BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ P.E.

BAKICAAA, 26.08.2012. u 15:20
Nalogom da Hanfa izda novo rjesenje sud je defacto priznao da indirektno priznaje da postoji obveza za preuzimanje.
No nije poštivana proceduralna forma.
Tko sada brani Agrokoru da ponudi dobrovoljnu ponudu po 100 kuna,prije novog Hanfinog rješenja??

…nije sud priznao ništa…on je samo utvrdio da nije poštovana procedura…

…sud se u pitanje zajedničkog djelovanja i da li je nastupila obveza nije upuštao…

…Agrokoru nitko ne brani da dadne dobrovoljnu ponudu,ali ne znam na osnovu čega bi je dao,na osnovu ukinutog rješenja od strane Upravnog suda…

…a i zašto bi…ni za 100,niti za 300…kad ne mora dati ništa…

Jedno je sigurno, čak i da nije bilo prostora da sud ukine obvezu za Agrokor, Todorić bi uz pomoć naših sudaca našao načina da to izbjegne .. to je moje mišljenje. Ovo oko čega se sad svađamo/raspravljamo je nebitno, bilo bi bolje da nešto napravimo da stvari krenu na bolje, .. nisam pametan da dam dobar prijedlog ali eto ako netko zna samo napred, u protivnom danas smo mi nahebali sutra vi .. itd ..

Cookie Monster

u ovoj našoj smrdljivoj državi Todorić je jedini čovijek koji može investirati jer za njaga ne postoje zidovi birokracije, on ima monopol na HR, a mi smo papci koji sjede kući i lajkaju … naravno da postoji obveza … reci mi Bakice zašto misliš da ne postoji obveza .. ili samo čitaš presudu:), .. nije poštovana procedura, pa uvijek će se nešto naći, …. Todorić je iznad zakona u HR (Đakovština, Kamensko, Trž. monopol, bonovi, privatizacija na HR način, Agrokomerc itd itd) … uzet će vam sve narode!! …

Cookie Monster


@ P.E.

Anonimno, 26.08.2012. u 15:32
Nalogom da Hanfa izda novo rjesenje sud je defacto priznao da indirektno priznaje da postoji obveza za preuzimanje.
No nije poštivana proceduralna forma.
Tko sada brani Agrokoru da ponudi dobrovoljnu ponudu po 100 kuna,prije novog Hanfinog rješenja??

…nije sud priznao ništa…on je samo utvrdio da nije poštovana procedura…

…sud se u pitanje zajedničkog djelovanja i da li je nastupila obveza nije upuštao…

…Agrokoru nitko ne brani da dadne dobrovoljnu ponudu,ali ne znam na osnovu čega bi je dao,na osnovu ukinutog rješenja od strane Upravnog suda…

…a i zašto bi…ni za 100,niti za 300…kad ne mora dati ništa…

[/quote]
Bakice hoćeš li u šoping u ponedjeljak, možemo li očekivati zaokret u pisanju tipa (tužiti ču pa šta bude i sl.). [thumbsup]


@ P.E.

P.E., 26.08.2012. u 15:37
Nalogom da Hanfa izda novo rjesenje sud je defacto priznao da indirektno priznaje da postoji obveza za preuzimanje.
No nije poštivana proceduralna forma.
Tko sada brani Agrokoru da ponudi dobrovoljnu ponudu po 100 kuna,prije novog Hanfinog rješenja??

