BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Može li se znati izvor za podatak o milijardu kuna prihoda? Ili ti je rekao jedan čoek, al u povjerenju[smiley1]

ne, ne, nisam rekao da će ove godine biti milijarda kuna prihoda, to nikako …

odgovorio sam relliku da je poslije – trenutak kada BLJE dosegne milijardu kn, to može biti 2007, 2008 …

Već sam pisao, bio sam na skupštini i tamo je izrečeno da će prihodi biti veći od prihoda 2005. i da stavka ostalih prihoda ne će biti niti približno toliko velika …

kapiš?

I love the Smell of Profits in the Morning

Prošla godina završava s cca 700 milijuna kuna prihoda,kapaciteti se šire,broj kooperanata se povećava itd. uglavnom očekujem u ovoj godini značajan rast prihoda,jedno mi nije jasno kako se od dolaska Agrokora prihodi od prodaje u inozemstvu konstantno smanjuju?

Novac je kisik burze!


Prošla godina završava s cca 700 milijuna kuna prihoda,kapaciteti se šire,broj kooperanata se povećava itd. uglavnom očekujem u ovoj godini značajan rast prihoda,jedno mi nije jasno kako se od dolaska Agrokora prihodi od prodaje u inozemstvu konstantno smanjuju?

To je i meni upalo u oko. Vjerovatno zato što treba prvo pokriti domaće tržište. Krenut će izvoz kada se riješi problem oko cijepljenja od svinjske kuge.

I love the Smell of Profits in the Morning


Prošla godina završava s cca 700 milijuna kuna prihoda,kapaciteti se šire,broj kooperanata se povećava itd. uglavnom očekujem u ovoj godini značajan rast prihoda,jedno mi nije jasno kako se od dolaska Agrokora prihodi od prodaje u inozemstvu konstantno smanjuju?

Prihodi od prodaje u inozemstvu se smanjuju zato što Belje ne izvozi sve direktno nego preko Agrokora.

Moja pretpostavka je da izvoz u inozemstvo pada zbog toga što je nakon preuzimanja, večinu proizvodnje počeo usisavati Konzum. Jednostavno,trenutni kapaciteti nisu bili sposobni odjednom zadovoljiti i Konzumove velike potrebe (a i veleprodaju malim trgovcima kroz sustav Velpro) i istu razinu izvoza u inozemstvo. Zato se sad i ulažu ogromna sredstva u povećanje kapaciteta.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


” Prihodi od prodaje u inozemstvu se smanjuju zato što Belje ne izvozi sve direktno nego preko Agrokora.

Dobro primjećeno,kolega!

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Preko konzuma izvozi…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Prihodi od prodaje u inozemstvu se smanjuju zato što Belje ne izvozi sve direktno nego preko Agrokora.

Čuo sam da Todorić ima u Sarajevu dosta maloprodaje i da ima proizvoda od Belja,al kad gledaš bilancu od Belja to se ne vidi baš!!!

Novac je kisik burze!

Kaj mislis da bu u Sarajevu isao sir sa čvarcima 🙂 HA ha ha ha !
Pa oni jednu sasvim druge stvari 🙂

ima velprodajni centrar http://www.velpro.ba
i ima 20 ak maloprodajnih ducana…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

E sad ovo s izvozom mislim da ima veze s dvije stvari:
Prvo je da ne može zadovoljiti domaće potrebe koje su još znatno iznad domaće proizvodnje pa sjetite se samo koliko uvozimo svinjetine i drugih poljoprivrednih proizvoda i ,
Drugo, to je bilo nedavno u novinama i ne sjećam se svih detalja možda neko na grupi to iskopa, al znam da je bilo u svezi izvoza kulena u EU koji će biti dopušten tek ove godine jel to imalo veze sa zabranom cjepljenja protiv svinjske kuge ili nešto drugo – izgubio sam pamćenje – imamo li kakovog veterinara na grupi?

Već sam pisao o tome!

I love the Smell of Profits in the Morning

Vidio sam da si spomenuo svinjsku kugu no mislio sam da neko možda zna više o tome. Ak se ne varam bio je spominjan i datum tamo negdje od ljeta ove godine. No procjenjujem da rasprava s izvozom i nije bitna za Belje u ovom trenutku – prije bih rekao da je većina investicija namjenjena domaćim potrebama, uostalom tko zna-bumo vidli [smiley11]

New Report

Close