BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rekvijemu 🙂
ulaganje, tj inesticije su uvijek bile elemntarna matematika, s nešto malo psihologije, pa ste tako kao i svi inestitori belje trebali kupovati po 60 i nešto kuna..a ne po 73,5
nego, recite Vi nama, prosvijetlite nas, čijih je 2 milijarde kuna koje todorić namjerava investirati u hrvatsku, ako je dužan toj istoj zemlji više od te svote ???

Status Quo: Roll Over Lay Down


Evo vam kolege firma od 0 kn. [emo_smijesak]

http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/sest-hrvatskih-tvrtki-dobilo-zeleno-svjetlo-za-izvoz-u-rusku-federaciju/

Evo prilika.
Da se riješi biološka imovina u bilanci Belja.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

mozda je on i u pravu,mozda je belje stvarno na nuli,ali ako je na nuli to je onda ok,jer pouzdano znam koliko je u belje investirano,pocev od najmodernijih farmi u europi,nove vinarije,obradivih povrsina,a ta nula je onda pozitivna nula jer siguran sam da se u narednom periodu to sve polako mora vracati i podici cijenu dionice na nivo na kojem zapravo i je.

tehnička analiza je proročanstvo koje se samo po sebi ispunjava 🙂
dobro je znati što analizatori misle i na njima zarađivati 🙂
a još bolje im je rušiti dionicu taman kada pomisle da se proročanstvo ispunilo
biološka imovina bilance belja će početi nestajati s dozvolom izvoza u Rusiju i ulaskom u EU
biološka imovina belja je nešto što će analizatore zaskočiti

Status Quo: Roll Over Lay Down

do prije 6 mjeseci rusi su bili zabranjivali izvoz hrvatske biološke imovine zbog ” nehigijenskih uvjeta “, a EU zbog kuge 🙂

bilanca će biti bonbon

Status Quo: Roll Over Lay Down


obzirom da je ovo nepoštovanje zakona pa čak i nemoralno ponašanje prema građanima Republike Hrvatske omogućila HANFA pod komandom gospodina S.LINIĆA,
da sve ovo ne bi bilo lajanje u vjetar, treba pokazati krivcima zube na izborima
pričajte o ovome i o s,liniću svima koje poznajete i proširite istinu o podkradanju građana….ljudi, pa u ovoj zemlji je bilo 46 milijardi kuna nenaplaćeni poreza…koliki je todorićev udio ?…oprošteno mu je potezom pera 800 miliona kuna na ime belja ( tko se to usudi napraviti i u čije ime ? )…u isto vrijeme sdp i s.linić najavljuju porez na nekretnine, digli su pdv, uvode porez na knjige, porez na ljekove postoji, 400 000 građana je nezaposleno, ljudi prose za liječenje svoje djece, starci umiru bez palijativne skrbi..treba razmišljati kako se riješiti s.linića…tako što nećemo glasati za njegovu stranku…pokažite to na lokalnim izborima !!

Nebi ni Karamarko bolje složio…..

ne ne mislim da se treba glasati za ADZ

zapravo za bilo koga osim za one koji imaju s.linića u stranci
ovo nije država vladavine zakona

ministar financija ne doživljava zakone kao nešto što treba poštovati

zakoni su napravljeni za zaštitu ” malog čovjeka” od samovolje pojedinaca i zakoni su tekovina civilizacije

u hrvatskoj se provodi samovolja s.linića i todorića i ostalog krupnog kapitala
kao i većina ekonomista s.linić i ne zna kako potaknuti gospodarstvo

a todorić govori o inovacijama i poticanju konkurentnosti ? WTF
niti jedan ne razumije da je todorić pod okriljem državnog kapitalizma uništio konkurentnost i inovacije
s.linić nepostoštovanjem zakona, pravila tržišta i suludih poreznih opterećenja učinio da niko ne želi, ništa ulagati u htrvatsku, pa niti njezini vlastiti građani

svi samo čekamo ulazak u EU i otvaranje firmi u sloveniji, austriji, njemačkoj
tko je u privatnom poslu ili ga ima namjeru otvrati zna o čemu govorim