…nije sud priznao ništa…on je samo utvrdio da nije poštovana procedura…

…sud se u pitanje zajedničkog djelovanja i da li je nastupila obveza nije upuštao…

…Agrokoru nitko ne brani da dadne dobrovoljnu ponudu,ali ne znam na osnovu čega bi je dao,na osnovu ukinutog rješenja od strane Upravnog suda…

…a i zašto bi…ni za 100,niti za 300…kad ne mora dati ništa…

[/quote]

Razmislite malo.
Sud nije(kao u LRH) rekao da ne postoji obveza,vec je nalozio Hanfi da izda novo rjesenje jer nije postivana procedura.
Sto to vama govori?
Da li se rjesenje izdaje ako ne postoji obveza?
Ne.
Indirektno,po onome sto je vidio u Hanfinom rjesenju,priznao je da postoji obveza.
Da nije tako,napisao bi da nema obveze(kao u LRH)

Ocekivano,Hanfa ce izdati novo rjesenje i opet naloziti Agrokoru da objavi ponudu za preuzimanje.
Cijena mora biti preko 300 kuna.
Drugacije od ovoga je iracionalno ocekivati.
U presudi se jasno vidi da Hanfa ostaje pri svojemu.
Znaci,"ispraviti" formalne "pogreske" i objaviti novo rjesenje.

To se ocekivati u Agrokoru,pa je realno pretpostaviti da ce prije toga pokusati doci do stop veceg broja dionica.
Dobrovoljna ponuda je jedan od nacina.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

P.E
Ovo je besmisleno.
Nikakva obveza sada ne postoji i vjerovatno nikakva nece postojati niti ubuduce.
Nema nikakva osnova pretpostavljati da ce Agrokor morati bilo sto nuditi.
Pozdrav

@ P.A.

BAKICAAA, 26.08.2012. u 16:13
Razmislite malo.
Sud nije(kao u LRH) rekao da ne postoji obveza,vec je nalozio Hanfi da izda novo rjesenje jer nije postivana procedura.
Sto to vama govori?
Da li se rjesenje izdaje ako ne postoji obveza?
Ne.

Kolega pogledajte malo čl.48. Zakona o preuzimanju…
Hanfa u procesu nadzora izdaje Rjesenja,pa mogu biti i pozitivna za Agrokor ako u ponovljenom postupku dođe do zaključka da obveza preuzimanja više ne postoji…

BAKICAAA, 26.08.2012. u 16:13
Sud nije(kao u LRH) rekao da ne postoji obveza,vec je nalozio Hanfi da izda novo rjesenje jer nije postivana procedura.
Sto to vama govori?

…meni to govori da se kod LRH upustio u mertum stvari a kod Agrokora ne…
[smiley]


slava im

Ovo je je kad sire sagledam ipak daleko najpostenija odluka.Mada jos postenije bi bilo da su u rjesenju nalozili specijalnoj policiji da se ove spekulante koji sebe nazivaju malim dionicarima strelja na Trgu Bana Jelacica i naplati metak od obitelji.Bagra se pozelila opernatit na imovini stecenom krvlju naseg najveceg hrvatskog sina i mucenika. Sramota. Bravo za Upravni sud,bravo Dubravka,bravo i veliko hvala svim sucima Upravnog suda. Jos jednom su pokazali da pored prava postoji i ono sto se zove pravda i da je pravda spora ali dostizna. Neka im je vjecna slava .

[/quote]

vama dvojici i sličnima vama , bilo bi najbolje da si napravite – zlatno tele – i da se njemu klanjate .

pred Bogom ( i sudom ) su svi ljudi jednaki , ( neznam zašto bi Toda više vrijedio samo zato
što ima puno para )

i neznam zašto Vi drukate za Todu , ko da ste mu sinovi a on vaš ćaća

za njega i Vas je ova bitka izgubljena , kao što ste sami rekli pravda je spora ali dostižna

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]


Presuda nije loša za postojece dionicare.
Cijena na burzi je sugerirala da ce sud prihvatiti Agrokorov zahtjev.
Sud je prihvatio Agrokorov zahtjev,ali prica ide dalje.
Nalogom da Hanfa izda novo rjesenje sud je defacto priznao da indirektno priznaje da postoji obveza za preuzimanje.
No nije poštivana proceduralna forma.
Tko sada brani Agrokoru da ponudi dobrovoljnu ponudu po 100 kuna,prije novog Hanfinog rješenja??
Cijena na burzi je sugerirala da ce sud prihvatiti zahtjev Agrokora i izrijekom napisati u presudi da nema obveze,kao u LRH.
To se nije dogodilo.

