BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vi svi todu smatrate idiotom. Pa zasto bi radio javnu ponudu, osim da bi vi mogli pobjec iz belja? Toda drzi belje u saci i sve mu ovo ide na mlin. Prakticki ga moze odgurat u stecaj ako hoce. Najbolja varijanta za vas je da napravi dokap, jer se samo tako moze zaustaviti daljnji pad kapitala. A druga varijanta da vam prolongira kredit i naplati penale. Dakle potpuno isusivanje firme. Ne znam koja opcija vam se vise svidja i zbog koje toliko nadokupljujete belje.

Bit ce kad toda odluci i po cijeni koju odredi. Belje posluje lose, tako da ce cijena biti sve manja i manja. Za sada koliko vidim njemu situacija odgovara.

Sta nama postojecim dionicarima koji smo trenutno u gubitku vise od 40% preporucate? Prodati sada i pokrit se po usima ili pricekati daljni pad i dokupiti u nadi preokreta? Neka se povede rasprava, ali samo argumentirano na dobrobit sviju nas a posebno tesko ostecenih dionicara.

Meni su na private to postavili dok je cijena bila na 45kn. Odgovor je tada kao i sad pokrite se i pustite dionicu da opali o dno. Samo poslovanje firme nema veze ni ako dionica padne na 1kn. Kupili ste sa nekom vizijom, u zadnje 3-4 god za mene je jedina vizija bila obvezujuca ponuda i spekulacija oko mercatora. Posto niste izasli vjerojatno jos uvijek imate neku viziju. Samo nastavit pretresat novce u belje,po meni nije bas pametno.

cxy nemoj se ljutit ali pricas gluposti. Odgovor vrlo jednostavno pronadji u zakonu o stecaju.

@ kanabis

ja sam spomenuo nove vjetrove — koji tebi kao da smetaju !!!
te vjetrove još ni ja sam ne osječam , a valjda ni drugi , ali nadam se da će se skoro osječati,
ali velim da bi do njih moglo doći pošto je otišao s.linić,
a znamo koliko je negativnog utjecaja on imao na dionicu belja.

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

Linic na belje? Kako to mislite? Postao sam vam link gdje su i nakon njegove smjene ustupili dionoce belja braniteljima. Ako je vama firma zdrava i perspektivna ( a kapital pada i dugovi rastu), onda se ne morate brinuti. Samo strong buy. Ja sam slicno razmisljao kao vi, dok mi pojedinci nisu otvorili oci o polugi koju toda ima. Pitajte za misljenje neke starije forumase, sa drugih agrokorovih perjanica.


Vi svi todu smatrate idiotom. Pa zasto bi radio javnu ponudu, osim da bi vi mogli pobjec iz belja? Toda drzi belje u saci i sve mu ovo ide na mlin. Prakticki ga moze odgurat u stecaj ako hoce. Najbolja varijanta za vas je da napravi dokap, jer se samo tako moze zaustaviti daljnji pad kapitala. A druga varijanta da vam prolongira kredit i naplati penale. Dakle potpuno isusivanje firme. Ne znam koja opcija vam se vise svidja i zbog koje toliko nadokupljujete belje.

Zašto bi se Belje odguralo u stečaj? U stečaju postaju sasvim druga pravila, zakon itd.. Na kraju krajeva nakon akvizicije Mercatora, Todoriću će i ostati samo proizvodnja, sve je ostalo već dogovoreno i na bubnju je za poznatog investitora.

Cerp i dalje djeli braniteljim a….trenutno stanje-220000

A sad jedno pitanje – da li je 450 000 do sad podijeljenih dionica imalo ikakvog utjecaja na ovakav pad cijene ili je sve ovo rezultat loseg poslovanja? Zanimljivo je da je pad poceo bas sa pocetkom djeljenja dionica braniteljima od strane tadasnjeg Audia.
Pa kako je to moguce, koja slucajnost!!!
Ma moze Belje imati stotine milijuna dobiti, uz takve kolicine podijeljenih dionica svaka bi dionica potonula, pogotovo na ovom nasem jadnom kvazitrzistu.
Branitelji su pokopali ovu dionicu i to je cinjenica, nikakvi losi rezultati poslovanja ili Todoricevi planovi.
Belje je poslovalo sa gubicima i prije 5g. pa je cijena bila 90kn i padala/rasla po nekoliko kuna dolje/gore.
Pogledajte koliko je samo u medjuvremenu ulozeno u Belje.
O kakvom stecaju vi pricate ??
Ne dajte se navuci na zlonamjerne komentare nekih pojedinaca ovdje na forumu, ti su vec odavno u debelim minusima i drukaju na dolje jer im je to u interesu.
Ova dionica je po meni dugorocno Jack pot, samo treba biti strpljiv i cvrstih zivaca.
Na kraju krajeva, poslije kise uvijek dolazi sunce, prije ili kasnije.

ma kakvi branitelji,šta je vama,u zadnjih 5-6 dana protrgovano je preko milijun kuna,a branitelji su prodali samo 150 000,znači da netko konstantno kupuje skuplje i prodaje jeftinije i namjerno obara dionicu,ja ću ipak uputiti dopis uskoku da se pozabavi sa ovom situacijom,tako je mislim bilo i na tisku slično,mislio sam nadokupit,ali sam odustao dok ovi prokletnici ne siđu sa oblaka….ovako je već od 80 kuna,netko kupi pa proda jeftinije,vjerovatno sa tuđim novcem,a ne ulazi u prvih 10…znači on je možda izgubio par milja na burzi,ali je nekome donio stotine milja,u ovako neuređenoj državi i burzi,sve je moguće,zašto npr manager mirovinca koji je kupovao blje na 100 kuna sada ne kupuje kad je 34 kune??’i tad je blje bilo zaduženo isto kao i danas..kako to da sad odjednom firma u koju je uloženo 2.3 milijarde kune ne vrijedi ni 300 milja??uskok još nikoga nije zatvorio sa burze,bliži se i taj dan …..

a gdje stoji da belje ima tolike obaveze prema agrokoru..
i kako agrokor moze dati kredit???

Mozda neće ni biti dokapitalizacije. Povečanje udjela gazdi ne treba jer ih ima i previše. Odradi istiskivanje malih dioničara kad se stvore uvjeti za to, otpisivanje duga i Belje prikazuje rezultate kao nikad do sad.

Nije bolest sve što boli

Ovdje se vas par medjusobno danima hrabri i zatvara oci. Nisam vidio da ste ni jednu pozitivnu vijest napisali, vec svi mastate o mercatoru i dizanju cijene. To se do sada toliko razvuklo i tolika kolicina dionica je prosla na niskim razinama, da vise nitko nece spekulativno dizati belje, jer ce mu to znaciti sigurni gubitak. Imali ste 3 prava razloga za napustiti titanik. Prvo podjela dionica radnicima po 3 puta manjoj cijeni nego na zse, drugo presuda u korist tode i trece otpustanjem dionica cerpa. Na sve to imate smanjenje kapitala i rast zaduzenja, te komadanje tvrtke. Razmislite jeste li za burzu!

New Report

Close