Status Quo: Roll Over Lay Down


Rekvijemu 🙂
ulaganje, tj inesticije su uvijek bile elemntarna matematika, s nešto malo psihologije, pa ste tako kao i svi inestitori belje trebali kupovati po 60 i nešto kuna..a ne po 73,5
nego, recite Vi nama, prosvijetlite nas, čijih je 2 milijarde kuna koje todorić namjerava investirati u hrvatsku, ako je dužan toj istoj zemlji više od te svote ???

kolegice ili kolega renči, vi očito ne pratite moje pisanje, ja sam odavna kupio po 60-tak i prodao na 80+ pa sad čekam malo da se probuši balon pa da opet uđem. tako da soljenje pameti što niste kupovali tad i tad je dječje. za razliku od vas i nekolicine drugih meni se ne da čučiti u belju 100 godina, ja ga koristim za trejd po TA jer ima odličnu likvidnost. pozdrav!

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

po znanju i pisanju i “odraslosti” vidim da ste ekonomist
inženjer ili nekakav konkretniji ekonomist ( revizor ) zasigurno niste
zato razumijem i uvjerenje u tehničku ( šalice, svijeće i ostale imaginacije s dna šalice kave )
zasigurno ne znate što je biološka imovina i čemu služi i kojom se matematičkom funkcijom povećava
INA vam je, kao i s.liniću i jurčiću, bila vrijedna onda 900 kuna po dionici, a tek kako se trejdalo po valovima

ali zasigurno znate kako se u hrvatskom jeziku zove kada nekome ne daš njegove novce
a kako se na hrvatskom jeziku zove kada prikazuješ vraćanje malog dijela tuđeg nova ulaganjem ?
to nam niste odgovorili

Status Quo: Roll Over Lay Down

@rekvijem
opet ne razumiješ
proročanstvo koje se samo po sebi ispunjava je kada kažeš da ćeš kupiti na 73,5 par tisuća komada i zaustaviš korekciju točno na 73,5

dakle to je odličan trejd, što više novaca imaš to ti je veća vjerojatnost da ćeš predviđanje ispuniti

pusti ( ili pomogni ) da padne ispod 70, sa novcem za par tisuća komada možda bi i mogao, to ti htjedoh reći, a ne soliti pamet, jer to se tebi ne može

ja ću ti rado pomoći 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

@Renči

ono što zaboravljaš je da ZSe nije NYSE i uloga tržišta vrijednosnih papira je drugačije u CRO nego u USA. Tamo je često oblik financiranja firmi, po jeftinijoj stopi od bankovne, dok god nas još nije.

Dakle kapitalocentrično a ne bankocentrično financiranje(zadnje vrijedi u CRO).

Poanta je da USA firme rastu i njihova burza služi daljnjem rastu dok u CRO to nje tako i imas par sto ulagača koji si trejdaju.

U tom okviru je Rekvijem u pravu, imas valove i iskoristi ih.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

start up tvrtke u usa se financiraju na burzi, ili kako bi se reklo, kapitalocentrično
to rade fondovi rizičnog kapitala ( većinom u vlasništvu banaka )
ostak kao Microsoft ili već razvijene frime se i opet financiraju bankocentrično ili kapitalocentrično ( fondovima u vlasništvu banaka )

dakle start up je u usa kapitalocentričan, a u ostalom kakve veze ima finaciranje firmi sa fundamentalnom vrijednosti firme ?
u hrvatskoj, nažalost, nema nekoliko stoti na trejdera
u hrvatskoj ima možda desetak ili par desetaka terjdera
da ih je bar više, bolje bi zaradili
najbolje je biti market maker

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close