BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo pročitajte, to je bitno a ne dnevne oscilacije cijene!

Nakon uspješnog Agrokorovog zaduživanja putem zajma vrijednog 485 milijuna eura, taj koncern i Europska banka za obnovu i razvitak (EBRD) redefinirali su međusobne odnose, pri čemu je banka smanjila svoj vlasnički udjel u Agrokoru, priopćeno je danas iz EBRD-a.

EBRD će ostati manjinski dioničar u Agrokoru, sa 2,31 posto udjela u vlasništvu, radi daljnje podrške uspješnom razvoju te kompanije. Te promjene finalizirali su i odobrili dioničari Agrokora na skupštini održanoj u Zagrebu, kaže se u priopćenju.

U vlasničku strukturu Agrokora EBRD je ušao 2006. godine, na temelju Ugovora o ulaganju 110 milijuna eura dioničkog kapitala, kojim je stekao 8,33-postotni udjel te jednog člana u Nadzornom odboru koncerna. Tada je iz EBRD-a rečeno da će u Agrokorovoj vlasničkoj strukturi ostati od 5 do 7 godina, potpomažući njezin rast i širenje.

„Od 2006. godine, kada je EBRD postao dioničar u Agrokoru, kompanija je ojačavala svoje temeljne operacije i u proizvodnji hrane i u maloprodaji, oslanjajući se na profesionalne menadžerske timove koji su poticali inovacije i stvaranje brandova. Tijekom godina Agrokor je postao vodeći proizvođač hrane i pića i maloprodajni lanac u Hrvatskoj i šire“, navodi se u današnjem priopćenju EBRD-a.

EBRD smanjio vlasnički udjel u Agrokoru

A ovo je još bitnije
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/cijeli-posao-oko-preuzimanja-mercatora-gotov-do-kraja-lipnja/

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

svi portali prenose i prevađaju gluposti o utjecaju politike na prodaju Mercatora, dok se bitne stvari guraju pod tepih.

http://www.finance.si/8804257/Dogovor-prodaja-Mercatorja-do-24-junija

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Ako Agrokor preuzme Mercator, dionica bi prvo mogla dolje pa kroz neko vrijeme gore pa onda opet malo dolje pa još dolje pa malo gore pa dolje pa se negdje ustabiliti na nekoj cijeni na štetu malih dioničara.

Glupost to je varijanta ako ne preuzme Mercator ako preuzme ne

pustimo trzistu da odredi cijenu, cijena moze dolje, gore ili ostati tu negdje ono sto ja vidim a to moze vidjeti svaki slijepac jeste da belje ima izuzetno kvalitetnu paletu proizvoda u prijevodu ima proizvode koji se mogu lako prodati na domacem a da ne govorimo EU trzistu. Malo ima takovih kompanija u RH, da imaju kvalitetu na zavidnoj razini a I kapacitete proizvodnje da se mogu takmiciti sa najboljima u EU a istovremeno su vrlo potcijenjene zbog plitkosti(nelikvidnosti) domaceg trzista kapitala. Naravno ima I argumenata protiv(zaduzenost,moguce istiskivanje malih itd…).Kratkorocno volotilno, dugorocno I za one koji nisu drhtavih rucica rekao bih vise nego OK.Imam dionice, usao tu negdje I koristim svaki eventualni pad za dokup.Nije nagovor na kupnju ili prodaju.

Todorić 24. lipnja postaje vlasnik Mercatora
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/todoric-24-lipnja-postaje-vlasnik-mercatora-944739

Koje su sad prognoze za BELJE, gore ili dolje?


pustimo trzistu da odredi cijenu, cijena moze dolje, gore ili ostati tu negdje ono sto ja vidim a to moze vidjeti svaki slijepac jeste da belje ima izuzetno kvalitetnu paletu proizvoda u prijevodu ima proizvode koji se mogu lako prodati na domacem a da ne govorimo EU trzistu. Malo ima takovih kompanija u RH, da imaju kvalitetu na zavidnoj razini a I kapacitete proizvodnje da se mogu takmiciti sa najboljima u EU a istovremeno su vrlo potcijenjene zbog plitkosti(nelikvidnosti) domaceg trzista kapitala. Naravno ima I argumenata protiv(zaduzenost,moguce istiskivanje malih itd…).Kratkorocno volotilno, dugorocno I za one koji nisu drhtavih rucica rekao bih vise nego OK.Imam dionice, usao tu negdje I koristim svaki eventualni pad za dokup.Nije nagovor na kupnju ili prodaju.

Bravo Dada11. To je pravi investitorski pristup. Sve ostalo su spekulantske priče onih koji su svaki drugi dan u drugačijoj poziciji, što je isto legitiman pristup, ali zapravo izrazito špekulantski. Zato i pričaju samo o Mercatoru. Iako je on nebitan u cijoj priči.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go



pustimo trzistu da odredi cijenu, cijena moze dolje, gore ili ostati tu negdje ono sto ja vidim a to moze vidjeti svaki slijepac jeste da belje ima izuzetno kvalitetnu paletu proizvoda u prijevodu ima proizvode koji se mogu lako prodati na domacem a da ne govorimo EU trzistu. Malo ima takovih kompanija u RH, da imaju kvalitetu na zavidnoj razini a I kapacitete proizvodnje da se mogu takmiciti sa najboljima u EU a istovremeno su vrlo potcijenjene zbog plitkosti(nelikvidnosti) domaceg trzista kapitala. Naravno ima I argumenata protiv(zaduzenost,moguce istiskivanje malih itd…).Kratkorocno volotilno, dugorocno I za one koji nisu drhtavih rucica rekao bih vise nego OK.Imam dionice, usao tu negdje I koristim svaki eventualni pad za dokup.Nije nagovor na kupnju ili prodaju.

Bravo Dada11. To je pravi investitorski pristup. Sve ostalo su spekulantske priče onih koji su svaki drugi dan u drugačijoj poziciji, što je isto legitiman pristup, ali zapravo izrazito rizičan. Zato i pričaju samo o Mercatoru. Iako je on nebitan u cijoj priči.

molim brisati

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go


pustimo trzistu da odredi cijenu, cijena moze dolje, gore ili ostati tu negdje ono sto ja vidim a to moze vidjeti svaki slijepac jeste da belje ima izuzetno kvalitetnu paletu proizvoda u prijevodu ima proizvode koji se mogu lako prodati na domacem a da ne govorimo EU trzistu. Malo ima takovih kompanija u RH, da imaju kvalitetu na zavidnoj razini a I kapacitete proizvodnje da se mogu takmiciti sa najboljima u EU a istovremeno su vrlo potcijenjene zbog plitkosti(nelikvidnosti) domaceg trzista kapitala. Naravno ima I argumenata protiv(zaduzenost,moguce istiskivanje malih itd…).Kratkorocno volotilno, dugorocno I za one koji nisu drhtavih rucica rekao bih vise nego OK.Imam dionice, usao tu negdje I koristim svaki eventualni pad za dokup.Nije nagovor na kupnju ili prodaju.

Prema kojem scenariju je moguce istiskivanje malih dionicara?

FINANCE.SI
Sporazum:Prodaja Mercatora do 24. lipnja !!![emo_smijesak]

VEČERNJI LIST
Todorić 24. lipnja postaje vlasnik Mercatora

Konačno je ova trakavica pri kraju ,duboko sam uvjeren
sretnim za sve dioničare Agrokorivih perjanica [emo_palacg]

POKRET OTPORA[emo_palacg] Alfon korisnik od 11.02.2007.[emo_smijesak][emo_smijesak][emo_smijesak]

Vaš link …

New Report

Close