Meni je bilo upitno kako ce se postaviti nova Hanfina garnitura.
U presudi se vidi da Hanfa ostaje pri svojim ranijim stavovima tj. da tvrdi da postoji obveza od strane Agrokora.
Realno je ocekivati da Hanfa postupi po nalogu suda,pozove usmene svjedoke(koji su nepotrebni,ali sud je tako nalozio),dostavi zapisnik i izda ponovno novo rjesenje.
Ponovno nalozi Agrokoru da objavi ponudu.
Suštinski ništa se ne može promijeniti unazad.

Agrokor ovime dobiva na vremenu.
Dobiva i manevarski prostor.
Cijena na burzi je nisko,knjigovodstveno Belje vrijedi preko 140 kuna.
Ispada da bi dionicarima najvise odgovarao stecaj firme

Koliko vidim većina je očito očekivala zaista da će Toda imat obvezu otkupiti dionice po 350 kn! I to sad kad su šanse da će kupiti MERCATOR daleko veće!
Evidentno je bilo da cijena na burzi nije sugerirala da će ići otkup po gore navedenom iznosu.
(Unazad nekoliko mjeseci je iz špekulantskih krugova dopiralo da bi Todorić mogao ić u nagodbu sa mlim dioičarima po cijeni od cca 150 kn). Iz tih razloga dosta je igrača (Škojo, xy) u međuvremenu ušlo u dionicu na cca 75 – 85 kn, a među njima i neki zaposlenici koncerna AGROKOR.
Kako je već neko pisao, samo dobra prilika da se sutra na otvaranju pokuša uć sa što boljim prosjekom i uhvatit moguće dno, naravno vidim da kandidata ima! [thumbsup]

Netreba zaboravit, da Todorić od svojih miljenica nekako najviše voli Belje, još uvijek svaki tjedan sa vlastitim helikopterom preleti dio plodne Baranje…..ps iznimka ovaj tjedan je u Medveji!

ps ponosi vlasnik BELJA, sutra svakako četveroznamenkasti.

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



Presuda nije loša za postojece dionicare.
Cijena na burzi je sugerirala da ce sud prihvatiti Agrokorov zahtjev.
Sud je prihvatio Agrokorov zahtjev,ali prica ide dalje.
Nalogom da Hanfa izda novo rjesenje sud je defacto priznao da indirektno priznaje da postoji obveza za preuzimanje.
No nije poštivana proceduralna forma.
Tko sada brani Agrokoru da ponudi dobrovoljnu ponudu po 100 kuna,prije novog Hanfinog rješenja??
Cijena na burzi je sugerirala da ce sud prihvatiti zahtjev Agrokora i izrijekom napisati u presudi da nema obveze,kao u LRH.
To se nije dogodilo.

Meni je bilo upitno kako ce se postaviti nova Hanfina garnitura.
U presudi se vidi da Hanfa ostaje pri svojim ranijim stavovima tj. da tvrdi da postoji obveza od strane Agrokora.
Realno je ocekivati da Hanfa postupi po nalogu suda,pozove usmene svjedoke(koji su nepotrebni,ali sud je tako nalozio),dostavi zapisnik i izda ponovno novo rjesenje.
Ponovno nalozi Agrokoru da objavi ponudu.
Suštinski ništa se ne može promijeniti unazad.

