BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

17.02.2014 00:01 / Finance 33/2014
Kakšen je ‘plan B’, če ne uspe prodaja Mercatorja, ki je ključna za razdolžitev? Ali je že znano, kako bodo banke prodajale skupino Laško – vsako pivovarsko družbo posebej ali v paketu, kako je z načrtom razdružitve obeh pivovarn?«

Odgovor: »Skupina Laško je v preteklem letu z bankami dogovorila koncept restrukturiranja finančnih obveznosti, na podlagi katerega je z večino bank upnic podpisan okvirni sporazum o reprogramiranju kreditov. V izvajanju so dogovarjanja za podpis pogodbe o restrukturiranju dolgov, ki predvideva reprogram kreditov tudi v primeru, če naložba Mercator ne bo prodana.«
http://www.finance.si/8357146/Kaj-bo-z-La%C5%A1kim

Slažem se. Već godinama slušamo kako Belje povećava lagano prihode i ulaže u proizvodnju.
Poslovanje se financira kreditima. Porasle su obveze prema dobavljačima, stegli su kupce, ali to nije dovoljno za generiranje pozitivnog novčanog tijeka iz redovnog poslovanja. Rastu zalihe, gubitak se nastavlja.
Prema gfi 311213 kapital i rezerve su pale na svega 18% pasive. Uz ublažavanje revalorizacijskim rezervama.


osveta za tužbu….

I Misko je mislio da je drzava u drzavi. Doci ce i ovome kraj. Moze sto hoce ali ne dokle hoce.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ovdje se možda riješi situacija kada dođe novi šef Hanfe, svi znamo da je bila prva odluka Hanfe, pa druga suprotna od prve odluke.
Da li je moguće da bude i treća odluka hanfe suprotna od druge odluke kada dođe novi šef hanfe?
Pozdrav.

market cap je 369 milijuna kuna danas. a prihodi 1,7 milijarde.

ima i boljih primjera ,tekstilpromet ,prihodi 550 milijuna a market cap 24 milijuna.

ovo ima samo kod nas.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


ovo je potpuno obezvrijeđena mirovinai nereana cijena..pa nije belje u stečaju..

Pa ne misliš valjda da bi se u stečaju tržio na 45 kn?

tko kupuje, promet je velik

da li je netko od vas prošao i pogledao što je sve urađeno u Baranji, fantastičan posao


da li je netko od vas prošao i pogledao što je sve urađeno u Baranji, fantastičan posao

Jesam ja, nedavno. Impresivno. Bio sam i u podrumima Belja. Svjetski napravljeno.

Nemoj misliti na m2!


tko kupuje, promet je velik

tko to rasprodaje, promet je velik??

možete brisati nick,ali ne možete obrisati ISTINU!



da li je netko od vas prošao i pogledao što je sve urađeno u Baranji, fantastičan posao

Jesam ja, nedavno. Impresivno. Bio sam i u podrumima Belja. Svjetski napravljeno.
[/quote]
Ma ,zabadava vam trud nekoga uvjeravati da nešto vrijedi ako je pod kreditima i hipotekama i ako se kapital Belja “ubrzano topi”!!!
Sva ta ulaganja rezultiraju samo većim gubicima jer se sve financira skupim kreditima koje ovakva proizvodnja može teško otplaćivati.
Pozdrav

Ovdje se možda riješi situacija kada dođe novi šef Hanfe, svi znamo da je bila prva odluka Hanfe, pa druga suprotna od prve odluke.
Da li je moguće da bude i treća odluka hanfe suprotna od druge odluke kada dođe novi šef hanfe?
Pozdrav.


Nije moguće.
Postupak je pravomoćno okončan,koliko je meni poznato!
Pozdrav

New Report

Close