BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

….. da dugo smo ga čekali… ali nema veze ako treba čekat ćemo još….

Scio me nihil scire

Sve ukazuje na to da se trend mijenja i da je pred nama par tjedana pozitivnih promjena. Već je bilo i vrijeme da se nešto počne dešavati sa Beljem. Živi bili pa vidjeli 🙂

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Kad treba izvješće izaći? 30.03. ili?

------------------------------------------------------------------------------------------------- [b]"Smije li čovjek na burzi donositi zaključke pod utjecajem alkohola?"[/b] "Da.Alkoholizirano stanje može stimulirati fantaziju i odstraniti kolebanja, a to je često osobito dobro." Kostolany


Kad treba izvješće izaći? 30.03. ili?

Točno, možda dan kasnije

u ovoj godini protrgovano je s 88.925 dionica, prosječne cijene 293,50 kuna.

Kolegi koji me pitao za mišljenje o ovoj dionici ( kao da je ono važno ) evo ipak odgovora:

Ako se ne varam dokapitalizacija je ili će biti izvjesna , a onda nažalost imamo to da će knjigovodstvena vrijednost pasti sa 190 na ca 127 kuna.
To je smanjenje za ca. 25 %!
Nadam se da svi koji kupuju na ovim razinama to imaju na umu.

Belje kao firma ima i te kakvu perspektivu , ali polako, treba pogoditi trenutak kada kupovati, a ne kupovati na slijepo.

Nažalost / volio bih da se varam, vjerovatno će i novo izvješće biti (ne)očekivano loše.
Bilo je tako nažalost svaki puta.

Meni se čini kao prilika na dugoročno ulaganje , ali ne na ovim cjenama, ako već i da na ovim cjenama onda ne u ovom trenutku, barem ne prije nego se vidi što će biti sa dokapitalizacijom.

Neminovna je činjenica bitna promjena u fundametima – na lošije.
Neće me valjda sada drvljem i kamenjem svi zagovornici ove dionice , a ima ih dosta, jednostavno navodim istinu, kakva god ona bila.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Bravo za kolegu, ako se ostvare njegova predviđanja?? slijedi jeftini dokup, hi,hi,hi idem prodati malo nečega da se pripremim[smiley2][smiley2]

Ako se može naručiti, imam jednu glazbenu želju – može jedan naručeni post na temu HGSP, please, možda opet uletim?

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Ma vjerovatno neće ( ovo oko 180 kuna ), vrijeme je da i ja pogriješim.[smiley2][smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Prije ce Belje na 1080 kuna nego na 180 kuna…Period? kraci od 1080 dana[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Ma vjerovatno neće ( ovo oko 180 kuna ), vrijeme je da i ja pogriješim.[smiley2][smiley2]

Na najboljem putu si da postaneš najomraženija osoba na ovom forumu. Ljudi sve mogu oprostiti osim uspjeha. Nego reci ti meni šta se to događa na ZABA-i.


plavi: ” Ma vjerovatno neće ( ovo oko 180 kuna ), vrijeme je da i ja pogriješim.[smiley2][smiley2] ” Na najboljem putu si da postaneš najomraženija osoba na ovom forumu. Ljudi sve mogu oprostiti osim uspjeha. Nego reci ti meni šta se to događa na ZABA-i.

Na ZABI, zašto?
Ne bih htio biti off the record, ovo je ipak tema Belje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Kolegi koji me pitao za mišljenje o ovoj dionici ( kao da je ono važno ) evo ipak odgovora:

Ako se ne varam dokapitalizacija je ili će biti izvjesna , a onda nažalost imamo to da će knjigovodstvena vrijednost pasti sa 190 na ca 127 kuna.
To je smanjenje za ca. 25 %!
Nadam se da svi koji kupuju na ovim razinama to imaju na umu.

Belje kao firma ima i te kakvu perspektivu , ali polako, treba pogoditi trenutak kada kupovati, a ne kupovati na slijepo.

Nažalost / volio bih da se varam, vjerovatno će i novo izvješće biti (ne)očekivano loše.
Bilo je tako nažalost svaki puta.

Meni se čini kao prilika na dugoročno ulaganje , ali ne na ovim cjenama, ako već i da na ovim cjenama onda ne u ovom trenutku, barem ne prije nego se vidi što će biti sa dokapitalizacijom.

Neminovna je činjenica bitna promjena u fundametima – na lošije.
Neće me valjda sada drvljem i kamenjem svi zagovornici ove dionice , a ima ih dosta, jednostavno navodim istinu, kakva god ona bila.
+

ovo su sve vec od davno poznate stvari .dokapitalizacija je izglasana, ali nije prosla upis na trgovackom sudu. vjerojatno ce Todoric to izboriti kroz neko vrijeme, no mislim da je zbog efekta dokapitalizacije Belje palo na ovih 290 kn.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Belje se ruši ali na malim količinama koje opet netko skuplja (vjerojatno Plavi) kako bi prodao skuplje što je logično (nekima).

Kupnja – BLJE-R-A
27 287,00
45 286,55
30 285,93
600 285,00
118 283,30

Prodaja – BLJE-R-A
284 290,00
200 291,00
250 292,99
245 293,00
465 294,00

New Report

Close