BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Očio belje nije loša dionica ni za daytradere. U danu dosta varira ali ide prema gore.

Zadnja cijena 308, vidjet ćemo koliko daytraderi imaju municije..


Očio belje nije loša dionica ni za daytradere. U danu dosta varira ali ide prema gore.

Sumnjam da se tu može baš puno trejdati. Velki je spred.

Bolje prekasno nego nikad.

Nema ti tu daytrejda…to je samo gusenje rasta cijene na novom supportu[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

belje po 300 kn-jeftino, lagano punjenje bez dizanja cijene to je posao, a na kraju godine svi ce pokazivati dobre prinose i zarade

ne mari za male stvari i ostat ce male

Da, ako pogledamo graf belja unazad 3 godine vidjet cemo da je u konstantnom rasu, bez obzira na njena osciliranja. Jeftina dionica s potencijalom i dugoročno sigurna.

…i danas se marljivo skuplja na belju….prosječna cijena 299,12… zadnja 298 uz 330 000kn prometa..

Scio me nihil scire

http://www.rast.hr/hr/graf/cijene/BLJE-R-A,VSE,3.png

Scio me nihil scire

gricnuo malo po 298, samo da disperziram rizik. Sto kazete da ga zaboravim na godinu ili …???

mislim da nas je trziste razmazilo zadnjih dana

[smiley1]

dobra cijena za nadopunu, ili treba jos malo sacekat usljedila je korekcija[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

01.03.2007 17:59 Večernji list
GOSPODARSTVO
Pedesetak radnika iz PIK-a Vinkovci administrativno prebačeni u Belje
Autor Miroslav Flego

VINKOVCI – Kada je nedavno skupina od 50-ak radnika PIK-a Vinkovci, koji su radili u sektoru Svinjogojstvo na dvjema farmama svinja pokraj Rokovaca i Andrijaševaca, administrativno prebačena u sastav Belja, bilo je najavljeno da će im plaća biti smanjena za 1500 kuna, iako će i dalje raditi isti posao i na istom mjestu.

Koncern Agrokor
To je jako uznemirilo radnike koji su se obratili Hrvatskoj udruzi sindikata za pomoć.
Naime, u sklopu poslovnog preslagivanja unutar koncerna Agrokora, čiji su dio i PIK Vinkovci i Belje, poslovodstvo je odlučilo u Belje prebaciti središte svinjogojske proizvodnje unutar koncerna. No, plaće u Belju, koje je odnedavno u sklopu Agrokora, osjetno su niže nego u PIK-u Vinkovci, koji je već godinama jedan od poslovno najuspješnijih dijelova Agrokora pa je bila zamisao da novopridošli radnici podijele sudbinu Belja i u nižim plaćama.

– Kada su radnici farmi administrativno podvedeni pod Belje, bili su zabrinuti i obratili su nam se za pomoć, tvrdeći kako će imati znatno nižu plaću za obavljanje istog posla.

Zajednički stav
Odmah smo preko naše središnjice i povjerenika u Belju kontaktirali s Ivanom Škorićem, predsjednikom uprave Belja, i poslovodstvom i, na obostrano zadovoljstvo, uklonili tu mogućnost. Upravo smo dogovorima došli do zajedničkog stava i radnicima neće biti snižene plaće. Objasnili smo im, a i sami su se u to mogli uvjeriti, da nema zakonske osnove za snižavanje plaće u ovom konkretnom slučaju, kaže Nikola Kaselj, povjerenik HUS-a za Vukovarsko-srijemsku županiju, dodajući kako će tako ostati do daljega.
Dogovoreno je da pričekaju kraj travnja kada će biti završena izvješća o poslovanju, uključujući i sektor Svinjogojstva na vinkovačkom području.

Menadžment
– Dali smo do znanja poslovodstvu Belja da eventualno i manji poslovni rezultati od očekivanih ne smiju ići na teret radnika i stečenih sindikalnih prava nego na dušu menadžmenta jer oni kroje i provode poslovnu politiku, zaključuje Nikola Kaselj.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

ono sto sam rekao prije kada dotakne 285 ide do 370 ako ne i vise- strpljen spasen[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close