BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Belje je u postupku čišćenja od daytradera,hi,hi,hi[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

U današnjem članku PD http://www.poslovni.hr/34517.aspx uz PIK Vrbovec spominje se jedan interesantan podatak vezan i uz PIK Belje:

U PIK-ovima se danas radi gotovo punim kapacitetima, napravljeno je nekoliko novih i prepoznatljivih proizvoda i svaki je lani polučio proračun (prihod od prodaje) u iznosu od oko 900 milijuna kuna.

Lanjski prihod od prodaje u zemlji i inozemstvu bio je cca 385 mln kn, tako da bi ovo značilo 230%-tno povećanje. Treće kvartalno izvješće ove godine navodi prihode od prodaje u iznosu 317 mln kn, tako da mi se 900 mln kn čini astronomskim. Ima li netko komentar?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Ja sam vidio taj podatak iz članka, ali ga ne mislim komentirati dok ne vidim službeno izvješće. Hoću da mi poglavica Todorić to kaže. Jedino ako ne piše na Forumu pod nekim nickom, hi,hi,hi pa je već napisao[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

tek kada bude cijena pala na 285 idemo gore a onda bi mogli na 380[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Ne znam odakle ti ove cijene, bljedoliki, osim ako nisi nabavio vrača u međuvremenu, hi,hi,hi[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


tek kada bude cijena pala na 285 idemo gore a onda bi mogli na 380[smiley11]

pa i jučer je, čini mi se, dotakla 288, a to je tu negdje. Osim toga već je u posljednje vrijeme bila i do 250-60

Negdje sam pročitao da je prodaja porasla 26% i to isključivo zahvaljujući prodaji na domaćem tržištu, tako da nema straha za budućnost ove firme… Konzum će im sa zadovoljstvom na policama držati njihove proizvode.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

ma nema straha za Belje. trenutno netko izlazi i ma sta mi pisali necemo to promjeniti. treba se samo strpiti da neinformirani izađu.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

…očito mu je povoljno izaći na 290… a nama još povoljnije ući…[smiley2]

Scio me nihil scire

Dobro, nema još puno niskih ponuda, trebalo bi brzo opet preko 300.

Evo nas na 305, zna se šta je Todoricev koncern.[smiley1]

Hi,hi, vraćaju se izgubljeni sinovi opet u Belje ( nakon što su lutali bespućima burzovne prerije i lovili brze bizone ).
Valjda će ovaj put pustiti Belje da dođe do svoje fer vrijednosti?[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close