BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




..kad Agrokor preuzme Mercator Blje će vrhunski profitirat..pametnome dosta..

Apsolutno netočno!!!
Veliko je pitanje,osim toga, da li će Agrokor uopće preuzeti Mercator jer Ljubljanska burza očito "misli da neće".
Naime,"tržište" smatra da nadležne agencije za utvrđivanje "tržišne koncentracije" u Hrvatskoj i Srbiji neće dati "zeleno svjetlo"za preuzimanje!
Cijena je stoga daleko manja nego cijena preuzimanja.
Pozdrav
[/quote]

Što je ne točno kolega, da će Agrokor preuzeti Merkator ili da će Belje "profitirati" tim preuzimanjem.
[/quote]
Nije prije svega, uopće sigurno da će Agrokor preuzeti Mercator jer za to trebaju
biti ispunjeni uvjeti i date dozvole 3 regulatorne agencije.
Ako je suditi po tržištu,ono “ne vjeruje”!
Osim toga,precjenjuje se utjecaj preuzimanja na cijnu dionice.
Uz to,nisam siguran da je to dober poslovni potez za Agrokor!!!
Pozdrav

O dodjeli dionica braniteljima više na

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/19182-Dionice/page10

Izlgleda da se još uvjek obrađuju zahtjevi iz 2008g. tako da bi dosta branitelja tek trebalo dobiti dionice. Svi savjetuju da čim ih se dobije da ih se odma i proda jer je “stanje u državi katastrofa,a dionice padaju svaki dan “


O dodjeli dionica braniteljima više na

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/19182-Dionice/page10

Izlgleda da se još uvjek obrađuju zahtjevi iz 2008g. tako da bi dosta branitelja tek trebalo dobiti dionice. Svi savjetuju da čim ih se dobije da ih se odma i proda jer je "stanje u državi katastrofa,a dionice padaju svaki dan "


Hahahaha… prejako[emo_palacg].

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

pa nije mi ni jasno bilo zašto im dijele dionice.samo im obračunaju po nominali a oni mogu biti sretni ako dobiju i pola nominale .javnu dražbu za dionice organizirati a novac proslijediti stradalnicima.to bi bilo najpoštenije,ili te dionice staviti u braniteljski fond.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

slovenska agencija je odobrila.zar sumnjate da će i hrvatska odobriti a za bih i srbiju će se već naći kombinacija.

ono što je bitno je da belje postaje glavni dobavljač za konzumator u svom segmentu.po meni bi trebali još ući u segment svježeg mlijeka i jogurat jer imaju najveću mljekaru u rh.





..kad Agrokor preuzme Mercator Blje će vrhunski profitirat..pametnome dosta..

Apsolutno netočno!!!
Veliko je pitanje,osim toga, da li će Agrokor uopće preuzeti Mercator jer Ljubljanska burza očito "misli da neće".
Naime,"tržište" smatra da nadležne agencije za utvrđivanje "tržišne koncentracije" u Hrvatskoj i Srbiji neće dati "zeleno svjetlo"za preuzimanje!
Cijena je stoga daleko manja nego cijena preuzimanja.
Pozdrav
[/quote]

Što je ne točno kolega, da će Agrokor preuzeti Merkator ili da će Belje "profitirati" tim preuzimanjem.
[/quote]
Nije prije svega, uopće sigurno da će Agrokor preuzeti Mercator jer za to trebaju
biti ispunjeni uvjeti i date dozvole 3 regulatorne agencije.
Ako je suditi po tržištu,ono "ne vjeruje"!
Osim toga,precjenjuje se utjecaj preuzimanja na cijnu dionice.
Uz to,nisam siguran da je to dober poslovni potez za Agrokor!!!
Pozdrav
[/quote]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


slovenska agencija je odobrila.zar sumnjate da će i hrvatska odobriti a za bih i srbiju će se već naći kombinacija.

ono što je bitno je da belje postaje glavni dobavljač za konzumator u svom segmentu.po meni bi trebali još ući u segment svježeg mlijeka i jogurat jer imaju najveću mljekaru u rh.





..kad Agrokor preuzme Mercator Blje će vrhunski profitirat..pametnome dosta..

