BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

roger fala ti ako je tako onda ok ,hehehhehehehhehe

To mi je sve navlakuša, samo ti što ruše neka znaju da neću ući iznad 31,13 kn, tako da požure, nemam vremena čekati da padne

Rekao sam proroku -50, kad ono – 126. I nije mi drago iako nemam blje.

No pain no Game


Mogao bi ga i Linić pitati malo kad će porez na dobit. :)))

Bez brige, nece ga to nikad pitati. Kad je Todo platio porez?


Rekao sam proroku -50, kad ono – 126. I nije mi drago iako nemam blje.

Pa bilo je 140 mil. kuna investicija, neznam kako je mogao bit u plusu.A izvještaj mu ide na ruku jer će tako cijena ići prema njgovoj 1 kuni.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/BLJE-fin2013-4Q-NotREV-K-HR.PDF

Odlično izvješće za moguće izuvanje nestrpljivih po 40-50.
Nije nagovor na prodaju/kupovinu dionica.

P.S.
Ovo izvješće je super prije Merkatora.
Pozdrav.

ma odlično izvješće, šta ćeš govorit. mislim da nema firme na ZSE koja je izbacila gori minus u 2013 godini.

brux

Zato izvješće i je dobro što je izbacilo minus, zato se dionica nalazi između 40 i 50, a što da je izabacilo plus onda bi možda krenula prema između 400 i 500.

Zato je izvješće dobro jer kada se počmu brati plodovi i dobit ogromnoga ulaganja u ovu firmu i kada se ciklus zatvori koja će cijena biti to ćemo vidjeti, zato burza i je za strpljive koji mogu čekati, a ovdje će se vrijednost otključati kad tad samo treba biti strpljiv i povremeno malo dokupiti ako bude još niže.
Nije nagovor na prodaju/kupovinu dionica.

izvješće je koma… ali i cijena dionice isto 🙁

na brzinu sam pogledao izvješće i koliko vidim ništa se dramatično nije desilo u poslovanju,

prihodi su narasli,rashodi su radi materijalnih troškova malo narasli,smanjili su otplate kredita,investirali 200 milijun u materijalnu imovinu,10 % digli zaduženost.

jedino su revalorizacijske rezerve smanjili za 200 milijuna a time i kapital-rezerve ali ionako stalno knjigovodstveno vrludaju jer imaju puno ulaganja pa mijenjaju stavke.

u svakom slučaju i dalje vrijedi puno više od 50 kn koliko je trenutno dionica.moj target je 150 kn fer cijena.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Stvarno ih kamate gule, vjerujem u belje pa cak mi je i prosijek 85 kn, vidim da treba imati zivaca sa njima, stvarno investiraju u core business, sviđa mi se sto su se rijesili prijevoza, ali fakat treba imati zivce ….. dodje mi da sve prodam i kupim pounje pa da vidimo….. 🙂

Zanimljivo izvješće.
Eto prihod malo narastao no naravno ni blizu onoga što čekamo.
Prvi rezultati ovih ulaganja prihodovno trebali biti vidljivi ove godine.
Proizvodnja i zalihe su povećane za još 112 mil kuna
EBITDA je tu negdje ista (cca 150 mil)
Ulaganja u 2013 su ogromna!!!
Ulaganja u dugotrajnu imovinu su 326 mil kuna
S tim da treba voditi računa i na prvi dio ulaganja u proizvodnju koje su bile u pripremi i sada su stavljene u funkciju.
Ovih dana je i ostatak pušten u rad
Ako uzmemo da smo u godinu ušli sa 470 mil kuna imovine u pripremi uz sva dodatna ulaganja u ovoj godini proizlazi da je to oko 800 mil kuna
Istovremeno su i zalihe (prvenstveno proizvodnja u tijeku) narasle za 112 mil eur tj u 2 godine 210 mil kuna!!!
Ako Belje zadrži obrtaj sada kad je sve pušteno u pogon tih 210 mil kuna bi moralo napraviti 300-400 mil kuna novog prihoda od čega u ovoj godini (nema razloga da im ne vjerujemo) da će biti nešto manje recimo 150 -200 mil kuna ali bi po svemu sudeći onda u 2015 Belje trebalo probiti 2 milijarde prihoda i početi zarađivati dovoljno da servisira svoje kamate na kredite.
Rekao bi također da glavnicu ne misli vraćati već samo kamate
Nažalost sustavno zanemarivanja tržišta kapitala (za koje je i Todorić također dijelom odgovoran) dovelo je do toga da se ovakva ulagnja i poslovi financiraju vrlo skupim kreditima umjesto kapitalom dioničara.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close