BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakvi su ovo paketi po 260 komada?

Poznati stih od pjesme. Ovo nam je naša borba dala….

Dragi kolege ! Nikada nisam imao njihove dionice, a pitanje je, dali ću ih ikada kupiti. Naime tu otpada sva znanost i iskustvo u izračunu vrijednosti njihovih
dionica, jer sam davno uočio da Belje i Pik Vrbovec funkcioniraju poput spojenih posuda. Ne znam, dali i ostale djelatnosti tako funkcioniraju. Odluke se donose
centralno. To me potsjeća na nekadašnje poslovanje između OUR-a po dogovorenim
cijenama. Zato vjerojatno dolazi do različitih rezultata uspješnosti poslovanja
unutar Agrokora.

Te firme u posjedu Agrokora vezane su uz Agrokor pupčanom vrpcom,
i nisu u ničemu samostalne.
Da je Belje samostalna firma drukčije bi se sviralo i plesalo.

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

ivanmalt belje je prije agrokora bila samostalna firma i vise se plakalo nego sviralo i plesalo

Belje super pleše nakon ovakvih prihoda i dobiti, kada prihodi prijeďu 2 milijarde, a možda to bude i u ovoj godini e onda više neće biti ples nego bal.

Pozdrav.

Zašto je cijena tu di je i nakon dobrih rezultata, puno dionica, a svi žele nešto zaraditi, a i nema se da se podigne cijena recesija dala svoje.
Vjerojatno se gleda da se izbace mali dioničari pa ćemo se polako voziti od jedne točke do druge a onda nagli zaokret samo je pitanje na koju stranu jer ovo je ipak hrvatska a tu mali teško opstanu [emo_bijesan] dok veliki[emo_kuna]

Evo jedan clanak iz 2011.

http://www.monitor.hr/clanci/belje-iz-dobiti-u-gubitak/46789/

Dakle, Belje je u 2.mj. 2011. objavilo da je iz 60 i kusur mil. dobiti u 2009., skliznulo u 63mil. gubitka 2010.
Ako pogledamo reakciju trzista tada na tu objavu mozemo vidjeti da se cijena kretala u rangu 90-110kn.
Ok, spekuliralo se o mogucem todinom preuzimanjem obveze za ostatak dionica po 3xx kn, ali svima je ubrzo postalo jasno da od toga nece biti nista pa se i cijena stabilizirala na oko 90kn, da bi godinu zavrsila na 84kn.
Prihodi su u 2010. bili 1,41 GKn.
Ako pogledamo sadasnju cijenu u odnosu na 2011. uz podatak o 43mil. dobiti u 1H + trend rasta prihoda koji ce vrlo vjerovatno premasiti 2Gkn u ovoj godini, namece se pitanje tko je srusio belje na ovako nerealno niske grane.
Neka mi netko objasni zasto je cijena prepolovljena??

Nije nitko srusio blje…trziste je odredilo cijenu…
A.sad jeli ona realna ili ne neka svatko prosudi za sebe..
Tko smatra da je skupo neka proda a tko smatra da je jeftino neka kupuje..
End of story. .

A BALVANA!!! :) :) :)

Nije tržište odredilo cijenu nego politika.

Gledajte nema tu velike filozofije jedini razlog onako niske cijene je rizik od dokapa na račun duga, (za koji mi još nitko nije odgovorio koliki on maksimalno može biti, po meni nemoze biti veći od 160 mil kn) i to je razlog što se velike ribe ne uključuju. No gdje je veliki rizik velika je i mogućnost zarade, svatko za sebe mora odlučiti na što je spreman. Moj stop loss je na -20% ulaza kako sam i nedavno rekao.

moram priznati da me uvijek nasmiju ovi postovi na svim dionicama tipa:

“misa mu njgovog tko rusi dionicu na polovinu njene realne vrijednosti…trecinu….cetvrtinu….” 🙂
(zato sto bi ja najradije da je cijena puta cetiri pa da uvalim ove svoje koje imam).

pa dapace kamo srece da sam ja za neku dionicu siguran da je na cetvrtini svoje realne vrijednosti. kao sto mnogi ovdje pisu na BLJE. ili svojevremeno na KSST.
ne samo da bih kupio za cijeli kes koji imam, nego bih jos prodao kucu i imanje i sve ulozio u nju. i jos u banci pitao koliki najvisi moguci kredit daju.
i jos bih se molio da sto duze ostane na toj cijeni da mi slucajno ne pobjegne 🙂
ali vidim ekipa se zali da je debelo podcijenjena ali bas navalu na kunji ne vidim. stovise siguran sam da ti koji pisu nisu kupili ni jednu jedinu, nego imaju naloge na prodaji ali na zalost nikako da dosegne njihovu trazenu cijenu.

New Report

Close