BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svi pravni argumenti su u obrazlozenjima pravorjeka nadleznih sudova.
Obrazlozenja su jasna,jednostavna i u cijelosti ispravna.

pa dobro. ako su tako jednostavna onda tebi kao pravniku nece biti tesko prokljuviti zasto su na slucaju liburnije (skoro isto sudsko vijece u 2/3) presudili jedno a u ovom slucaju drugo. I tamo se zali na slozenost postupka i zelju za izvodjene svjedoka i usmena rasprava. mislis da ono nije slozeni postupak?

zasto u onom postupku kaze da nije bio potreban nadzor jer se on donosi samo zbog ulaska u prostorije i uzimanja dokumentacije itd. Posljedica tog nadzora po zakonu je otvaranje i dostava zapisnika. A istodobno hanfi prigovara nedostatak zapisnika sto znaci da je i ovdje bio potreban nadzora. A cemu? zbog ulaska u sluzbene prostorije i uzimanja dokumentacije? Mislis da ce hanfa sad ici van svojih ureda? posto? 4g su se dopisivali. Agrokor vise nije znao sto bi izmislio i to se jasno vidi iz hanfinog rjesenja crno na bijelo.
I ovo naravno ne pisem zbog tebe jer me zaboli uvce i imam blagi dojam s kim imam posla i nemam nikakve iluzije da cemo od brace i seke ikad cuti ikakav pravni argument. ovo pisem iz nekih drugih razloga.

vidis, puno puta smo ljuti na drzavni aparat i ljude koji tamo sjede al nekad je dobro da su tako nesposobni i da se sami ulove u mrezu lazi i kontradikcije…ima tamo jos dosta presuda gdje se upravni tako ljepo ubija vrlo vrlo slicne ili iste zahtjeve tuzitelja ali na ovom slucaju nesto sasvim drugo. i nazalost rekao bih ocekivano.

kolega DUNLOP, ulazite u borjne pravne analize koje vam očito nisu struka te imate laičke i često pogrešne pravne zaključke.
niti jedan pravnik neće vam besplatno, pogotovo ne na forumu, raditi pravne analize i davati pravna mišljenja.
stoga, ako želite kvalitetne pravne analize onda se obratite ljudima iz struke (uz odgovarajuću naknadu). pozdrav

Ući unutra ili čekati razvoj situacije, tijedan dva, molim savjet vas iskusnih.

@bisakovi
Vi cete dakako svoju tvrdoglavost i glupost platiti gubljenjem vrijednosti dionice na burzi,a ako ste se upustili u parnicenje i snositi troskove postupka.
Pozdrav
————————————-
Volio bi da niste u pravu ali gledajući u natrag, sve na Crobexu je van ikakve zdrave pameti.
Osobno sam napravio glupost i nenadajući se ukrcao trećinu prometa Belja u petak. Još veća glupost je što sam tu istu količinu iskrcao na luci Rijeka po prosjeku 122 kn uz dobit cca 10 %. Dali je sreća ili glupost vidjet ćemo u ponedjeljak. U startu bi mogao biti takav pad da da će mnogi ostati bez daha. Samo neka čačkaju mečku ispod repa pa da se ne ukakaju od straha kad mečka kaže grrrr.
p.s.
Bez obzira na sve to, ja ću tu istu mečku uprosječivati u minus bez imalo brige pa nek idu dani.
[bye]


kolega DUNLOP, ulazite u borjne pravne analize koje vam očito nisu struka te imate laičke i često pogrešne pravne zaključke.
niti jedan pravnik neće vam besplatno, pogotovo ne na forumu, raditi pravne analize i davati pravna mišljenja.

kolega, mozda cu pogrijesiti al sam skoro siguran da nisi pogledao ostale presude i procitao ona brojna objasnjenja presuda na ostalim slucajevima na hanfinim stranicama a pogotovo ne ovo koje je jako slicno (a mozda tamo ima i slicnijih)..ne bi bilo prvi puta pa cak nije ni tako rijetko da u brojnim slucajevima "laik" istrazi i zakljuci bolje od "strucnjaka". ko ima i malo asfalta u nogama zna da titula ispred imena ne znaci nista. i ja ju imam pa ne smatram da netko drugi samo zato sta je nema nemoze o mojoj struci ravnopravno pricati. dapace.

