BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Nitko ne kupuje sa Aska. Sve udri po bidu.Ovo je stvarno postala sirotinjska dionica.Žalosno ali istinito.

Cerp ustravio,he,he.

P.S.
Pesimisti bi kupovali po 3X, a ovi što su dobili po nominali 100 izgleda da im previše potcjenjeno.
Nije nagovor na prodaju/kupovinu dionica.

[/quote]
Ispravak netočnog navoda!!!
Oni što kupuju po malo više od 30 kuna , sada, su optimisti!!!!
Pesimisti bi kupovali po 20 kuna ili niže jer smatraju sadašnju cijenu precjenjenom i očekuju dokapitalizaciju!!!
Ja samo promatram "padajuće noževe" već duže vremena i čekam dokaptalizaciju "Gazde"!!!
Svatko odlučuje za sebe.Ja iznosim samo svoje mišljenje koje se do sada pokazalo točnim!
Pozdrav
[/quote]

Realno, s obzirom na dug prema matici, gazda bi mogao ici u pretvaranje duga u vlasnički udio. Neznam koliko ima hrabrosti za ovo jer činjenica da je puno branitelja dobilo dionice ima i pozitivni moment a to je da su mali dioničari na svoju stranun dobili važnog saveznika. Branitelji su sposobni dignuti poriliču galamu u slučaju da se njihovi udjeli pokušaju obezvrijediti. Također PBZ mirovinski ima popriličan udio u BELJU tako da i tu postoji socijalni moment oko mirovina.

Druga varijanta je dokap uz isključenje malih dioničara, međutim, smatram da to još duže vrijeme neće biti aktualno jer je u ovom trenutku sve fin. napore usmjerio prema Mercatoru.

Kad pogledam promete i količine u pojedinim transkcijama činimi se da tu trejderi jedni drugima svakodnevno preprodaju u nadi da će njihova kupnja biti i dno. Uz to svaki dan par njih pukne, nemože gledati kako pada iz dana u dan, i saspe onu svju sirotinju po ASK-u.

Bisakovi

Može li dokap biti i po 100, po koliko ovi i dobivaju od cerpa,
ipak se branitelji ne daju tek tako unatoč pesimistima koji bi po 3X.


Bisakovi

Može li dokap biti i po 100, po koliko ovi i dobivaju od cerpa,
ipak se branitelji ne daju tek tako unatoč pesimistima koji bi po 3X.


Pa,zar mislite da je “Gazda lud” da za dionicu koja je na burzi 36 kuna da 100 kuna???Pokušat će povećati što više vlasnički udjel za što manju cijenu i to vjerovatno pretvaranjem duga u vlasnički udio!!!
Do sada je za dionicu Belja,platio 1 kunu,zar ne?
On će dokapitalizaciju raditi u svom interesu,a ne u interesu malih dioničara.
Koliko je meni poznato,uvijek je plaćao malo i isključivao “male”od dokapitalizacije.Možda Vi imate druge podatke?
Pozdrav

Nije platio 1 kunu
Platio je 270.000.001 kn za svojih 5.579.663 dionice
Za 1 kunu je dobio 52,21%, a za 270 mil dokapom po 100kn došao do 68%

U prosjeku platio je dionicu 48,40 kn

Nemoj misliti na m2!


ipak se branitelji ne daju tek tako unatoč pesimistima koji bi po 3X.

o čemu ti pišeš? pa cijena je na 3x kuna već preko mjesec dana!

[b]moderatori na forumu provode političku CENZURU, uvode verbalni delikt te krše slobodu govora zajamčenu Ustavom jer brišu forumaške nickove i poruke s čijim se političkim stavovima ne slažu !!![/b]


Nije platio 1 kunu
Platio je 270.000.001 kn za svojih 5.579.663 dionice
Za 1 kunu je dobio 52,21%, a za 270 mil dokapom po 100kn došao do 68%

U prosjeku platio je dionicu 48,40 kn


Dakle ,slažemo se da je većinski paket “dobio” za 1 kunu,zar ne???
Pozdrav

Na pocetku samo da napomenem kako sam imao BLJE , no izasao sam oko 63kn , ovo mi je bila jedna od najgorih investicija i ne mislim se vracati vise u takve firme.

