BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[emo_palacg]

Napokon neko dobro izvjesce bez obzira na drzavnu potporu

Todoricu drzava nece NIKADA ukinuti poticaje!
End of story….

Sto se tice FI po meni je bilo za ocekivati ovako nesto i cestitam svim dionicarima.
Jos kad se zavrti prica sa Mercatorom biti ce to odlicno!
Sad sa nestrpljenjem iscekujem FI 3, u njega ulazi i spica turisticke sezone, biti ce zanimljivo.
Sve u svemu, drago mi je da sam se nakrcao po 33, hvala braniteljima i ostalim pesimistima.
Prodao nisam nista i cekam ciljanu cijenu od 150kn.
Da li ce do nje doci i kada, vrijeme ce pokazati, meni se ne zuri…
Pozdrav Bisakovi, ZZ, GeenGay…

Dali su prihodi veci ili je to samo zbog prodaje odredjenih dijelova belja?

daliborop
je jos prosle godine sazeto objasnjavao da ce doci do zaokreta i da se silna ulaganja moraju vratiti.


Dali su prihodi veci ili je to samo zbog prodaje odredjenih dijelova belja?

Na prvi pogled… smanjenje materijalne imovine je 48 milijuna kuna, a troškovi amortizacije su 27 milijuna. Prodanu imovinu su po tome vjerojatno knjižili na 21 milijun kuna.

Stavka u novčanom tijeku “Novčani primici od prodaje dugotrajne materijalne i nematerijalne imovine” iznosi 28 milijuna kuna. Po meni ispada da je prodana imovina sudjelovala u dobiti s 7 milijuna kuna.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Čestitke dioničarima koji su izdrzali depresivne ispade

daliborop je jos prosle godine sazeto objasnjavao da ce doci do zaokreta i da se silna ulaganja moraju vratiti.

Znajući sebe bilo je sve samo ne sažeto 🙂

Nje tu puno mudrosti, ciklusi su ovdje malo duži i samim tim vrlo predvidljivi. Tko je pratio kretanja na pozicijama proizvodnje u tijeku i biološke imovine mogao je manje više projecirati ovaj rast.

Prihod bi do kraja godine mogao biti oko 2-2,1 milijarde

Nemoj misliti na m2!

izvješće je OK, ali daleko od toga da treba izazivati euforiju kakva se vidi u nekim postovima. bitno je da ima pozitivnog napretka i to je ohrabrenje da ide na bolje. vidjet ćemo sad kako će proći skupština i ovaj dokap po 40 kn, a zatim i spajanje sa VUPIK-om o kojem se šuška već neko vrijeme

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Vaš link …

free flow information

Kako se stvara privid kupnje?
Bezveze je ovo, a netko me će idealno poslužit za iskrcaj.

Izuzetno velika dobit u prvih šest mjeseci.
Bitno je da su financijski rashodiu smanjeni za cca 10 mil kn,dakle kamate po zaduženjima padaju.
Dokapitalizacija novih 4 mil dionica po 40 će dodatno smanjiti zaduženje jer će
vjerovatno Agrokor dokapitalizirati po 40 smanjenjem duga za 160 mil kn pa bi se i dodatno smanjili financijslki rashodi.
Bilo bi povoljnije da se dokapitalizira sa kešom i to ne po 40.Zašto ne po 100 ako je BV blizu toga.
Ukoliko se dokapitalizacija napravi jednokratno po 40 BV će biti blizu 80.Dakle,na ovim razinama odlična prilika pa mislim da ćemo up,up.
Alki svi bilančni problemi i dalje ostaju,pa čak i nakon dokapitalitacije Belje je prezaduženo i ovisno o volji glavnog kreditora tj.Agrokora???

Med i mlijeko,kratkoročno da,čestitke vlasnicima!!!!!!!!!

New Report

Close