BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nemam taj princip rada. mauricije, kupi si knjigu dioničara pa javno objavi koliko imam dionica. pardon, ne danas nego za tri dana tak da vidiš tko je danas prodavao, a tko kupovao.

p.s. i opet ce vrijeme pokazati da sam dao točnu informaciju, a vi se iz nje sprdate. bilo bi lijepo da napisete nesto argumentirano…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


nemam taj princip rada. mauricije, kupi si knjigu dioničara pa javno objavi koliko imam dionica. pardon, ne danas nego za tri dana tak da vidiš tko je danas prodavao, a tko kupovao.

Oprosti, ali iskrcavanje je spomenuo Darko pa njemu reci, a ja sam samo rekao da je moguće. Drugo, ne znam ni kako se zoveš i ne želim znati jer to je privatna stvar i to ne bih objavljivao, ako razumiješ što želim reći.


p.s. i opet ce vrijeme pokazati da sam dao točnu informaciju, a vi se iz nje sprdate. bilo bi lijepo da napisete nesto argumentirano…

Neka pokaže, ja sam za, u Belje ne sumnjam, samo dnevno komentiram, ali ako je istina što si jutros objavio, onda prepreka za put prema gore više nema.

mauricije:

Dečki, gdje vam je Belje, jaka kupnja, ali i prodaja?

Netko kupio 600 komada jutros po 296 kuna i odmah novi nalog na 296 kune od 381 komad. Taj što izlazi ima municije za tri svjetska rata.

Da nije to Sasko se iskrcao , nakon što je objavio da dokapitalizacija nije prošla ?

daj napisi nesto pametno molim te. pa po tome sam se mogao iskrcati u zadnjih tjedan dana kad sam htio. pogledaj malo kolicini koje su prolazili i na kojim nivoima i svakom pametnom je jasno da si napisao jednu veliku glupost.
a ako imas belja lupi po mom nalgu na 290 i prodaj mi 2×500 komada ako imas muda i mislis da navlacim. i vidjet ces da ide nova kupnja na burzu.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

darko09:

mauricije:

Dečki, gdje vam je Belje, jaka kupnja, ali i prodaja?

Netko kupio 600 komada jutros po 296 kuna i odmah novi nalog na 296 kune od 381 komad. Taj što izlazi ima municije za tri svjetska rata.

Da nije to Sasko se iskrcao , nakon što je objavio da dokapitalizacija nije prošla ?

daj napisi nesto pametno molim te. pa po tome sam se mogao iskrcati u zadnjih tjedan dana kad sam htio. pogledaj malo kolicini koje su prolazili i na kojim nivoima i svakom pametnom je jasno da si napisao jednu veliku glupost.
a ako imas belja lupi po mom nalgu na 290 i prodaj mi 2×500 komada ako imas muda i mislis da navlacim. i vidjet ces da ide nova kupnja na burzu.


Pogledaj upitnik na kraju rečenice. Znaš li čemu on služi ?

Reci ti nama Saško, znamo tko ulazi, ali tko izlazi?

bilo je X malih naloga na prodaji, kao sto mozes vidjeti po transakcijama.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


TwinSpark: ” sasko: ” Danas sam doznao odličnu vijest za male dioničare Belja. Trgovački sud odbio je upisati dokapiralizaciju Belja zbog isključivanja malih dioničara iz dokapitalizacije!!! [smiley2] ” To mi je malo čudno, jer zašto onda nije odbijena dokapitalizacija PBZa? I nekih drugih tvrtki koje su se dokapitalizirale privatnom ponudom? ” Ova odluka ovisi o odluci konkretnog Trgovačkog suda. Meni je isto čudno, ali je razlog isključivanja prava malih dioničara na dokapitalizaciju pod istim uvjetima. NIsam bio na Skupštini, ali bilo je riječi da je neki mali dioničar negodovao i to je ušlo u Zapisnik. p.s. PBZ je jedan od rijetkih koji je dokapitalizaciju napravio pošteno.

Na skupštini su dva mala dioničara bila protiv s ukupno 207 glasova. Njihove primjedbe su ušle u zapisnik.

Kako sam napisao na centarinvestiranja:

Ako je ovo istina, onda može ići u dva pravca:

1. (nepoželjan) tužba, žalba, molba i sl. trice i kučine,
2. (poželjan) omogućavanje dokapitalizacije svim dioničarima po nominalnoj vrijednosti.

E sada, gledajući onu napirlitanu cicu koja je iz Agrokora bila na skupštini, tužit će se do iznemoglosti. S druge strane, predsjednik uprave je kukao na skupštini kako je njemu svaka kuna dobro došla. Pa evo nas kume!

I love the Smell of Profits in the Morning

e sada vrlo zanimljivo

1 ako ipak bude dokapitalizacije (bez malih dionicara) a već je jednom zbog nje pala i već zaboravila onda će izazvati najvjerojatnije ponovni kratkotrajni pad zbog čiste psihologije onih koji su se ponadali da neće biti dokapitalizacije pa sada odjednom ipak bude
2. ako ipak bude dokapitalizacije s malim dionicarima onda ce svi dodatno pritisnuti prodaju jer će prodavati dio novaca da kupe po nominali a ako i tada ne pada cijena padati će naknadno jer će prodavati s velikom zaradom ne mareći previše po kojoj cijeni
3. ako ne bude dokapitalizacije up

taman za mene da se vratim špekuliranju [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

Scenarij pod 2. možemo testirati na Sunčanom Hvaru i to uskoro!

I love the Smell of Profits in the Morning

sve u svemu , dobar scenario za uzlazni trend.[smiley2]


Scenarij pod 2. možemo testirati na Sunčanom Hvaru i to uskoro!

Sudjelovao sam u prvoj dokapitalizaciji ULPL i dobro je bilo.

New Report

Close