Imao sam malo slobodnog vremena pa sam se igrao racunanja. Trenutno su “u modi” smanjivanja temeljnog kapitala i nominale pa onda dokap po novoj nominali.

Ako uzmemo temeljni kapital BLJEa i od njega oduzmemo preneseni gubitak koji je BLJE do sada akumuliralo u iznosu od 508.6 milijuna kuna (!!!) te iznos podijelimo s trenutnim brojem dionica, dobivamo 38.xx kuna kao iznos nove nominalne cijene dionice u slucaju da bi Toda ovdje isao na isti scenarij koji se dogodio na PTKM i DDJH.

Inace da BLJE odjednom cudom pocne generirati 100 milijuna kuna dobiti godisnje, trebalo bi im 5g samo da pokriju akumulirani gubitak. Uz to BLJE ima dugorocne obveze od cak 1.6 milijardi kuna, sto ispada cca 200kn po dionici.

Dakle u gornjem “sanjarskom” scenariju u kojemu BLJE pocinje generirati 100milijuna kuna godisnje dobiti trbealo bi mu 21 godina da samo anulira preneseni gubitak , te otplati sav dugorocni zajam. Hajedmo poduplati taj san pa pretpostaviti 200 milijuna kuna godisnje dobiti sto su stvarno veliki novci, no i pri toj dobiti ovo postaje koliko toliko zdrava firma tek za vise od 10godina !

I sada se vi cudite sto cijena pada? Briga CERP , drzava pomocu njih pljacka gradane i prebija svoje dugove.. Za svakih 100kn koje je drzava duzna braniteljima i/ili vlasnicima oduzete imovine u doba SFRJ oni njima daju jednu dionicu (jer racunju cijenu po nominali, a ne brzovno)..Daju ljudima nesto sto je trenutno na burzi 37kn pod izgovorom “to vam zapravo vrijedi 100” i pljackaju ljude,

Bas me zanima kako bi Porezna uprava reagirala da neki poduzetnik koji je duzan reicmo milijun kuna poreza, kupi 10 000dionica BLJEa za 380 000kn i posalje pismo u poreznu “zao mi je nemam novaca za platiti porezni dug, no prihvacate li kao sredstvo placanja mojih 10 000dionica BLJEa nominalne vrijednosti 100kn pa da tako prebijemo dug?

...

po meni neće biti dokapa, jer je to prljava i škakljiva rabota.
to se moglo do jučer ,nema linića da vedri i oblači,i ide na ruku bogatašima.
možda već danas pušu drugi vjetrovi

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

Doslovno se otimaju tko će prije prodati kao utrka na 100 m. Ovo je valjda jedina dionica na burzi za koju se sigurno zna da će idući dan vrijediti manje.Pa da se Drava totalno izlila po cijelom Belju valjda nebi toliko padala cijena.Svaki dan kuna, dvije dolje.Valjda neće od ljeta trgovanje u lipama a ne u kunama? Mislim da se ovo nebi dogodilo ni u .lbaniji.

Ivanmalt

Zašto ne bi mogao biti dokap po 100, ako neki pišu da je već bio po 100, a branitelji koji su dobili po nominali od 100 i to nije bez težine, neće ih moći tek tako zavidati.

Kao što kolega Ivanmalt piše pušu neki novi vjetrovi Slavko je odletio, a možda nam se vrati i stari šef HANFE.

Pozdrav.

@cxy2012
Zbog branitelja ne mora dokap biti baš po 100, može i malo manje, a to što su oni primili nešto što vrijedi trećinu, pa na to su navikli, znaju oni u kojoj to državi žive i za što su se borili!

I dalje tvrdim da je za ovako velik pad dionice upravo njihova zasluga, a i sutra će oni u red. I ja sam bio branitelj pa nisam dobio dionice, ako se u borbu išlo zbog privilegija i dionica onda nam je mjesto tu gdje smo sad.

New Report

Close