inace, hvala na savjetu. ne smatram ga zlonamjernim ali zar ne smatras da su u hanfi strucnjaci (eto i nasa seka je zakljucila prije nego je prodala dionice da tamo nisu neki bezveznjaci) i to malo strucniji i bolji za tu materiju od sudaca upravnog suda? i koji su redom na tom istom upravnom sudu dobivali sve postupke i to pred tim isti sucima. ovo zbog cega su suci ponistili rjesenje je prilicno jednostavno dok su na drugim slucajevima se skoro pa nasmijali na tu vrstu prigovora.
Usput, pa naravno da smo komentirali sa odvjetnicima i dosta prije ove presudu tu zalbu agrokora i nitko nije mislio da ce tu biti "kruha" za agorkor. i sada vi meni preporucate tocno sto? da im sad retroaktivno platim za taj isti savjet?

mi smo moram priznati prisiljeni vise manje i vjerovati hanfi jer nismo mi ti koji smo vidjeli sve te dokumente niti imali uvid u njih niti komunicirali sa hanfom. ali zar imamo razloga vjerovati da hanfa nesto zeli spakirati agrokoru? pogotovo jer je i pod novom upravom odgovor hanfe bio da ostaju kod svih svojih zakljucaka i da se tu nista ne mjenja. ali zasigurno mozemo sumnjati u arbitre. hoces reci da bi bilo prvi put u povijesti da je sudski postupak namjesten (ne kazem da je to sad u ovom slucaju). pogotovo bi to bilo cudno za nasu drzavu.
stoga cu ja pomno pratiti i obavijestit i novinare i za sve koje mislim da treba i ovo sigurno necu pustiti tek tako.

Joj Dunlop kaj jos nisi skuzio da si ti ostao jedini kojemu ova dva "genijalca" , braco i seka nisu na ignore listi? Sto mislis zasto imaju ocijene 100 , svi koji bi im dali 1 ih ionako vec odavno ignoriraju.

Preupcavanja ne vode nicemu… BTW prilicno sam sigurand a ovo ispod 70 nece ici, mzoda cak niti ispod 75 jer mogu primijetiti da ima podosta nas koji samo čekamo da padne ispod 70 pa da krenemo u shoping, a prodavaca i nema nesto.

P.S

Vidi u privitku kako lijepo radi ta ignore opcija.

...

hehehe, ovo su mi najbolje spike, evo ti cekaš da ide u šoping, ali nažalost neće pasti, a ima onih koji će sigurno prodavati itd.
niti će oni prodavati, jer su prodali odavno, niti ćeš ti kupovati, možda i hoćeš, ali nevoljko i najrađe bi da raste a ne da bpadne i na 78, jer si već ukrcan. [thumbsup]

što se belja tiče kompanija je prilično neprofitabilna i nema neko reprezentativno poslovanje, ova priča s ponudom je navukla dosta špekulanata unutra, kako će oni postupiti ne znam. Ipak belje ima potencijala hrana bi mogla poskupiti što će ići i Belju na ruku, pa možda to promijeni sliku. Ali 5 godina se priča većo potencijalu, pa ništa, a od nadanja se ne živi. Znaju to odlično oni koji su 2007 kupovali dioki zbog potencijala po 900kn, bez dobiti nema ni ulaganja.
sretno svima i onim koji će biti na kupnji i na prodaji.

http://www.kucilooro.com/forum/11-kutak-za-retardirane-investitore

Presuda nije loša za postojece dionicare.
Cijena na burzi je sugerirala da ce sud prihvatiti Agrokorov zahtjev.
Sud je prihvatio Agrokorov zahtjev,ali prica ide dalje.
Nalogom da Hanfa izda novo rjesenje sud je defacto priznao da indirektno priznaje da postoji obveza za preuzimanje.
No nije poštivana proceduralna forma.
Tko sada brani Agrokoru da ponudi dobrovoljnu ponudu po 100 kuna,prije novog Hanfinog rješenja??
Cijena na burzi je sugerirala da ce sud prihvatiti zahtjev Agrokora i izrijekom napisati u presudi da nema obveze,kao u LRH.
To se nije dogodilo.

