BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prihodi će sigurno rasti. A dobit, ako Toda dozvoli. Vidjeti ćemo.

Ništa ne brinite. Svi ćete profitirati.

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/profitirat-ce-svi-u-regiji-radnici-banke-spediteri-proizvodaci-947257

Sve to daje perspektivu široj hrvatskoj industriji, da se pokaže konkurentnom i iskoristi distributivni lanac koji je često presudan u udjelima na tržištu koje pojedini proizvod zauzima

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Koliko prodavaonica ima Merkator ?


Ništa ne brinite. Svi ćete profitirati.

na duži rok možda da…ali na kraći tj. do kraja ljeta ili godine ovdje slijedi stagnacija tj. lagano klizanje cijene prema dolje. to ne bi bilo posebno opasno da ovdje nisu ušli deseci burekđija koje ste uvukli unutra pričama kako slijed jak skok čim se objavi kupnja mercatora, a kako do toga nije došlo realno je očekivati da velik dio njih poče kratiti i zatvarati pozicije u belju

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

@kosor1
Kako mislite nije došlo do rasta?
Sa 33-34 na 46-48, to je “samo” 35-45%

Treba sada sačekati izvješće za 1H da se potvrde predviđanja o rastu proizvodnje na temelju investicija u protekle 2 godine. Ne može se prodavati “zrak” nago konkretni proizvodi, i nema bitnog rasta prihoda u okviru istih kapaciteta. Belje ni do sada nije imalo previše problema sa plasmanom proizvedenog, tako da za Belje ova akvizicija dolazi u pravom trenutku istovremeno sa povečanjem kapaciteta proizvodnje.

Nemoj misliti na m2!

http://www.banka.hr/hrvatska/todoric-integracija-s-mercatorom-ce-proizvodjacima-povecati-prodaju

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



Ništa ne brinite. Svi ćete profitirati.

na duži rok možda da…ali na kraći tj. do kraja ljeta ili godine ovdje slijedi stagnacija tj. lagano klizanje cijene prema dolje. to ne bi bilo posebno opasno da ovdje nisu ušli deseci burekđija koje ste uvukli unutra pričama kako slijed jak skok čim se objavi kupnja mercatora, a kako do toga nije došlo realno je očekivati da velik dio njih poče kratiti i zatvarati pozicije u belju
[/quote]

Ti si izgleda novi na tržištu kapitala. Jer da nisi znao bi da su trejderi prodavali na dan kad je vijest objavljena.
Ali ima vremena, mlad si naučiti ćeš.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go


Ti si izgleda novi na tržištu kapitala. Jer da nisi znao bi da su trejderi prodavali na dan kad je vijest objavljena.
Ali ima vremena, mlad si naučiti ćeš.

na TK sam preko 10 godina tako da to dociranje s visoka ostavi za svoje frendove u vrtiću…. vidjet ćemo već ovaj tjedan tko je bio u pravu “stručnjače”

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Dobro dobro, znači ona podvala je bila usmjerena na pokušaj jeftinog dokupa.
Good luck with that.
Pozdrav

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Pustimo dnevne trejdere sada nakon Merkatora, ima li neka analiza kada bi moglo doći do prihoda Belja sa 1,7 na 2,5 do 3 milijarde, i da li je to moguće.
Na par mjesta napisano je po medijima da bi poljoprivredna proizvodnja mogla skočiti nakon Merkatora, a što je dobro Belje je povećalo proizvodne kapacitete, tako da ima prostora dobro.

Pozdrav.

pa što bi značilo da se za godinu dana prihodi i udvostruće na 3,5 milijarde?

ništa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jer bi se raskodi još više nego udvosručili, pa možda i utrostručili.
trebat će gazda još više cijediti postojeće firme da otplati kredite što je uzeo
i za Merkator
sve je kod njega dobra filozofija i dobar posao samo za njega

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

Ne znam kako mislite udvostručiti prihod?
I to za “samo” 1,7 milijardu?
Ljudi moji šta se ovdje piše.
Ne mislite li da nešto treba prvo proizvesti da bi se prodalo?
Ove godine očekuje se značajan rast prihoda na Belju, iako treba uzeti u obzir i činjenice o izdvajanju dijela poslovanja.

Isto tako ove priče o nekom cijeđenju su besmislene. Agrokor svi promatraju kao koncern i kao takvog ga ocijenjuju, gledaju mu bilance, zaradu, dugove itd. Za razliku od nekih bolje stoječih tj. da budem precizan manje zaduženih tvrtki iz sustava dug Belja je investiran u Belje dok su neke druge tvrtke sudužnici na dug matici tj dugovi i potencijalni dugovi nisu investirani u iste tvrtke.

Kod Belja treba pratiti tijek imovine, proizvodnje u tijeku i zaliha. To najavljuje povećanje prihoda jer radi se o višegodišnjem ciklusu. Značajno je investirano i u farme muznih krava što daje puno brže rezultate i neke efekte mogli bi vidjeti i po 1H, ali za ukupno ipak će trebati pričekati kraj godine.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close