojatno završila, ima li da je netko bio na skupštini?

lp

[/quote]
A zar je Agrokoru bio kao neki problem da se prijedlog o smanjenju temeljnog kapitala te nominale dionice te sve ostalo predloženo usvoji? Naime Agrokor ima 67,55% dionica Belje te time adekvatan % broj glasova prilikom glasovanja, a sve odluke su donešene sa na skupštini prisutnih zastupljenih 5.622.135 glasova odnosno
68,43% temeljnog kapitala Dru5tva…

BELJE D.D./REDOVNA DIONICA BLJE-R-A
Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB)
Stanje
1.
AGROKOR D.D. (05937759187)
5.549.663 dionica tj. 67,55% dionica
http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:52:0::NO:RP::

Kako bježe ovi skriveni prema gore…sigurno nisu lažnjaci 😉

Neki nikako da shvate igre koje se ovdje odigravaju pa bivaju nategnuti po ne znam koji put.
Ocigledno je da sa malo vise casha ovdje mozes diktirati cijenu i samo tako povuci vodu na svoj mlin.
Neka, neka…
Zivjeli!

nesto zastekalo??????


http://danas.net.hr/novac/stvara-se-novi-trgovacki-div-koji-bi-mogao-opasno-zaprijetiti-todoricu
[emo_beztona]

Neistinita je teza o povezivanju Plodina i Engrotuša, tko je i zbog čega plasira ne znam – kazao je za Poslovni dnevnik vlasnik riječkog trgovačkog lanca Mile Ćurković nakon što su slovenski mediji objavili, a hrvatski prenijeli, da bankari, konkretno vlasnica PBZ-a Intesa Sanpaolo, koja je kreditirala i Plodine i Engrotuš Mirka Tuša, traži integraciju tih trgovaca.

Tuš je već godinama u poslovnim problemima, s bankarima je navodno ovih dana dogovorio reprogram 400 milijuna eura kredita uz uvjet da nađe strateškog partnera.
Jedina veza Plodina i Tuša, radi koje su možda i krenula ova nagađanja, objašnjava Ćurković, završila je još 2005., kada je od Mirka Tuša preuzeo prodajni objekt u Rijeci nakon njegove odluke da napusti hrvatsko tržište. Plodine su po prihodu drugi najveći hrvatski trgovac.
Zanimljivo je da su od 2010. sa zaključno 2013. Plodine i lider Konzum ostvarili gotovo identično povećanje prihoda – Plodine su rasle 627, a Konzum 680 milijuna kuna.

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/nije-istina-da-se-povezuju-plodine-i-engrotus-ne-znam-tko-to-plasira-956242

Kakve veze ima povezivanje Plodina i Engrotuša sa Beljem, da li je istina ili nije to nema nikakve veze sa Beljem a mi mali opet ćemo zadnji saznati ako je i istina, sigurno nekakvi dogovori i postoje dok je izašlo u medije, poslovna politika.
Mene zanima zašto se od pojedinaca pokušava lansirati ova dionica ako joj je nominalna vrijednost smanjena bilo bi normalno da se i tržišna smanji vrijednost.
Jedino ima logike da špekulanti podignu vrijednost do određene granice, Belje prikaže minus na kraju godine, a onda ju naglo spuste između 15 i 20 kn a tko je između ušao taj je i ostao bez gaća di ćeš bolje zarade od toga.
Opet mali nadrapali, zato više vjerujem gazdi dok kaže da Belje vrijedi 1 kn nego forumašima koji unatoč svemu pokušavaju prikazati da Belje vrijedi bar 150 kn.[emo_cool]

titi

Se ne treba srditi.
Lijepo stavi nalog na 15-20kn pa cekaj.
Ja s druge strane cekam 150kn.
Sretno nam bilo.
Zivio!

Titi, pitaj Gazdu jel bi je prodao za 1 kn :-)….uz duzno postovanje, nije mi jasno sto svi Vi koji vjerujete da BLJE vrijedi 1kn radite ovdje na temi… ne gubite vrijeme, vatajte se drugih dionica…


ako joj je nominalna vrijednost smanjena bilo bi normalno da se i tržišna smanji vrijednost.

Normalno? Po kojoj to logici? Znaš li što je nominalna vrijednost, a što tržišna?!?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Normalno, nominalno… [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ja znam što je nominalna a što tržišna, sad je tržišna oko nominalne, oni koji su to znali zato su i spustili ovu cijenu koja je sada, zato ne drukajte ljude da podižu cijenu koja nije trenutno prihvatljiva. U budućnosti je sve moguće pa i 150 kn ali trenutno ne.

New Report

Close