Apsolutno netočno!!!
Veliko je pitanje,osim toga, da li će Agrokor uopće preuzeti Mercator jer Ljubljanska burza očito "misli da neće".
Naime,"tržište" smatra da nadležne agencije za utvrđivanje "tržišne koncentracije" u Hrvatskoj i Srbiji neće dati "zeleno svjetlo"za preuzimanje!
Cijena je stoga daleko manja nego cijena preuzimanja.
Pozdrav
[/quote]

Što je ne točno kolega, da će Agrokor preuzeti Merkator ili da će Belje "profitirati" tim preuzimanjem.
[/quote]
Nije prije svega, uopće sigurno da će Agrokor preuzeti Mercator jer za to trebaju
biti ispunjeni uvjeti i date dozvole 3 regulatorne agencije.
Ako je suditi po tržištu,ono "ne vjeruje"!
Osim toga,precjenjuje se utjecaj preuzimanja na cijnu dionice.
Uz to,nisam siguran da je to dober poslovni potez za Agrokor!!!
Pozdrav
[/quote]
[/quote]
Da,sumnjam da će preuzimanje biti realizirano!!!
Cijena Mercatora je na Ljubljanskoj burzi 58 Eura ,što je rezultat “strmoglavog pada” zadnjih “dana”!
Cijena preuzimanja bi trebala biti 120 Eura,zar ne????
Dakle,gotovo dvostruko veća,zar ne???
Zar mislite da su investitori “neznalice” i ne žele zaraditi “velike pare preko noći”???
Previše je tamo “velikih igrača” da bi nešto “prepustili slučaju”,zar ne?
Pozdrav

Mislim da je u Sloveniji slična situacija kao i kod nas. Dosta “investitora” se vodi po daj što daš odmah i sad pa su i cijene takve. Kupaca nema ni kada je nešto potpuno izvjesno, a ne kad je još upitno.
Evo vam primjer Jadranke gdje imate sigurnih 3% u cca 2-3 mjeseca, a manja je kamata na kunska oročenja za godinu dana što će reći da je ovo 4-5X više. Da se kupci postave još 1-2% niže i dalje bi bilo prodavača jer mnogi baš moraju prodati dionicu. Bilo je tako nedavno i na Cavtatu.
Mercatoru je cijena za 3-4 dana pala 25% iako nije izašla nikakva značajnija loša vijest, čak što više slovenska agencija je odobrila koncentraciju.
Skoro sve dionice na tržištu i u sloveniji i kod nas su prilično podcijenjene
jer nema kapitala i nije nužno vezano za poslovanje i izvjesnost ili ne nekog događaja.

Nemoj misliti na m2!

@Dliborop
Odobrenje kncentracije u Sloveniji je gotovo nebitno,jer Konzuma tamo niti nema!!!
Već sada je jasno da je Hrvatska problematična,zar ne?
Srbija i BiH također,a osim toga nisam siguran da je Agrokor osigurao sredstva za preuzimanje,a bilo je još nekih uvjeta vezano za restrukturiranje dugova Mercatora!!!!
I apsolutno netočno da netko ne bi htio zaraditi gotovo dvostruko više da je transakcija izvjesna!!!Takvo mišljenje je naprosto smiješno,zar ne???
Do sada je “tržište” uvijek “bilo u pravu”!!!
Pozdrav

Nisam rekao da je izvjesna, no da je vrlo vijerovatna, tj da se ništa bitno nije promijenilo u 4 dana u kojima je dionica Mercatora pala 25%
Ili vi vjerujete da “netko” nešto zna i da je cijena zato pala?
Volumen je narastao ali ne tako značajno. Ja bi rekao da netko nije dočekao preuzimanje i “morao” je van, možda čak i neki margin pukao?
Stvarno mislite da će AZTN praviti problema Todoriću u hrvatskoj?

Nemoj misliti na m2!

Tebe nešto Belje previš brine, vidim da ne možeš niti spavati zbog njega.
Ne samo danas, to traje duže vrijeme.

brine nas sve belje koji smo unutra

po meni belje je na podcjenjeno i bez mercatora,a sto se tice mercatora to se jos ne moze znati iako sam misljenja da ako su ovi iz agrokora toliko dogurali da nece ni sada stati a da ga ne uzmu do kraja..i ne smijemo zaboravit da su pred velike skokove cjene obicno padale,tako da…vidjet cemo…

New Report

Close