BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

iz minusa u minus..tko vodi pojedine profitne centre dobro da radnici i placu dobiju..

Belje ne diže kredite da pokriva gubtike nego ulaže!!
Bitna razlika.
U najvećoj krizi u zemlji u najgoroj godini oni su uspjeli povećati prihode i uložiti 800 mil kuna u nove poduhvate!!
Razmišljajte kako da i vi sudjelujete u tome.
Neki prepoznaju prilike:
Agrokor u 2014. godini gradi još 3 bioplinske elektrane

Nemoj misliti na m2!

Daliborop
Ulaže tuđi skupi novac i stvara nove gubitke!!!!
Sve što “zaradi” “pojedu kamate” i godina završava sa sve većim minusom!!!
Ovakvom poslovnom politikom će “pojesti” temeljni kapital i tko zna kako to može završiti?
Što je tu dobro za male dioničare???
Pozdrav

Za poduhvat Belje uložio je on i založio i sve svoje što ima, ne ulaže samo tuđe novce. Njegove kompanije koje stvaraju dobit također su založene, a neke će možda biti i “žrtvovane” tj prodane. Ja pričam o ambicioznom poslovnom poduhvatu. Stvaranju velike i ozbiljne poljoprivredne tvrtke sa prihodom od 300 pa i do 400 mil eur godišnje. Ne pričam ja o malim dioničarima.

Nemoj misliti na m2!

Dragi sanjari, ne znam da li znate, ali stvari ne stoje baš tako blistavo kao što vi mislite! Odgovorite mi: znate li tko je vlasnik vinskog odijela Belja (u stvarnosti, tj. gdje ide novac), kako stvari stoje sa mljekarom u Belom Manastiru?! Nakon što mi odgovorite na ova pitanja otrijeznit ću vas! Možda i ne ne bih trebao ali ipak hoću! Lp


Dragi sanjari, ne znam da li znate, ali stvari ne stoje baš tako blistavo kao što vi mislite! Odgovorite mi: znate li tko je vlasnik vinskog odijela Belja (u stvarnosti, tj. gdje ide novac), kako stvari stoje sa mljekarom u Belom Manastiru?! Nakon što mi odgovorite na ova pitanja otrijeznit ću vas! Možda i ne ne bih trebao ali ipak hoću! Lp

Ima lista dioničara i top 10 i ispod toga to su podaci koji su dostupni, što znači da nije tajna tko je vlasnik Belja (brašno,mlijeko,vino,meso i ostali proizvodi iz Belja).
P.S.

Ima odnedavno i proizvodnja rajčica,he,he.
Pozdrav.


Dragi sanjari, ne znam da li znate, ali stvari ne stoje baš tako blistavo kao što vi mislite! Odgovorite mi: znate li tko je vlasnik vinskog odijela Belja (u stvarnosti, tj. gdje ide novac), kako stvari stoje sa mljekarom u Belom Manastiru?! Nakon što mi odgovorite na ova pitanja otrijeznit ću vas! Možda i ne ne bih trebao ali ipak hoću! Lp

slobodno reci, bolje i loša istina nego laž u celofanu

I ja sam vlasnik Belja s jednom dionicom.To ne znači da ću bit bogat ali ni siromašan.

Sad ce najvjerovatnije dionica jos pljusnuti dolje, iako je vec jako nisko, trenutno losi rezultati,no Belje ima dugorocni potencijal, velika dosadasnja i daljnja ulaganja, pa zar ce to Agrokor pustiti da propadne samo tako. Samo da vise rijese taj Mercator deal, nakon toga mislim da dolaze bolji dani za Belje.

očigledno je izvješće već bilo uključeno u cijenu jer je stalno bio pritisak na prodaji da cijena ne ode preko 55 kn a prošli su milijuni kuna prometa na 50 kn u zadnja 3 mjeseca.

i dalje me nitko ne može razuvjeriti da belje ne vrijedi više od 400 milijuna kuna koliki je market cap trenutno.pa prošle godine je uloženo skoro toliko u nove pogone i materijalnu imovinu.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Sad se neki čude minusu a samo neko ko je pao sa MArsa je očekivao nešto drugo. Jedina opasnost za male dioničare je da gazda odluči onih 1,5 mil.kn duga prema povezanim društvima odluči pretvoriti u nove dionice. Na taj način bi se otvorio i put za istiskivanja.Međutim, s obzirom na kupovinu Merkatora i općenito zaduženost cijelog koncerna,gazda neće tako skoro imati financija za tako nešto.

Belje nije dužno povezanim osobama.
Da i jesu dužni gazdi i na to se odluči, zašto bi mu trebali novci? Pa ti novci su već u Belju? Samo Belje nije jedini vjerovnik ovdje, puno toga je založeno. Sigurno je gazda založio sve što ima i zadužio se tih sitnih 3 milijarde kuna da bi to zaorao u meku baranjsku zemljicu.
Belje je prošle godine tj početkom ove pustilo u rad investicije teške 800 mil kuna. Dodatno su povećali i investirali i u kratkotrajnu imovinu još preko 100 mil kuna. Ako ste mislili da će izvješće biti drugačije mislim da ste potpuno promašili posao. Tek u 2 dijelu godine vidjet će se prvi rezultati svega, a puni efekti vjerovatno u 2015. Ovo je poljoprivreda, ne ide preko noći.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close