BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Belje je sigurno jedna od dionica budučnosti – ali osobno mislim da još nije vrijeme za ulaz .
[smiley2][smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Moram priznati da ovih 800 mil. kn. prihoda koje Toda svigdje najavljuje mi izgleda nevjerojatno. Pa u svih 9 mjeseci prihodi ukupno su bili 395 mil.. To znači da će zadnji kvartal premašiti sumu prethodna 3…[smiley2][smiley2][smiley2]

Kreće Belje polako…

[b]PEACE BROTHERS!!![/b]


Moram priznati da ovih 800 mil. kn. prihoda koje Toda svigdje najavljuje mi izgleda nevjerojatno. Pa u svih 9 mjeseci prihodi ukupno su bili 395 mil.. To znači da će zadnji kvartal premašiti sumu prethodna 3…[smiley2][smiley2][smiley2]

Prošle je godine baranjsko Belje d.d. uprihodilo 800 milijuna kuna, rekao je direktor Ivan Škorić. Sumnjam da bi se usudio lagati jer i on je odgovoran HANFI.

Pa puno toga što je on najavljivao, a i neki drugi za njegov koncern je bilo nevjerojatno, a na kraju ipak ostvarivo što su pokazali rezultati. Ja u ovom trenutnku uopće ne sumnjam u kvalitetu i potencijal svih tvrtki iz dotičnog koncerna!

strpljen - spašen![color=blue][/color]

Ni ja. Target za BLJE mi je s 4 znamenke.


Ni ja. Target za BLJE mi je s 4 znamenke.

Moja target se može izračunati na ovaj način:

broj tovljenih svinja/zarada po dionici*dobit prije oporezivanja

[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning

Alien:

Ni ja. Target za BLJE mi je s 4 znamenke.

Moja target se može izračunati na ovaj način:

broj tovljenih svinja/zarada po dionici*dobit prije oporezivanja

[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Zaboravili ste kolega broj svinja x broj nogu. Ipak sunkice su kod nas (a i vani) vrlo cijenjena roba. [smiley2]

a vidim da i cvarci polako postaju luksuzna roba, sve pet za belje[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Alien:

Ni ja. Target za BLJE mi je s 4 znamenke.

Moja target se može izračunati na ovaj način:

broj tovljenih svinja/zarada po dionici*dobit prije oporezivanja

[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Recimo da ideja nije loša. Koliko godišnje Belje može isporučiti tovljenika ?

Mislim da je pisalo da će u punom pogonu moći uzgojiti 600.000 komada godišnje.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


Mislim da je pisalo da će u punom pogonu moći uzgojiti 600.000 komada godišnje.

To je kapacitet novih farmi , ali mene zanima ukupan kapacitet koji je znatno veći. Uz svinjetinu ide i vino. Citat:Analitičar Fime Ivan Soldo smatra jednim od dugoročno najinteresantnijih sektora poljoprivredu, a unutar nje vinare, odnosno dionice vinarskih kompanija kojima se u proteklom razdoblju nije aktivno trgovalo. Jedan od razloga za to, smatra Soldo, jest približavanje EU, odnosno program poticanja podizanja novih nasada kojim se vinogradarima subvencionira oko četvrtina investicije u podizanje novih nasada. Također trenutne odredbe zakona o sigurnosti prometa na cestama, odnosno popularnih 0 promila, ne idu na ruku vinarima. Međutim, u posljednje se vrijeme (predizborno) sve glasnije spominje mogućnost ukidanja ove odredbe što bi bio svakako vjetar u leđa vinarima. S druge pak strane, vinari se moraju prilagoditi trendovima potrošnje vina, odnosno veću pozornost posvetiti kvalitetnim vinima, istodobno smanjujući udio proizvodnje stolnih vina čija se potrošnja u EU smanjuje

Vinski podrumi Belje d.d. imaju u ponudi :graševina vrhunsko, rizling rajnski vrhunsko, pinot sivi vrhunsko, graševina kvalitetno, muškat ottonle kvalitetno.

New Report

Close