BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@kanabis
Da ti provas moju kobasu nikad ti kulen ne bi vise pao napamet.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kulen je nesto najbolje sto slavonija ima. Za razlliku od kobase u koju se svasta melje, za kulen se odvaja najbolje meso. Beljski kulen ima dobar miris, no kada ga razrezes odma shvatis da to nema veze sa kulenom. Pretvrd je i plastican. Po okusu je najblizi zimskoj kobasici. Nazalost ne kupujem te proizvode pa neznam kakva je konkurencija, predpostavljam ista. Slanina im je ukusna, ali opet ni blizu seoskoj. Izgleda kao polu kuhana pa naglo susena. Kobasa ok, ali fali okusa. Sir im je jedan od boljih i jeftinijih na trzistu,no kvaliteta mu se u zadnjih 5-6 god malo pokvarila.

Pa beljski kulen ne moze biti slavonski kulen. 🙂 Niti meni osobno nije nesto posebno. Ali tu moras uzeti u obzir da se vjerojatno cilja na siri spektar kupaca. Nekako sumnjam da ljudi koji nisu navikli na zacinjeniju hranu vole pravi slavonski ili baranjski kulen. Mozda da naprave neko poesebno izdanje koje bi bilo blize, ajmo reci, orginalu.
Ali slanina mi je odlicna. Isto tako i grasevina.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

ima netko procjenu koliko bi se prodjaa belja mogla podići kad se konzum spoji sa emrkatorom.mislim da su ljubljanske mljekarne u banani tj da će francuzi morati birati koliko im gazda jezda ostavi prostora sa dukatom i mljekarnama.
ja bi da sam na njegovom mjestu totalno izbacio sa polica ako ne plate ogroman listing fee.
vindija je puno kvalitetnija a dukat je direktna konkurencija beljskoj mljekari i sirevima.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

jako vam je zabavno ovo trgovanje na Belju zadnjih tjedana, vjerovatno ću se priključit uskoro kad Slavko rješi CROS. Ništa ovo ne vrijedi da budemo jasni, al je zabavno trgovanje, a ja to volim.


jako vam je zabavno ovo trgovanje na Belju zadnjih tjedana, vjerovatno ću se priključit uskoro kad Slavko rješi CROS. Ništa ovo ne vrijedi da budemo jasni, al je zabavno trgovanje, a ja to volim.
zasto ne vrijedi?

evo šta mi je kolega james knox odgovorio kad sam ga to pitao:
po modelu vrednovanja koji ja koristim za sve firme – EBITDA multiplikator.
to je umnožak godišnje EBITDA, nekog multiplikatora ovisno o stanju na tržištu (meni je multiplikator 6), financijskog duga (krediti i zajmovi) i novca na računu. ako je ta cifra na kraju negativna, onda to ne vrijedi kako sam napisao ništa.


evo šta mi je kolega james knox odgovorio kad sam ga to pitao:
po modelu vrednovanja koji ja koristim za sve firme – EBITDA multiplikator.
to je umnožak godišnje EBITDA, nekog multiplikatora ovisno o stanju na tržištu (meni je multiplikator 6), financijskog duga (krediti i zajmovi) i novca na računu. ako je ta cifra na kraju negativna, onda to ne vrijedi kako sam napisao ništa.

bravo momak, vrlo si galantan, šalji mi i ubuduće pitanja na pm.

evo malo i dobrih vijesti….http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=25&cad=rja&ved=0CFAQFjAEOBQ&url=http%3A%2F%2Fwww.indikator.ba%2Findex.php%2Fekonomija%2F45753-avk-preuzimanje-agrokor-mercator&ei=X1SYUsqZIIKu4ATd84HgBw&usg=AFQjCNEoGpht9hip5vXewJ7fLayv6zB3qw&sig2=9ScEQxkQVPzIu9QC6_T38A

http://www.youtube.com/watch?v=6mOe33kvf44

Speaker

Što je tu dobro.
Pozdrav.

Ni dionica Mercatora ne reagira na to a cijena je -3,7% tj na 77 eur
A ponuda ide po 120?
Ne čini li vam se da invetitori i ne vjeruju u taj deal onda? To je ipak zarada od mogućih 55%?

Nemoj misliti na m2!

Po čemu je top 10 pametniji od nas ostalih.

New Report

Close