BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakraju će cijelo Belje manje vrijedit od ovog zadnjeg staklenika s paradajzom.

Ma i bas me briga nemam toliko puno navaca u njemu tako da cu ostaviti dugorocno mozda bude i vrijedilo ako mu banke uzmu to je i najbolje jer takvi pohlepni i ostanu na kraju bez svega

Ne znam sto se toliko cudite. Belje nikada nece doci u pozitivu, jer je to sistem kad stane sirenje, propada. Belje je na 0,4 booka, a ztnj je na 0,2 booka, sa 200kn kesa,bez zaduzenja i sa stabilnim poslovanjem. Naravno i ztnk je todin

CERP uništava BELJE a… U prva dva dana u Konzumovim trgovinama građani donirali više od 300 paleta robe za pomoć Dakle svesrdno se pomaže postradalima, u konzumu kupite belje proizvode za postradele poplavom, ja jesam!!!

Ma svaka dionica bi pala da se otpuste tolike kolicine u kratkom vremenu nema to veze sa bookovima ili dobitima . Onda bi ina pala na 1000 kn jer je dobit katastroficnija od belja

Malo ipak pazite što pišete. Nije fer
Prihvatite ovu kritiku, znam da niste ništa loše mislili, ali:

Prvo ne dijele se dionice džabaleske braniteljima nego HRVI, članovima obitelji smrtno stradalih, nestalih i zatočenih hrvatskih branitelja

I to onima koji nisu u pretvorbi upisali 20.000 dem koje su imali pravo kupiti sa popustom. Nejčešće to pravo nisu iskoristili budući su bili negdje dalje dok su neki kupusali firme, vile itd.

Istima se i to samo ako zatraže ustupa dionica od 18.400
do 74.000 kuna nominalne vrijednosti. (74.000 za 100% ivalide i obitelji poginulih)
Početkom 2013 prema informacijam iz tadašnjeg AUDIO-a oko 9000 rješenja (a najstarija su još iz 2008) je čekalo jer se dionice nisu djelile nekih 9 mjeseci (valjda bi ljudi dobili previše za iste) Krenuli su dijeliti Belje i Cavtat negdje od 3/2013. Naravno ti ljudi su se načekali i kad su vidjeli da dionice vrijede sve manje i manje prodaju. Da ne govorim da se po braniteljskim forumima preprićavaju slučajevi onih koji su npr prije dobili dionice PIK Vrbovec. Oni su grdo izvisili.
O načinu kako se te ljude tretiralo po ministarstvu i fondu nebi ovdje, nije tema. No svakako ne baš dostojanstveno.

U svakom slučaju evo kada npr ti ljudi dobiju dionice Belja računaju im se po 100 kuna. Znam da im se dijeli npr i HCVT gdje hvala bogu sad dobro prolaze pa dobiju čak i više od nominale. Nažalost da je fond bar bio pametan pa lijepo te dionice prodao u ponudi koja je bila prije 6 mjeseci ljudi su mogli dobiti 50% više novca.

Siguran sam da ne mislite da netko kome je poginuo otac u domovinskom ratu i za to je dobio 74.000 u dionicama za koje dobije 30-40% te vrijednosti što onda ispadne jedva 3.000 eur neki negativac i grebator.

Negativci su oni koji rade u tim instutucijama na ovaj način vrijeđaju te ljude, tjerajući ih da obijaju neke šaltere za nešto za što se svi valjda slažemo da im pripada, tj. što se iskorištavaju da se te dionice “transferiraju” vrlo jeftino nekim vrlo spretnim poduzetnicima.
Ne mogu se oteti dojmu da oni koji donose zakone neke stvari namjerno rade.

Nemoj misliti na m2!

Krivo sam napisao.
Prema informaciji iz AUDIO-a tada je bilo oko 3000 (a ne 9000) neobrađenih zahtjeva. Prema prvotnim najavama trebalo je biti sve gotovo do proljeća 2014. Vidimo da još nije, tj valjda je još proljeće.
Po mojoj računici od onog što su tada rekli nije moglo ostati više puno.
AUDIO je podijelio preko 400.000 dionica.
Nažalost od stotine Udruga HRVI nije se nitko našao da ih malo organizira pa da nekako udruže taj svoj paket i pokušaju od toga imati nešto na duži rok. Da su organizirano prodali pola, a pola ostavili dobili bi za polovicu jednako novca kao sada za sve.

Nemoj misliti na m2!

ok,ajmo reci da je uzrok pada cerp,u sto ja ne vjerujem,ali ajmo tom pricom,to znaci da bi za xx vremena kad se te dionice podjele,dionica belja trebala uzlaznom putanjom ?! nek neko proba objasniti,kad vec svi spominjemo cerp

gonzales

Od 06/2013 sa 79 pa do ovih razina samo pada, cijelo vrijeme i CERP je otpuštao lako je to povezati.

Činjenica da ljudi koji su dobili dionice i ako ih prodaju, a “stručnjaci” koji su “nanjušili” odigrali su igru koju igraju i dalje i ove ljude izuvaju od 79 pa do sada do ovih mizernih razina.

E sad koliko si ih stvarno izuli, a koliko prodaju između sebe, to bi trebalo pitati HANFU.

P.S.
Nakon preokreta u zadnjem FI i nakon približavanja Mercatora, suvišno je bilo ,što pisati, ipak je ovo samo burza.
Pozdrav.

bilo je koje kakovih komentara, više-manje sve poznato. nas petnaestak misli da unatoč svih problema vrijedi puno više, ona i dalje pada. da li smo mi naivci ili nerealni, ili su drugi slijepci. naime, nitko nije povećavao svoj vlasnički udio duže vrijeme.

Ma vrijedi vise u to ne treba sumnjati ali prevelike kolicine su otpustene pa svaka dionica je pala kada je Cerp otpustao a ovdje je otpustio preko 200000 dionica Vupik je pao kada su otpustili 15000

Daliborp
Ne dijele se samo Hrvi i sl. nego i braniteljima koji su neogrebeni prošli u ratu. U ddjh su dobili dionice u par navrata. Prvi puta su ih prodali po 80-100 kn. Kad je cijena otišla na 300kn onda su se žalili da su dobili premalo novaca i tražili još dionica i koliko se sjećam dobili su još po 748 ili 848 komada , mislim da i svi zaposlenici. Tada su dionicu srušili u 2 godine sa 300 na 100 kn. Sad dobivaju treći puta. Pa dokle?
P.S. Za novac kupuje đipove i vise po kafićima. Ja sam isto branitelj, nikad ništa nisam dobio nego još b.dala kupujem od njih. Iako ovi što sad kupuju mislim da će ipak ispati “pametniji” od branitelja.

New Report

Close