Meni je bilo upitno kako ce se postaviti nova Hanfina garnitura.
U presudi se vidi da Hanfa ostaje pri svojim ranijim stavovima tj. da tvrdi da postoji obveza od strane Agrokora.
Realno je ocekivati da Hanfa postupi po nalogu suda,pozove usmene svjedoke(koji su nepotrebni,ali sud je tako nalozio),dostavi zapisnik i izda ponovno novo rjesenje.
Ponovno nalozi Agrokoru da objavi ponudu.
Suštinski ništa se ne može promijeniti unazad.

Agrokor ovime dobiva na vremenu.
Dobiva i manevarski prostor.
Cijena na burzi je nisko,knjigovodstveno Belje vrijedi preko 140 kuna.
Ispada da bi dionicarima najvise odgovarao stecaj firme

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

@INDIAN – Pošto se vi često zalaže za pravdu na ovom forumu, preporučate li udjeličarima BLJE-a da tuže Hanfu jer je drukala na preko 300?

2 pitanja koja bacaju sumnju na odluku VUSRH:

Agrokor je tražio da se usmeno pozovu svjedoci kako bi se utvrdilo da li je bilo zajednickog djelovanja sa državom.
Zasto VUSRH poteze to pitanje,kada je u Hanfinom rjesenju jasno napisano da se pitanje zajednickog djelovanja ne treba ustanovljavati jer ono po tadasnjem zakonu nije niti postojalo???
Tek novim ZPDD, koji je donesen nakon sto je nastala obveza, utvrđena je mogucnost zajednickog djelovanja sa državom.
Zasto sud trazi da se to ustanovi?
Kada je to nebitno?

2. pitanje koje se namece je zasto je u ranijim procecima koji su imali zalbu po nedostavi zapisnika sud takvu tužbu odbio a sada ju prihvaca?

Mislim da ce na kraju biti po onoj staroj,vuk sit ovca cijela.
Sve preko 100 kuna ce prihvatiti mnogi.
Agrokor ce povuci potez kojim se se docepati dionica jeftinije nego da plati 300 kuna.
Koliko je u Belje uloženo,još ce Agrokor profitirati u svemu ovome.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !


Joj Dunlop kaj jos nisi skuzio da si ti ostao jedini kojemu ova dva "genijalca" , braco i seka nisu na ignore listi? Sto mislis zasto imaju ocijene 100 , svi koji bi im dali 1 ih ionako vec odavno ignoriraju.

Preupcavanja ne vode nicemu… BTW prilicno sam sigurand a ovo ispod 70 nece ici, mzoda cak niti ispod 75 jer mogu primijetiti da ima podosta nas koji samo čekamo da padne ispod 70 pa da krenemo u shoping, a prodavaca i nema nesto.

P.S

Vidi u privitku kako lijepo radi ta ignore opcija.


A sto i mozete drugo kada nemate nikakve argumente.
Bjezanje od suocavanja s istinom.Nojeva taktika.Bravo!!!
Ali to Vam nece pomoci,jer svima je jasno tko je bio u pravu.
Pozdrav


2 pitanja koja bacaju sumnju na odluku VUSRH:

Agrokor je tražio da se usmeno pozovu svjedoci kako bi se utvrdilo da li je bilo zajednickog djelovanja sa državom.
Zasto VUSRH poteze to pitanje,kada je u Hanfinom rjesenju jasno napisano da se pitanje zajednickog djelovanja ne treba ustanovljavati jer ono po tadasnjem zakonu nije niti postojalo???
Tek novim ZPDD, koji je donesen nakon sto je nastala obveza, utvrđena je mogucnost zajednickog djelovanja sa državom.
Zasto sud trazi da se to ustanovi?
Kada je to nebitno?

2. pitanje koje se namece je zasto je u ranijim procecima koji su imali zalbu po nedostavi zapisnika sud takvu tužbu odbio a sada ju prihvaca?

Mislim da ce na kraju biti po onoj staroj,vuk sit ovca cijela.
Sve preko 100 kuna ce prihvatiti mnogi.
Agrokor ce povuci potez kojim se se docepati dionica jeftinije nego da plati 300 kuna.
Koliko je u Belje uloženo,još ce Agrokor profitirati u svemu ovome.


Zasto bi Agrokor dao javnu ponudu od 100 kuna ili vise?
Mislim da je to totalno besmisleno.
I Sud nije niti direkno niti indirektno priznao da postoji IKAKVA OBAVEZA.
To su sve konstatacije bez ikakva realna uporista.
Pozdrav

New Report

Close