BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zzic I kosor ocigledno plasiraju crnjake jer nisu usli na vrijeme ali cini se ne pale vise, mora im se priznati trud, vade clanke od prije godinu dana a ono sto se desilo prije tjedan ili mjesec dana je za njih irelevantno lp[emo_smijeh][emo_palacg]

@dada11
od kada je ovaj članak… od danas ili od prije godinu dana…[emo_zacudjen]
http://www.tportal.hr/vijesti/biznis/345708/Ovi-hrvatski-brendovi-vise-ne-mogu-u-Rusiju.html
dakle ovaj današnji članak ima itekako veze sa ovim lanskim člankom tj. nije stara već nova vijest…
Najveći potencijal za izvoz vidimo u zemljama nove Europe i u Rusiji”, kazala je Ljerka Puljić …
http://www.banka.hr/belje-najavilo-novu-investiciju-od-140-milijuna-kuna/print [banka.hr]

izvini zzz ja samo procito ovaj zadnji link koji si postao a taj je od prosle godine,lp[emo_namigusa]

ZZtop uvjerio si me!
Prodao sam upravo sve svoje dionice kad sam procitao clanak!

Ajde urazumi se malo i probaj pronaci informaciju koliko uopce Belje izvozi u Rusiju.
Tada tek mozemo pricati o relevantnosti ove vijesti na poslovanje.
Do tada s nestrpljenjem iscekujem tvoje i kosorove nove pokusaje drukanja na dolje.
Zivjeli!

Unatoč drukanju Belje bi moglo i s Rusijlm i bez Rusije već ove godine probiti 2 milijarde prihoda, zar ne?

P.S.

Mislim da je mali dio od prihida iz Rusije.

S obzirom da je Agrokor dobio krefit od Rusa, bi li mogao Bucu prodavati preko Kazakstana?

Da li Kazakstan može uvoziti iz RH?

Dajte ne stvarajte od muhe slona i ne obmanjujte ljude samo radi jeftinijeg dokupa, jer to se uvelike kosi s onom “ovo nije nagovor na kupnju ni na prodaju” koji se često zna čuti kod forumaša.
.
Istina je ovo:
“Od 1,5 milijardi dolara zarađenih na izvozu hrane u 2013. Rusija je donijela 20 milijuna – dakle 1%.
Trendovi, prema podacima Hrvatske gospodarske komore, nisu bolji ni u prvom kvartalu 2014. Izvoz hrane ukupno je donio 378 milijuna dolara, na Rusiju otpada 3,2 milijuna – dakle niti 1%.
To su pravi i konkretni podaci od HGK, tako da se treba okaniti subjektivnih ocjena i procjena.
.
Ali unatoč tome, čini mi se da će ovaj “rat” biti uistinu jako kratkog vijeka jer bi time zapravo Rusija strašno gubila, a to im sigurno nije cilj.
To je samo malo “pokazivanje zuba”, ali bez ugriza.

Ovo s Rusijom nije dobro Belje će sigurno trpjeti velike gubitke ali tko pita čista politička odluka koja šteti ekonomiji.

U Agrokoru nisu zabrinuti jer koncern ne izvozi znacajne kolicine poljoprivrednih proizvoda u Rusiju pa spomenute sankcije nece imati izravan utjecaj na poslovanje-pise Poslovni[emo_smijeh][emo_smijesak][emo_namigusa][emo_novac][emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]

3,2 milijuna dolara ukupno u prvom kvartalu 2014. od izvoza u Rusiju, a Belje nije niti u prvih 10 firmi izvoznika.
Pametnom dosta.
Belje vjerovatno uopce niti ne izvozi u Rusiju.
Ako i izvozi to su onda smijesne i zanemarive cifre.
Zivjeli!

Manja šteta će biti od direkton izvoza u Rusiju, bez obzira o kojem se našem poduzeću radi,od indirektne štete koja će nastati slabljenjem izvoza na ostala tržišta, izvoza po nižim cijenama(zasićenost tržišta), jačoj konkurenciji… Ta šteta će biti i dugoročnija jer će prijašnje pozicije (tržišta) biti teže vratiti..

sva sreca te Agrokor ima lanac trgovina, kako se ono zove? aha Konzum I jos jedan nedavno kupljen kako ono se zvase ….da,da Mercator pa ce nekako valjda uspjeti izbalansirati te silne gubitke (izravne I neizravne ) od nekoliko tisuca kuna. Dajte molim Vas decki uozbiljite se jer ispadate smijesni sa tako naivnim crnjacima.[emo_ooooo][emo_smijesak][emo_namigusa][emo_novac][emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]

Poštovani,

Zanimalo bi me mišljenje na temu ima li smisla ići na skupštinu i glasati protiv ove sramotne otimačine.
Ja osobno ne vidim razlog, ali bih volio čuti drugačije mišljenje.

Hvala unaprijed, lijep pozdrav,

Paracelsus

New Report

Close