BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.banka.hr/regija/slovenske-banke-u-11-mjeseci-prosle-godine-izgubile-1-07-mlrd-eura
Janeze je gadno stislo.[emo_naivan]

čak i da se potpiše sporazum o kupnji mercatora, belje to gotovo da ni neće osjetiti prve 2-3 godine jer su slovenci tražili da se garantira asortiman njihovih proizvođača, upravo zato da se ne dogodi bujica proizvoda iz sustava Agrokor na police Mercatora! tako da pozitivne efekte treba očekivati tek za par godina

brisanjem nicka ne možete obrisati istinu!

Daj ne budi naivan,sigurno će slovenci moći poništiti ugovor jer će todorić staviti svoje proizvode na police.
dobro poznajem situaciju u sloveniji,oni nisu više u situaciji da postavljaju bilo kakve uvjete,jer je država i državna banka nlb bankrotirala i ovise i pomoći austrije i eu.
unicredito je glavni kreditor todorića i najveći vjerovnik merkatora i pivovarne laško.
u sloveniji trenutno nema neke veće kompanije koja nije pred bankrotom ili je već propala.pratite malo finance.si i dnevnik.si



http://www.banka.hr/regija/slovenske-banke-u-11-mjeseci-prosle-godine-izgubile-1-07-mlrd-eura
Janeze je gadno stislo.[emo_naivan]

čak i da se potpiše sporazum o kupnji mercatora, belje to gotovo da ni neće osjetiti prve 2-3 godine jer su slovenci tražili da se garantira asortiman njihovih proizvođača, upravo zato da se ne dogodi bujica proizvoda iz sustava Agrokor na police Mercatora! tako da pozitivne efekte treba očekivati tek za par godina
[/quote]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


Daj ne budi naivan,sigurno će slovenci moći poništiti ugovor jer će todorić staviti svoje proizvode na police.

zašto bi poništavali ugovor? dosta im je da stave u ugovor klauzulu da će kontrolu provoditi neko slovensko tijelo i da će za svako kršenje ugovora naplatiti po danu kaznu od npr. 100.000 EUR…pa da vidimo tko će kršiti ugovor???

brisanjem nicka ne možete obrisati istinu!

Belje je sada krenulo s izvozom abc sira na tržište Slovačke, i ne smijem vam reći koliko moramo platiti listing fee kod trgovaca na čije police smo tamo uspjeli ući, a samo pregovori oko ulaska traju oko šest mjeseci. Mi tu moramo imati neku računicu da bismo održali investicijski potencijal.

Ljerka Puljić: Bez rasta potrošnje ne može biti ni investicija

Morate znati da su zapadnoeuropska tržišta zasićena. I to je isto dio te naše zablude da ćemo ulaskom u EU, bez obzira na konkurentnost, napraviti neke spektakularne pomake. Na tim su tržištima, kako bi se reklo, karte davno podijeljene. Tu su velike globalne kompanije koje čvrsto drže svoje pozicije, i to pozicije koje su stekle odavno. Ako gledate strukture tih gospodarstava, ona se vrlo malo mijenjaju zadnjih godina, a ako i ima promjena, preuzimanja obično idu u obratnom pravcu, te se uglavnom događaju unutar brzorastućih novih sektora, poput IT-a, komunikacija i slično, dok u starim, »klasičnim« industrijama ima vrlo malo bitnih promjena i velikih preuzimanja. Tu globalni igrač samo postaje jači, a dio malih naravno gubi utakmicu. Investirati na ta tržišta zapravo bi značilo uložiti strašno puno za relativno mali udio koji se može postići. Logično je da svi onda idu, odnosno sve kompanije u zapadnoj Europi investiraju u brzorastuća tržišta, rusko, indijsko, kinesko, tursko i druga. I Agrokor naravno gleda na tržišta koja su u ekspanziji jer je na njima puno lakše ovladati značajnijim tržišnim udjelom. Tu su i brojna istočna, tržišta u sjevernoj Africi, maloazijska tržišta: sva ta tržišta koja trenutno imaju vrlo ozbiljan rast potencijalno su dobra za ulazak.

Belje novi staklenik

Nemoj misliti na m2!

Opet investicija u Belje.Vrijednost 1/5 tržišne kapitalizacije Belja.

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/agrokor-dovrsio-staklenik-za-hidropogonsku-proizvodnju-vrijedan-78-mil-kn-917470

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Baš tražim svoj post gdje sam projecirao prihode i rezultate iz ovih investicija, da vidim koliko sam fulao.
Mislim da sam ja prognozirao ukupni efekt od cca 200 mil kuna prihoda kad se proizvedeno mlijeko pretvori u finalni proizvod, a računao sam da se na 4,5 ha dobije oko 3.000 tona rajčice a vidim da oni planiraju 2.300.
Nisam znao da su dodali i solare, bioplin od 2MW sam računao da prihoduje oko 25-30 mil kuna prema meni dostupnim informacijama.
Rekao bi da će u 2014 dići prihod za najmanje 10-15%
Sve je to još jako nategnuto jer financiraju se vrlo skupo, no to Todorić zna bolje nego mi i sigurno ima neku ideju kada će i kako to riješiti.

Nemoj misliti na m2!


Opet investicija u Belje.Vrijednost 1/5 tržišne kapitalizacije Belja.

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/agrokor-dovrsio-staklenik-za-hidropogonsku-proizvodnju-vrijedan-78-mil-kn-917470

financirano je vjerojatno novim kreditom??? [emo_smijeh]

p.s. zna li se tko se i zašto konstantno iskrcava na 52 kn?? [emo_ooooo]

brisanjem nicka ne možete obrisati istinu!

Njemu ne smijes odbiti kredit, vjerujem da je opet nesto izvukao i od drzave

agrokor samo ulaze u belje a belje sve nize i nize moze neko objasnikti ko kuzi dokle se jos kipaju biseri?????????????


Baš tražim svoj post gdje sam projecirao prihode i rezultate iz ovih investicija, da vidim koliko sam fulao.
Mislim da sam ja prognozirao ukupni efekt od cca 200 mil kuna prihoda kad se proizvedeno mlijeko pretvori u finalni proizvod, a računao sam da se na 4,5 ha dobije oko 3.000 tona rajčice a vidim da oni planiraju 2.300.
Nisam znao da su dodali i solare, bioplin od 2MW sam računao da prihoduje oko 25-30 mil kuna prema meni dostupnim informacijama.
Rekao bi da će u 2014 dići prihod za najmanje 10-15%
Sve je to još jako nategnuto jer financiraju se vrlo skupo, no to Todorić zna bolje nego mi i sigurno ima neku ideju kada će i kako to riješiti.


Za to je vjerojatno tražio bespovratna sredstva iz evropskih fondova.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

New Report

Close