Agrokor ovime dobiva na vremenu.
Dobiva i manevarski prostor.
Cijena na burzi je nisko,knjigovodstveno Belje vrijedi preko 140 kuna.
Ispada da bi dionicarima najvise odgovarao stecaj firme

Koliko vidim većina je očito očekivala zaista da će Toda imat obvezu otkupiti dionice po 350 kn! I to sad kad su šanse da će kupiti MERCATOR daleko veće!
Evidentno je bilo da cijena na burzi nije sugerirala da će ići otkup po gore navedenom iznosu.
(Unazad nekoliko mjeseci je iz špekulantskih krugova dopiralo da bi Todorić mogao ić u nagodbu sa mlim dioičarima po cijeni od cca 150 kn). Iz tih razloga dosta je igrača (Škojo, xy) u međuvremenu ušlo u dionicu na cca 75 – 85 kn, a među njima i neki zaposlenici koncerna AGROKOR.
Kako je već neko pisao, samo dobra prilika da se sutra na otvaranju pokuša uć sa što boljim prosjekom i uhvatit moguće dno, naravno vidim da kandidata ima! [thumbsup]

Netreba zaboravit, da Todorić od svojih miljenica nekako najviše voli Belje, još uvijek svaki tjedan sa vlastitim helikopterom preleti dio plodne Baranje…..ps iznimka ovaj tjedan je u Medveji!

ps ponosi vlasnik BELJA, sutra svakako četveroznamenkasti.

[thumbsup]
[/quote]

Ocito radimo u istim krugovima " kolega ".
Namjerno nisam spominjao cifru,ali ste vi to sada ucinili.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

da se pridružim prognozama za sutra, početak -20% 64-67 kn, do kraja dana 75-78.

vid'la žaba...



2 pitanja koja bacaju sumnju na odluku VUSRH:

Agrokor je tražio da se usmeno pozovu svjedoci kako bi se utvrdilo da li je bilo zajednickog djelovanja sa državom.
Zasto VUSRH poteze to pitanje,kada je u Hanfinom rjesenju jasno napisano da se pitanje zajednickog djelovanja ne treba ustanovljavati jer ono po tadasnjem zakonu nije niti postojalo???
Tek novim ZPDD, koji je donesen nakon sto je nastala obveza, utvrđena je mogucnost zajednickog djelovanja sa državom.
Zasto sud trazi da se to ustanovi?
Kada je to nebitno?

2. pitanje koje se namece je zasto je u ranijim procecima koji su imali zalbu po nedostavi zapisnika sud takvu tužbu odbio a sada ju prihvaca?

Mislim da ce na kraju biti po onoj staroj,vuk sit ovca cijela.
Sve preko 100 kuna ce prihvatiti mnogi.
Agrokor ce povuci potez kojim se se docepati dionica jeftinije nego da plati 300 kuna.
Koliko je u Belje uloženo,još ce Agrokor profitirati u svemu ovome.


Zasto bi Agrokor dao javnu ponudu od 100 kuna ili vise?
Mislim da je to totalno besmisleno.
I Sud nije niti direkno niti indirektno priznao da postoji IKAKVA OBAVEZA.
To su sve konstatacije bez ikakva realna uporista.
Pozdrav
[/quote]

Napisao sam zasto u odgovoru drugom forumašu.
Ja nemam osobnih interesa u Belju,niti sam dionicar niti cu biti,samo pokusavam realno sagledati stanje.
Citatam par stranica unazad,vi ocito mislite uci unutra.
Odgovara vam da vam cijena padne sto vise.
Razumijem to,ok.
Ali probajte napisati nesto pametnije,od ovoga tipa zasto bi….
Napisao sam vam zasto bi.
Realno za ocekivati je novo rjesenje Hanfe i utvrđivanje obveze.
Dajte mi argument da nece biti tako?
To sto sud nije utvrdio da nema obveze,to sto je naložio Hanfi da iza novo rjesenje…
To vama nije indirektna ponuda da sud po dostupnim cinjenicama smatra da je obveza nastala?

U tom slucaju Agrokor ima pravo ponuditi ING-ovih 150 kao dobrovoljnu ponudu.
Najbitnije.
Prodati ce mu država i po 100, kamoli ne po 150 a to im je najveci trosak u cijeloj transakciji.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

New Report

Close