BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PBZeeeeeeeeeeeeee ! 1200

Oprostite, moderatori prebacite.

polako ali sigurno belje gura prema gore a kontam da je to tek pocetak jednog dobrog vala[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Ovo što se dešava s DDJH je samo pitanje dana kad će isto tako i Belje podivljati…[smiley1]Nema ni jedan razlog zašto bi Belje trebalo dole a novosti iz Belja su definitivno obećavajuće!!!

Novac je kisik burze!

Evo i grafa…
Sto mi govori ( a i vama bi trebao)…skupnjanje na razini ispod 300 sa svaki dan zelenim stupcem 😉
Doduse, on je mali ( jer se skuplja:)….
Kad donji bollinger dodje na 275-280, odeeeeeeee mi preko 300 debelo [smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Bljedoliki gdje je graf koji si obećao?

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Bljedoliki gdje je graf koji si obećao?

nestalo mi zelene boje, uf 😉

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Sastanak proizvođača stočne hrane pri HGK

OSIJEK – Proizvođači stočne hrane s područja Slavonije i Baranje, oko 20 proizvodnih subjekata okupljenih u istoimenoj grupaciji pri HGK-u kojom predsjeda Kata Canecki, danas će se sastati u vinkovačkoj TSH Krmi d.d. kako bi se upoznali s primjenom novih pravilnika na području hranidbe životinja i njihova usklađivanja sa zemljama EU. Budući da primjena treba startati u veljači ove godine, s njome će doći i do diferencijacije između pojedinih proizvođača u tom segmentu. Prema tumačenju Ernesta Nada iz osječkog HGK, podjela će biti na tržišno orijentirane proizvođače gdje će se postrožiti pravila proizvodnje i na manje mješaonice stočne hrane u kojima će se proizvoditi za vlastite potrebe. Članicama strukovne skupine, među kojima su primjerice Tvornica stočne hrane Belje d.d., PPK Valpovo – PC Valpovka, Đakovština d.d. – PC Tovka, Žito, Egzota, prezentirat će se i najnoviji službeni podaci o stanju u proizvodnji industrije stočne hrane za prošlu kao i plan proizvodnje za ovu godinu. Kako je iznio Nad, ova proizvodnja ima tendenciju rasta. Iščitava se to i iz podataka proteklih godina. Primjerice, tijekom prvih devet mjeseci 2004. godine osam tvornica i mješaonica stočne hrane na području Osječko-baranjske županije proizvelo je 52.818 tona osnovnih i 9342 tone dopunskih krmnih smjesa čime je iskorišteno samo 23,9 posto kapaciteta od instaliranih 260.000 tona godišnje. Godinu dana poslije, 2005., u Osječko-baranjskoj županiji proizvodnjom industrijske stočne hrane bavilo se devet tvornica i mješaonica s ukupnim godišnjim kapacitetom proizvodnje od 270.000 tona. U tom razdoblju, prema podacima osječkog HGK, proizvodnja stočne hrane, odnosno krmnih smjesa, iznosila je 149.250 tona što zapošljava svega 55 posto instaliranih kapaciteta. Uzroke takva stanja pripisali su prije svega slaboj kupovnoj moći potrošača, ali i nestabilnom tržištu stoke zbog uvoza jeftinijeg mesa i stoke što dovodi do pada brojnog stanja stoke u domaćem uzgoju. Liberalizacijom tržišta, objašnjavaju u HGK-u, otvorit će se mogućnosti izvoza stočne hrane na tržišta bivše Jugoslavije, ali i susjednih zemalja što će rezultirati otvaranjem mogućnosti za veću proizvodnju i bolju iskoristivost tvorničkih proizvodnih kapaciteta. Među proizvođačima stočne hrane Slavonije i Baranje planira se ponovno aktualizirati pitanje proizvodnje mesno-koštanoga brašna te predložiti konkretne mjere za konsolidaciju disparitetnog stanja koje vlada na tržištu zbog jeftine stoke i skupoga kukuruza.

Vaš link

Danas sam doznao odličnu vijest za male dioničare Belja.

Trgovački sud odbio je upisati dokapiralizaciju Belja zbog isključivanja malih dioničara iz dokapitalizacije!!! [smiley2]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

pa to je u jednu ruku odlicno cijena rapidno UP, a i lose lovu sam spremio za jednu drugu dionicu

ne mari za male stvari i ostat ce male


Danas sam doznao odličnu vijest za male dioničare Belja. Trgovački sud odbio je upisati dokapiralizaciju Belja zbog isključivanja malih dioničara iz dokapitalizacije!!! [smiley2]

Nadam se da je ovo 100% provijereno, da ti ne bi HANFA zakucala na vrata [smiley2]

Ignore: KressoM, delux

sasko:

Danas sam doznao odličnu vijest za male dioničare Belja. Trgovački sud odbio je upisati dokapiralizaciju Belja zbog isključivanja malih dioničara iz dokapitalizacije!!! [smiley2]

Nadam se da je ovo 100% provijereno, da ti ne bi HANFA zakucala na vrata [smiley2]

Ne gluparim bez veze. Vidjet ćete uostalom .Pogledajte na trgovački sud i vidjet ćete da nema nikakvog novog upisa.

Samo je pitanje da li će Toda dati da ta informacija izađe u medijima…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

New Report

Close