BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

icapital market espresso 06. 06. 2014.

Drugi, možda čak i zanimljiviji pokazatelj, je odnos neto duga i EBITDA pri čemu je neto
dug zapravo dug umanjen za novac na računu i novčane ekvivalente te kratkotrajnu
financijsku imovinu koja funkcionira jako slično novcu. Ovaj omjer se može shvatiti kao
potreban broj godina da poduzeće ostvari EBITDA u razini ovogodišnjeg neto duga.
Pritom negativan neto dug ostvaruju HT, ADRS, ERNT, LKPC, LEDO i HUPZ. Negativnu
EBITDA bilježe PTKM, INGR i DDJH što znači da zapravo uopće ne stvaraju novu vrijednost
kojom bi pokrili dug. Među poduzećima koji pomoću EBITDA mogu pokrivati neto dug
prednjači VPIK kojemu su dva pokazatelja izjednačena, zatim VDKT, KRAS i KORF kojima
je neto dug 2x EBITDA, a na začelju su BELJE s neto dugom 19x EBITDA i DLKV s 852x
EBITDA.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




ovde milim slijdei uzlazni trend

zbgo čgea to misliš?
[/quote]

zato što je cijena povijesno gledano dosta nisko, a i tehnički gledano mogući je rast, cijena probila moving avearge, MACD probijen odozdo, prometi rastu …a ima nesto u intuiciji valjda…
[/quote]
ako Toda planira preuzimanje… cijena bi mogla još niže… pa vi i nadalje tehnički i sl. analizirajte…

Ne vjerujem da je Skojo usao da cijena ide nize

Škojo je s tim brojem dionica već više od 4 godine.

Svaki dan se proda par tisuća dionica.Danas 8300, to je dovoljno za pola kune cijenu gore.Znači treba negdje oko 100000 da cijena otiđe 5 ili 6 kuna gore. Na prodaji stalno oko 40000 dionica.Ovo je doista smiješno a u top 10 nitko ne kupuje.

m43

Čemu čuďenje dok je padala nepotrebno sa 79 do 3X, onda kao nije bilo čudno, e sada je nova priča, a i nove okolnosti uskoro.


Svaki dan se proda par tisuća dionica.Danas 8300, to je dovoljno za pola kune cijenu gore.Znači treba negdje oko 100000 da cijena otiđe 5 ili 6 kuna gore. Na prodaji stalno oko 40000 dionica.Ovo je doista smiješno a u top 10 nitko ne kupuje.

Pogledaj malo dubinu prodaje, od ovih 40 000 kom. većina je iznad blokade. Stvaraju dojam velike prodaje sa sigurnog odstojanja. 😉

to je sve još uvijek vrtnja oko dna dok ne prijeđe 40 kn….e, onda bi mogao uslijediti jači rast

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

30.6. je sve blize, ja se nakrcao i ne prodajem ispod 150kn…


30.6. je sve blize, ja se nakrcao i ne prodajem ispod 150kn…

[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_palacd]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


30.6. je sve blize, ja se nakrcao i ne prodajem ispod 150kn…

A sto je 30.6-og?

joj, kak ne znaš, ponedjeljak….

New Report

Close